283b074d
Парма
Ведро/Сончево вторник, 21 август 2018
26℃
Се чувствува: 26 ℃
Изгрејсонце: 06:27
Зајдисонце: 20:15
Времетраење: 828 минути
Фаза на месечината
Влажност: 61.4 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 18 ℃
Измерено во: 20:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %7 %7 %6 %6 %5 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %11 %5 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %4 %4 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
73 %74 %65 %57 %49 %45 %41 %37 %35 %33 %30 %33 %35 %37 %44 %51 %59 %61 %63 %65 %65 %66 %66 %65 %64 %64 %58 %52 %47 %44 %41 %39 %37 %35 %33 %37 %41 %46 %47 %49 %51 %54 %54 %58 %61 %67 %69 %45 %33 %25 %32 %50 %
1 %1 %0 %0 %0 %9 %9 %9 %17 %17 %17 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %8 %8 %8 %6 %6 %6 %4 %4 %4 %37 %37 %37 %40 %40 %40 %19 %19 %19 %19 %16 %16 %16 %8 %4 %3 %2 %9 %41 %28 %
Вторник
21.08.2018
мин 20
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
3Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 13h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност69 %70 %74 %49 %37 %30 %37 %59 %
Облачност3 %1 %1 %0 %9 %17 %7 %6 %
Среда
22.08.2018
мин 20
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
2Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %7 %6 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %2 %2 %4 %1 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност65 %66 %64 %47 %39 %33 %46 %51 %
Облачност0 %2 %8 %6 %4 %37 %40 %19 %
Четврток
23.08.2018
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %11 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност61 %67 %69 %45 %33 %25 %32 %50 %
Облачност16 %8 %4 %3 %2 %9 %41 %28 %
Петок
24.08.2018
мин 19
30 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 55 %
Ветер
5Km/h
Облачност 39 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %4 %9 %33 %11 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.1 mm0.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %6 %55 %23 %6 %50 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност58 %67 %73 %48 %61 %44 %54 %70 %
Облачност51 %11 %12 %9 %82 %64 %32 %45 %
Сабота
25.08.2018
мин 17
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 69 %
Ветер
3Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %42 %51 %62 %83 %75 %50 %40 %
Количество на дожд3.0 mm3.0 mm3.0 mm3.0 mm3.0 mm3.0 mm3.0 mm3.0 mm
Веројатност за невреме69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %84 %94 %75 %73 %45 %67 %90 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Вторник
21.08.2018
мин 20
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
3Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 13h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност69 %70 %74 %49 %37 %30 %37 %59 %
Облачност3 %1 %1 %0 %9 %17 %7 %6 %
Среда
22.08.2018
мин 20
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
2Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %7 %6 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %2 %2 %4 %1 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност65 %66 %64 %47 %39 %33 %46 %51 %
Облачност0 %2 %8 %6 %4 %37 %40 %19 %
Четврток
23.08.2018
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %11 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност61 %67 %69 %45 %33 %25 %32 %50 %
Облачност16 %8 %4 %3 %2 %9 %41 %28 %
Петок
24.08.2018
мин 19
30 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 55 %
Ветер
5Km/h
Облачност 39 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %4 %9 %33 %11 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.1 mm0.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %6 %55 %23 %6 %50 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност58 %67 %73 %48 %61 %44 %54 %70 %
Облачност51 %11 %12 %9 %82 %64 %32 %45 %
Сабота
25.08.2018
мин 17
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 69 %
Ветер
3Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %42 %51 %62 %83 %75 %50 %40 %
Количество на дожд3.0 mm3.0 mm3.0 mm3.0 mm3.0 mm3.0 mm3.0 mm3.0 mm
Веројатност за невреме69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %84 %94 %75 %73 %45 %67 %90 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Недела
26.08.2018
мин 14
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 61 %
Ветер
5Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.5
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %53 %62 %60 %58 %51 %45 %31 %
Количество на дожд2.3 mm2.3 mm2.3 mm2.3 mm2.3 mm2.3 mm2.3 mm2.3 mm
Веројатност за невреме61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %96 %99 %87 %24 %23 %22 %26 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Понеделник
27.08.2018
мин 14
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 13h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.53
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %14 %10 %11 %12 %9 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност30 %36 %42 %35 %27 %31 %35 %46 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Вторник
28.08.2018
мин 15
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
2Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 13h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.56
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %3 %3 %4 %5 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност56 %61 %65 %50 %35 %36 %35 %67 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Среда
29.08.2018
мин 17
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
2Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 13h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %4 %8 %11 %12 %12 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %83 %78 %54 %38 %40 %39 %78 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Четврток
30.08.2018
мин 17
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
2Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 13h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.62
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %4 %2 %10 %17 %16 %15 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %79 %66 %59 %33 %45 %61 %72 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %