3699086d
Струга
Ведро/Сончево среда, 25 април 2018
18℃
Се чувствува: 16 ℃
Изгрејсонце: 05:43
Зајдисонце: 19:27
Времетраење: 824 минути
Фаза на месечината
Влажност: 57.4 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 9 ℃
Измерено во: 20:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %10 %15 %23 %32 %40 %28 %15 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %7 %5 %8 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %14 %14 %14 %10 %10 %10 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %
1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
68 %68 %66 %65 %64 %61 %58 %55 %51 %47 %42 %39 %36 %33 %38 %43 %48 %55 %63 %70 %71 %73 %74 %74 %75 %75 %72 %69 %65 %64 %63 %61 %57 %52 %48 %46 %44 %42 %47 %53 %58 %63 %69 %74 %73 %73 %72 %72 %75 %66 %58 %47 %39 %54 %68 %
44 %44 %8 %8 %8 %25 %25 %25 %45 %45 %45 %42 %42 %42 %12 %12 %12 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %7 %7 %7 %55 %55 %55 %75 %75 %75 %23 %23 %23 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %12 %36 %39 %28 %8 %
Среда
25.04.2018
мин 10
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 19:27 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност69 %68 %64 %55 %42 %33 %48 %70 %
Облачност18 %44 %8 %25 %45 %42 %12 %2 %
Четврток
26.04.2018
мин 11
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 14 %
Ветер
2Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 19:28 h
Времетраење 13h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %15 %40 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4 %14 %10 %1 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност74 %75 %65 %61 %48 %42 %58 %74 %
Облачност0 %0 %0 %7 %55 %75 %23 %0 %
Петок
27.04.2018
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
1Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 19:29 h
Времетраење 13h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %7 %5 %8 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност72 %75 %66 %58 %47 %39 %54 %68 %
Облачност0 %0 %0 %12 %36 %39 %28 %8 %
Сабота
28.04.2018
мин 11
23 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 19:30 h
Времетраење 13h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %18 %42 %54 %40 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност71 %76 %70 %58 %51 %48 %62 %74 %
Облачност1 %0 %0 %12 %60 %74 %43 %24 %
Недела
29.04.2018
мин 10
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
1Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 19:31 h
Времетраење 13h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %17 %11 %17 %20 %37 %24 %5 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %78 %71 %55 %48 %39 %48 %62 %
Облачност58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Среда
25.04.2018
мин 10
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 19:27 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност69 %68 %64 %55 %42 %33 %48 %70 %
Облачност18 %44 %8 %25 %45 %42 %12 %2 %
Четврток
26.04.2018
мин 11
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 14 %
Ветер
2Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 19:28 h
Времетраење 13h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %15 %40 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4 %14 %10 %1 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност74 %75 %65 %61 %48 %42 %58 %74 %
Облачност0 %0 %0 %7 %55 %75 %23 %0 %
Петок
27.04.2018
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
1Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 19:29 h
Времетраење 13h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %7 %5 %8 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност72 %75 %66 %58 %47 %39 %54 %68 %
Облачност0 %0 %0 %12 %36 %39 %28 %8 %
Сабота
28.04.2018
мин 11
23 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 19:30 h
Времетраење 13h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %18 %42 %54 %40 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност71 %76 %70 %58 %51 %48 %62 %74 %
Облачност1 %0 %0 %12 %60 %74 %43 %24 %
Недела
29.04.2018
мин 10
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
1Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 19:31 h
Времетраење 13h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %17 %11 %17 %20 %37 %24 %5 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %78 %71 %55 %48 %39 %48 %62 %
Облачност58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Понеделник
30.04.2018
мин 8
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
2Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 19:32 h
Времетраење 13h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %5 %16 %27 %39 %51 %30 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %75 %67 %56 %48 %52 %56 %62 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Вторник
01.05.2018
мин 9
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
2Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 19:33 h
Времетраење 13h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %9 %10 %25 %39 %46 %53 %30 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %68 %69 %58 %47 %53 %60 %67 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Среда
02.05.2018
мин 9
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
2Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 19:34 h
Времетраење 14h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %7 %7 %19 %31 %40 %49 %35 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %71 %68 %59 %50 %39 %56 %69 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Четврток
03.05.2018
мин 9
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
3Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 19:35 h
Времетраење 14h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %22 %23 %39 %54 %55 %55 %44 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %86 %70 %55 %48 %32 %50 %79 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Петок
04.05.2018
мин 8
23 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
3Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:31 h
Зајдисонце 19:37 h
Времетраење 14h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %17 %2 %31 %61 %68 %74 %56 %
Количество на дожд1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %91 %67 %82 %40 %52 %59 %82 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %