399f08e9
Тетово
Ведро/Сончево вторник, 25 февруари 2020
9℃
Се чувствува: 7 ℃
Изгрејсонце: 06:18
Зајдисонце: 17:20
Времетраење: 662 минути
Фаза на месечината
Влажност: 51.6 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: -1 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд и снег
8 ℃
Облачно со дожд и снег
7 ℃
Облачно со дожд и снег
8 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
8 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
9 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %4 %5 %6 %6 %8 %9 %10 %23 %36 %48 %56 %63 %63 %71 %77 %83 %89 %91 %92 %93 %88 %83 %78 %80 %83 %86 %81 %76 %71 %55 %39 %23 %16 %9 %2 %2 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm3.8 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
65 %65 %64 %64 %67 %70 %72 %67 %62 %56 %57 %57 %58 %61 %65 %69 %71 %74 %76 %75 %75 %74 %74 %74 %74 %76 %78 %80 %82 %84 %86 %71 %56 %41 %43 %46 %48 %53 %57 %61 %65 %69 %72 %76 %79 %79 %82 %80 %78 %76 %81 %86 %91 %86 %81 %76 %72 %68 %65 %63 %62 %60 %60 %59 %59 %65 %70 %76 %72 %68 %
0 %0 %0 %0 %0 %28 %28 %28 %69 %69 %69 %73 %73 %73 %34 %34 %34 %67 %67 %67 %38 %38 %38 %24 %24 %24 %13 %13 %13 %2 %2 %2 %10 %10 %10 %1 %1 %1 %62 %62 %62 %100 %100 %100 %100 %59 %59 %59 %98 %98 %98 %90 %90 %90 %91 %91 %91 %98 %98 %98 %71 %71 %71 %7 %7 %7 %1 %1 %1 %1 %
Вторник
25.02.2020
мин 8
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 11h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa
Влажност65 %64 %72 %56 %58 %69 %76 %
Облачност0 %0 %28 %69 %73 %34 %67 %
Среда
26.02.2020
мин 6
20 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно со дожд
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %3 %4 %6 %10 %48 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1007 hPa1006 hPa1004 hPa1001 hPa999 hPa1000 hPa1001 hPa
Влажност74 %74 %80 %86 %41 %48 %61 %72 %
Облачност38 %24 %13 %2 %10 %1 %62 %100 %
Четврток
27.02.2020
мин -1
10 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 9.1 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
4Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 11h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд и снег
9 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
1Km/h
5Km/h
1Km/h
1Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд71 %89 %93 %78 %86 %71 %23 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %1 %0 %2 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa1000 hPa1003 hPa1006 hPa1010 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност82 %76 %91 %76 %65 %60 %59 %76 %
Облачност59 %98 %90 %91 %98 %71 %7 %1 %
Петок
28.02.2020
мин -1
12 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 5.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 11h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд и снег
8 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %25 %61 %82 %94 %96 %81 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1013 hPa1017 hPa1020 hPa
Влажност65 %58 %82 %76 %76 %64 %55 %66 %
Облачност97 %97 %88 %88 %93 %99 %68 %52 %
Сабота
29.02.2020
мин 6
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 11h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
9Km/h
2Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %8 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %75 %80 %36 %39 %29 %37 %27 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Вторник
25.02.2020
мин 8
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 11h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa
Влажност65 %64 %72 %56 %58 %69 %76 %
Облачност0 %0 %28 %69 %73 %34 %67 %
Среда
26.02.2020
мин 6
20 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно со дожд
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %3 %4 %6 %10 %48 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1007 hPa1006 hPa1004 hPa1001 hPa999 hPa1000 hPa1001 hPa
Влажност74 %74 %80 %86 %41 %48 %61 %72 %
Облачност38 %24 %13 %2 %10 %1 %62 %100 %
Четврток
27.02.2020
мин -1
10 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 9.1 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
4Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 11h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд и снег
9 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
1Km/h
5Km/h
1Km/h
1Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд71 %89 %93 %78 %86 %71 %23 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %1 %0 %2 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa1000 hPa1003 hPa1006 hPa1010 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност82 %76 %91 %76 %65 %60 %59 %76 %
Облачност59 %98 %90 %91 %98 %71 %7 %1 %
Петок
28.02.2020
мин -1
12 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 5.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 11h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд и снег
8 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %25 %61 %82 %94 %96 %81 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1013 hPa1017 hPa1020 hPa
Влажност65 %58 %82 %76 %76 %64 %55 %66 %
Облачност97 %97 %88 %88 %93 %99 %68 %52 %
Сабота
29.02.2020
мин 6
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 11h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
9Km/h
2Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %8 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %75 %80 %36 %39 %29 %37 %27 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Недела
01.03.2020
мин 9
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:10 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 11h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
2Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност27 %29 %31 %71 %45 %52 %59 %67 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Понеделник
02.03.2020
мин 10
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 11h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %33 %44 %47 %50 %46 %43 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %91 %100 %82 %55 %62 %69 %77 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Вторник
03.03.2020
мин 10
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:07 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 11h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %41 %42 %46 %50 %59 %67 %67 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %90 %96 %89 %78 %74 %84 %82 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Среда
04.03.2020
мин 9
15 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:05 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 11h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
11 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
10 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %68 %69 %72 %75 %70 %65 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %74 %93 %99 %60 %63 %69 %65 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Четврток
05.03.2020
мин 10
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:04 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 11h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
10 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
9 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
11 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %56 %58 %56 %54 %41 %28 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %69 %100 %75 %57 %55 %68 %76 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %