Рен
Облачно понеделник, 5 јуни 2023
20℃
Се чувствува: 20 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 56.1 %
Ветер: 15 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 14:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
19 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Ведро/Сончево
16Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
18Km/h
20Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %5 %7 %8 %9 %10 %11 %17 %22 %28 %37 %45 %54 %60 %67 %73 %63 %53 %44 %41 %37 %34 %29 %29 %24 %18 %21 %24 %27 %32 %36 %41 %40 %38 %37 %32 %26 %21 %25 %29 %33 %34 %35 %35 %33 %30 %28 %22 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
59 %59 %59 %58 %58 %60 %61 %62 %64 %67 %69 %73 %76 %79 %79 %80 %80 %81 %83 %85 %82 %80 %78 %80 %82 %84 %84 %85 %85 %87 %89 %92 %90 %89 %88 %92 %92 %95 %99 %97 %96 %95 %95 %96 %97 %92 %87 %83 %80 %78 %75 %75 %76 %76 %76 %76 %76 %75 %74 %73 %75 %
97 %97 %100 %100 %100 %66 %66 %66 %21 %21 %21 %47 %47 %47 %88 %88 %88 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %84 %84 %84 %84 %
Петок
03.07.2020
мин 14
21 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 22:09 h
Времетраење 15h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
19Km/h
17Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност59 %58 %62 %69 %
Облачност97 %100 %66 %21 %
Сабота
04.07.2020
мин 17
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 22:09 h
Времетраење 15h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
Ветер
12Km/h
15Km/h
15Km/h
23Km/h
24Km/h
21Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %8 %11 %28 %54 %73 %44 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.5 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност79 %80 %85 %78 %84 %85 %92 %88 %
Облачност47 %88 %98 %100 %100 %100 %97 %100 %
Недела
05.07.2020
мин 10
21 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 22:08 h
Времетраење 15h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
12Km/h
15Km/h
21Km/h
21Km/h
19Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %27 %41 %37 %21 %33 %35 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност99 %95 %97 %83 %75 %76 %76 %73 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %84 %
Понеделник
06.07.2020
мин 9
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 22:08 h
Времетраење 15h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
8Km/h
9Km/h
17Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %7 %2 %18 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност77 %88 %86 %58 %55 %50 %60 %75 %
Облачност12 %35 %53 %99 %97 %65 %5 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 9
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 22:07 h
Времетраење 15h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
11Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1024 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa
Влажност98 %100 %92 %59 %45 %37 %55 %63 %
Облачност0 %0 %0 %6 %57 %9 %0 %0 %
Петок
03.07.2020
мин 14
21 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 22:09 h
Времетраење 15h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
19Km/h
17Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност59 %58 %62 %69 %
Облачност97 %100 %66 %21 %
Сабота
04.07.2020
мин 17
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 22:09 h
Времетраење 15h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
Ветер
12Km/h
15Km/h
15Km/h
23Km/h
24Km/h
21Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %8 %11 %28 %54 %73 %44 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.5 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност79 %80 %85 %78 %84 %85 %92 %88 %
Облачност47 %88 %98 %100 %100 %100 %97 %100 %
Недела
05.07.2020
мин 10
21 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 22:08 h
Времетраење 15h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
12Km/h
15Km/h
21Km/h
21Km/h
19Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %27 %41 %37 %21 %33 %35 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност99 %95 %97 %83 %75 %76 %76 %73 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %84 %
Понеделник
06.07.2020
мин 9
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 22:08 h
Времетраење 15h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
8Km/h
9Km/h
17Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %7 %2 %18 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност77 %88 %86 %58 %55 %50 %60 %75 %
Облачност12 %35 %53 %99 %97 %65 %5 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 9
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 22:07 h
Времетраење 15h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
11Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1024 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa
Влажност98 %100 %92 %59 %45 %37 %55 %63 %
Облачност0 %0 %0 %6 %57 %9 %0 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 13
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 22:07 h
Времетраење 15h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
5Km/h
6Km/h
11Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %89 %82 %51 %38 %37 %51 %64 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
09.07.2020
мин 14
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 47 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:06 h
Времетраење 15h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %7 %11 %14 %14 %14 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %94 %94 %75 %56 %60 %65 %84 %
Облачност47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %
Петок
10.07.2020
мин 14
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 47 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 22:05 h
Времетраење 15h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
13Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %7 %9 %12 %11 %11 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %100 %100 %79 %52 %52 %51 %82 %
Облачност47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %
Сабота
11.07.2020
мин 11
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
17Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 22:05 h
Времетраење 15h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
9Km/h
11Km/h
14Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %12 %21 %25 %29 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %96 %78 %82 %55 %58 %46 %82 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %
Недела
12.07.2020
мин 12
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
17Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 22:04 h
Времетраење 15h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
12Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %8 %8 %7 %8 %8 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %96 %87 %62 %48 %38 %52 %76 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %