Софија
Облачно сабота, 13 август 2022
25℃
Се чувствува: 25 ℃
Изгрејсонце: 06:30
Зајдисонце: 20:32
Времетраење: 842 минути
Влажност: 52.2 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 40 km
Измерено во: 12:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
14:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Облачно
25 ℃
Облачно
25 ℃
Облачно
25 ℃
Претежно сончево
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14 %18 %22 %26 %21 %15 %9 %8 %8 %8 %11 %15 %19 %23 %27 %31 %40 %49 %58 %61 %63 %65 %67 %69 %71 %61 %50 %40 %35 %30 %26 %18 %10 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %7 %10 %12 %14 %16 %16 %17 %17 %20 %24 %28 %25 %23 %20 %17 %
9.67 mm0.0 mm0.0 mm9.67 mm0.0 mm0.0 mm9.67 mm0.0 mm0.0 mm9.67 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm1.43 mm0.0 mm0.0 mm0.63 mm0.0 mm0.0 mm1.07 mm0.0 mm0.0 mm2 mm0.0 mm0.0 mm0.23 mm0.0 mm0.0 mm0.75 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.03 mm0.0 mm0.0 mm0.01 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.02 mm0.0 mm0.0 mm0.11 mm0.0 mm0.0 mm0.04 mm0.0 mm0.0 mm0.01 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %16.1805 %16.1805 %16.1805 %9.47921 %9.47921 %9.47921 %38.3561 %38.3561 %38.3561 %76.6683 %76.6683 %76.6683 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0.055008 %0.055008 %0.055008 %0 %0 %0 %0.187706 %0.187706 %0.187706 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
n/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa1010.31 hPa1010.31 hPa1010.31 hPa1009.51 hPa1009.51 hPa1009.51 hPa1009.85 hPa1009.85 hPa1009.85 hPa1010.01 hPa1010.01 hPa1010.01 hPa1009.4 hPa1009.4 hPa1009.4 hPa1008.3 hPa1008.3 hPa1008.3 hPa1009.27 hPa1009.27 hPa1009.27 hPa1009.93 hPa1009.93 hPa1009.93 hPa1009.93 hPa1009.53 hPa1009.53 hPa1009.53 hPa1009.42 hPa1009.42 hPa1009.42 hPa1009.72 hPa1009.72 hPa1009.72 hPa1010.05 hPa1010.05 hPa1010.05 hPa1009.38 hPa1009.38 hPa1009.38 hPa1008.91 hPa1008.91 hPa1008.91 hPa1009.28 hPa1009.28 hPa1009.28 hPa1010.4 hPa1010.4 hPa1010.4 hPa1010.4 hPa
40 %37 %35 %48 %44 %52 %57 %60 %63 %71 %76 %80 %82 %84 %85 %85 %89 %93 %93 %89 %87 %84 %81 %74 %68 %64 %61 %60 %60 %63 %72 %71 %80 %85 %89 %89 %89 %89 %90 %91 %93 %91 %87 %81 %77 %70 %61 %55 %51 %47 %45 %43 %42 %42 %49 %54 %59 %73 %79 %81 %
95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %23 %23 %23 %75 %75 %75 %97 %97 %97 %99 %99 %99 %94 %94 %94 %88 %88 %88 %95 %95 %95 %99 %99 %99 %99 %76 %76 %76 %88 %88 %88 %85 %85 %85 %46 %46 %46 %17 %17 %17 %10 %10 %10 %67 %67 %67 %3 %3 %3 %3 %
Недела
14.08.2022
мин 19
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 23.94 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:30 h
Времетраење 13h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %31 %58 %65 %71 %40 %26 %3 %
Количество на дожд0 mm0 mm1.43 mm0.63 mm1.07 mm2 mm0.23 mm0.75 mm
Веројатност за невреме0 %0 %16.1805 %9.47921 %38.3561 %76.6683 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010.31 hPa1009.51 hPa1009.85 hPa1010.01 hPa1009.4 hPa1008.3 hPa1009.27 hPa1009.93 hPa
Влажност82 %85 %93 %84 %68 %60 %72 %85 %
Облачност23 %75 %97 %99 %94 %88 %95 %99 %
Понеделник
15.08.2022
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.66 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.62
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %10 %16 %17 %28 %20 %
Количество на дожд0.03 mm0.01 mm0 mm0.02 mm0.11 mm0.04 mm0.01 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0.055008 %0 %0.187706 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009.53 hPa1009.42 hPa1009.72 hPa1010.05 hPa1009.38 hPa1008.91 hPa1009.28 hPa1010.4 hPa
Влажност89 %93 %81 %61 %47 %42 %54 %79 %
Облачност76 %88 %85 %46 %17 %10 %67 %3 %
Вторник
16.08.2022
мин 22
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 1.24 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
10Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %18 %22 %11 %7 %7 %4 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.02 mm0 mm0.39 mm0.01 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4.04171 %20.919 %72.1048 %31.8858 %2.60799 %
Атмосферски притисок1011.25 hPa1011.44 hPa1012.11 hPa1013.3 hPa1013.17 hPa1012.82 hPa1013.15 hPa1013.96 hPa
Влажност82 %88 %84 %59 %52 %46 %62 %56 %
Облачност5 %0 %0 %8 %27 %42 %17 %3 %
Среда
17.08.2022
мин 23
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.23 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:26 h
Времетраење 13h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.01 mm0.05 mm0.01 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %4.7612 %2.3806 %0 %
Атмосферски притисок1014.34 hPa1014.45 hPa1015.13 hPa1015.23 hPa1014.49 hPa1013.69 hPa1014.2 hPa1015.07 hPa
Влажност61 %72 %68 %46 %35 %34 %46 %54 %
Облачност0 %0 %2 %14 %13 %18 %18 %7 %
Четврток
18.08.2022
мин 21
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:24 h
Времетраење 13h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %5 %9 %21 %34 %40 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %67 %65 %47 %32 %34 %36 %54 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
13.08.2022
мин 20
29 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 9.67 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 14h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
05:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
10Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %14 %26 %9 %8 %
Количество на дожд9.67 mm9.67 mm9.67 mm9.67 mm9.67 mm9.67 mm9.67 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %67 %52 %40 %48 %57 %71 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Недела
14.08.2022
мин 19
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 23.94 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:30 h
Времетраење 13h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %31 %58 %65 %71 %40 %26 %3 %
Количество на дожд0 mm0 mm1.43 mm0.63 mm1.07 mm2 mm0.23 mm0.75 mm
Веројатност за невреме0 %0 %16.1805 %9.47921 %38.3561 %76.6683 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010.31 hPa1009.51 hPa1009.85 hPa1010.01 hPa1009.4 hPa1008.3 hPa1009.27 hPa1009.93 hPa
Влажност82 %85 %93 %84 %68 %60 %72 %85 %
Облачност23 %75 %97 %99 %94 %88 %95 %99 %
Понеделник
15.08.2022
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.66 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.62
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %10 %16 %17 %28 %20 %
Количество на дожд0.03 mm0.01 mm0 mm0.02 mm0.11 mm0.04 mm0.01 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0.055008 %0 %0.187706 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009.53 hPa1009.42 hPa1009.72 hPa1010.05 hPa1009.38 hPa1008.91 hPa1009.28 hPa1010.4 hPa
Влажност89 %93 %81 %61 %47 %42 %54 %79 %
Облачност76 %88 %85 %46 %17 %10 %67 %3 %
Вторник
16.08.2022
мин 22
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 1.24 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
10Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %18 %22 %11 %7 %7 %4 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.02 mm0 mm0.39 mm0.01 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4.04171 %20.919 %72.1048 %31.8858 %2.60799 %
Атмосферски притисок1011.25 hPa1011.44 hPa1012.11 hPa1013.3 hPa1013.17 hPa1012.82 hPa1013.15 hPa1013.96 hPa
Влажност82 %88 %84 %59 %52 %46 %62 %56 %
Облачност5 %0 %0 %8 %27 %42 %17 %3 %
Среда
17.08.2022
мин 23
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.23 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:26 h
Времетраење 13h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.01 mm0.05 mm0.01 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %4.7612 %2.3806 %0 %
Атмосферски притисок1014.34 hPa1014.45 hPa1015.13 hPa1015.23 hPa1014.49 hPa1013.69 hPa1014.2 hPa1015.07 hPa
Влажност61 %72 %68 %46 %35 %34 %46 %54 %
Облачност0 %0 %2 %14 %13 %18 %18 %7 %
Четврток
18.08.2022
мин 21
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:24 h
Времетраење 13h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %5 %9 %21 %34 %40 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %67 %65 %47 %32 %34 %36 %54 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Петок
19.08.2022
мин 18
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.02 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 13h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
19Km/h
18Km/h
17Km/h
19Km/h
22Km/h
23Km/h
24Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %44 %42 %49 %56 %56 %57 %46 %
Количество на дожд0.02 mm0.02 mm0.02 mm0.02 mm0.02 mm0.02 mm0.02 mm0.02 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %68 %65 %51 %38 %41 %44 %52 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Сабота
20.08.2022
мин 20
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 11.16 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 20:21 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.79
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
22Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %35 %35 %36 %38 %31 %24 %18 %
Количество на дожд11.16 mm11.16 mm11.16 mm11.16 mm11.16 mm11.16 mm11.16 mm11.16 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %59 %57 %45 %27 %39 %39 %50 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Недела
21.08.2022
мин 23
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 3.19 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 13h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.82
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
5Km/h
2Km/h
5Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %14 %14 %18 %22 %19 %16 %10 %
Количество на дожд3.19 mm3.19 mm3.19 mm3.19 mm3.19 mm3.19 mm3.19 mm3.19 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %67 %56 %39 %29 %25 %35 %57 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Понеделник
22.08.2022
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 1.05 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 13h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
12Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %7 %9 %11 %13 %15 %17 %16 %
Количество на дожд1.05 mm1.05 mm1.05 mm1.05 mm1.05 mm1.05 mm1.05 mm1.05 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност52 %65 %53 %71 %27 %49 %64 %84 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %