28360750
Париз
Ведро/Сончево среда, 25 април 2018
14℃
Се чувствува: 12 ℃
Изгрејсонце: 06:41
Зајдисонце: 20:56
Времетраење: 855 минути
Фаза на месечината
Влажност: 71.8 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 9 ℃
Измерено во: 02:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %10 %18 %26 %27 %29 %31 %31 %31 %31 %26 %20 %15 %11 %6 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %7 %9 %14 %20 %25 %28 %32 %35 %27 %18 %9 %7 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %14 %30 %15 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1008 hPa
70 %74 %75 %77 %78 %76 %73 %70 %66 %61 %57 %58 %60 %61 %56 %51 %46 %49 %53 %56 %56 %56 %56 %61 %66 %71 %73 %75 %78 %69 %60 %51 %48 %45 %42 %42 %41 %41 %43 %44 %45 %49 %53 %57 %61 %61 %66 %70 %79 %71 %51 %44 %43 %43 %48 %
10 %10 %96 %96 %96 %93 %93 %93 %80 %80 %80 %100 %100 %100 %18 %18 %18 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %22 %22 %22 %8 %8 %8 %36 %36 %36 %90 %90 %90 %92 %92 %92 %93 %93 %93 %95 %95 %95 %95 %75 %75 %75 %45 %46 %72 %100 %100 %26 %97 %
Среда
25.04.2018
мин 8
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:56 h
Времетраење 14h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %26 %31 %31 %15 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.2 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност63 %74 %78 %70 %57 %61 %46 %56 %
Облачност10 %10 %96 %93 %80 %100 %18 %0 %
Четврток
26.04.2018
мин 7
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 14h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %25 %35 %9 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност56 %71 %78 %51 %42 %41 %45 %57 %
Облачност1 %22 %8 %36 %90 %92 %93 %95 %
Петок
27.04.2018
мин 9
18 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 14h : 21m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %14 %30 %15 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност70 %79 %71 %51 %44 %43 %43 %48 %
Облачност75 %45 %46 %72 %100 %100 %26 %97 %
Сабота
28.04.2018
мин 9
18 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 14h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %8 %30 %42 %38 %25 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност58 %67 %70 %59 %49 %45 %53 %58 %
Облачност67 %85 %88 %99 %100 %100 %99 %100 %
Недела
29.04.2018
мин 7
16 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 7.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 14h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %48 %55 %65 %78 %77 %72 %57 %
Количество на дожд7.7 mm7.7 mm7.7 mm7.7 mm7.7 mm7.7 mm7.7 mm7.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %82 %86 %79 %66 %69 %65 %72 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
25.04.2018
мин 8
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:56 h
Времетраење 14h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %26 %31 %31 %15 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.2 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност63 %74 %78 %70 %57 %61 %46 %56 %
Облачност10 %10 %96 %93 %80 %100 %18 %0 %
Четврток
26.04.2018
мин 7
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 14h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %25 %35 %9 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност56 %71 %78 %51 %42 %41 %45 %57 %
Облачност1 %22 %8 %36 %90 %92 %93 %95 %
Петок
27.04.2018
мин 9
18 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 14h : 21m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %14 %30 %15 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност70 %79 %71 %51 %44 %43 %43 %48 %
Облачност75 %45 %46 %72 %100 %100 %26 %97 %
Сабота
28.04.2018
мин 9
18 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 14h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %8 %30 %42 %38 %25 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност58 %67 %70 %59 %49 %45 %53 %58 %
Облачност67 %85 %88 %99 %100 %100 %99 %100 %
Недела
29.04.2018
мин 7
16 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 7.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 14h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %48 %55 %65 %78 %77 %72 %57 %
Количество на дожд7.7 mm7.7 mm7.7 mm7.7 mm7.7 mm7.7 mm7.7 mm7.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %82 %86 %79 %66 %69 %65 %72 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
30.04.2018
мин 6
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 14h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %52 %54 %70 %86 %86 %86 %61 %
Количество на дожд4.3 mm4.3 mm4.3 mm4.3 mm4.3 mm4.3 mm4.3 mm4.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %81 %87 %76 %60 %56 %53 %58 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Вторник
01.05.2018
мин 7
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 21:05 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %33 %31 %56 %80 %75 %71 %49 %
Количество на дожд0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %69 %76 %63 %50 %46 %42 %52 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Среда
02.05.2018
мин 8
16 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 14h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %30 %32 %49 %65 %63 %61 %47 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %68 %73 %57 %38 %44 %44 %57 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %
Четврток
03.05.2018
мин 8
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 14h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %30 %27 %38 %50 %48 %46 %39 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %81 %73 %60 %59 %41 %55 %72 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Петок
04.05.2018
мин 8
17 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 14h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %17 %2 %26 %50 %54 %58 %42 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %85 %73 %61 %46 %47 %51 %70 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %