Штип
Облачно понеделник, 6 декември 2021
10℃
Се чувствува: 10 ℃
Изгрејсонце: 06:43
Зајдисонце: 16:00
Времетраење: 557 минути
Влажност: 75.2 %
Ветер: 36 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 04:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
23Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
20Km/h
23Km/h
25Km/h
25Km/h
24Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
27Km/h
27Km/h
28Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
26Km/h
25Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
53 %60 %66 %73 %77 %81 %86 %89 %93 %97 %97 %97 %97 %97 %98 %98 %98 %98 %98 %96 %93 %91 %87 %83 %80 %80 %80 %81 %80 %79 %78 %73 %69 %65 %64 %64 %64 %64 %64 %63 %58 %52 %52 %47 %37 %27 %18 %13 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm3.0 mm0.0 mm0.0 mm2.8 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm6.6 mm0.0 mm0.0 mm9.8 mm0.0 mm0.0 mm5.7 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
82 %84 %84 %82 %82 %83 %85 %88 %90 %91 %90 %92 %94 %93 %95 %96 %96 %96 %95 %93 %93 %91 %89 %89 %88 %87 %89 %88 %88 %88 %81 %79 %78 %77 %75 %75 %76 %76 %76 %75 %73 %71 %71 %69 %67 %65 %66 %68 %68 %70 %69 %66 %64 %63 %61 %60 %59 %65 %73 %73 %71 %61 %51 %55 %54 %57 %61 %
99 %99 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %90 %90 %90 %28 %28 %28 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %5 %5 %5 %5 %
Понеделник
06.12.2021
мин 2
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 23.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
24Km/h
23Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
11Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %53 %73 %86 %97 %97 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa
Влажност81 %82 %82 %85 %91 %94 %96 %
Облачност100 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -1
4 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 8.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
17Km/h
19Km/h
16Km/h
17Km/h
25Km/h
24Km/h
27Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %91 %80 %81 %78 %65 %64 %63 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност95 %91 %88 %88 %81 %77 %76 %75 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
08.12.2021
мин -1
5 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
25Km/h
22Km/h
17Km/h
18Km/h
12Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %18 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност69 %66 %70 %64 %60 %73 %61 %54 %
Облачност100 %90 %28 %2 %0 %0 %3 %5 %
Четврток
09.12.2021
мин 7
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
14Km/h
13Km/h
20Km/h
26Km/h
23Km/h
31Km/h
31Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %5 %12 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa
Влажност64 %61 %56 %58 %59 %68 %72 %72 %
Облачност18 %9 %31 %27 %60 %92 %99 %96 %
Петок
10.12.2021
мин 2
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 5.2 mm
Веројатност за невреме 40 %
Ветер
19Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
26Km/h
20Km/h
15Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %63 %61 %47 %57 %50 %34 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %89 %92 %86 %69 %81 %86 %87 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Понеделник
06.12.2021
мин 2
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 23.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
24Km/h
23Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
11Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %53 %73 %86 %97 %97 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa
Влажност81 %82 %82 %85 %91 %94 %96 %
Облачност100 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -1
4 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 8.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
17Km/h
19Km/h
16Km/h
17Km/h
25Km/h
24Km/h
27Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %91 %80 %81 %78 %65 %64 %63 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност95 %91 %88 %88 %81 %77 %76 %75 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
08.12.2021
мин -1
5 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
25Km/h
22Km/h
17Km/h
18Km/h
12Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %18 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност69 %66 %70 %64 %60 %73 %61 %54 %
Облачност100 %90 %28 %2 %0 %0 %3 %5 %
Четврток
09.12.2021
мин 7
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
14Km/h
13Km/h
20Km/h
26Km/h
23Km/h
31Km/h
31Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %5 %12 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa
Влажност64 %61 %56 %58 %59 %68 %72 %72 %
Облачност18 %9 %31 %27 %60 %92 %99 %96 %
Петок
10.12.2021
мин 2
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 5.2 mm
Веројатност за невреме 40 %
Ветер
19Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
26Km/h
20Km/h
15Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %63 %61 %47 %57 %50 %34 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %89 %92 %86 %69 %81 %86 %87 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Сабота
11.12.2021
мин 7
11 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
11Km/h
11Km/h
14Km/h
20Km/h
27Km/h
24Km/h
21Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %30 %35 %32 %36 %46 %55 %65 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %84 %74 %65 %59 %64 %69 %77 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Недела
12.12.2021
мин 5
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
23Km/h
19Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд75 %75 %76 %75 %73 %74 %74 %71 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %84 %82 %84 %86 %85 %85 %88 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
13.12.2021
мин 4
6 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
13Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
9Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд68 %69 %69 %62 %55 %48 %41 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %91 %90 %76 %81 %86 %81 %93 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
14.12.2021
мин 3
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %26 %16 %14 %12 %12 %13 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %74 %91 %78 %78 %71 %84 %88 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Среда
15.12.2021
мин 0
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %12 %13 %13 %12 %9 %6 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %91 %96 %75 %71 %66 %74 %75 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %