a3970ed4
Монте Карло
Умерено облачно четврток, 17 октомври 2019
16℃
Се чувствува: 15 ℃
Изгрејсонце: 07:46
Зајдисонце: 18:44
Времетраење: 658 минути
Фаза на месечината
Влажност: 67.5 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 10 ℃
Измерено во: 04:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
06:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
13 %14 %16 %17 %17 %18 %21 %25 %29 %27 %26 %24 %24 %24 %24 %25 %26 %27 %26 %25 %24 %21 %17 %13 %14 %15 %16 %18 %19 %21 %21 %21 %21 %26 %30 %35 %41 %47 %53 %56 %58 %60 %62 %62 %65 %67 %69 %67 %80 %87 %88 %84 %87 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.6 mm11.5 mm6.4 mm2.1 mm1.4 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %10 %32 %35 %0 %
1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
73 %72 %72 %69 %65 %61 %66 %71 %76 %76 %75 %75 %77 %79 %81 %82 %83 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %83 %83 %83 %78 %74 %69 %69 %68 %68 %71 %74 %77 %78 %79 %80 %82 %85 %87 %86 %86 %86 %85 %85 %90 %83 %88 %88 %89 %88 %
100 %100 %100 %85 %85 %85 %81 %81 %81 %93 %93 %93 %89 %89 %89 %86 %86 %86 %64 %64 %64 %63 %63 %63 %27 %27 %27 %64 %64 %64 %88 %88 %88 %82 %82 %82 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %70 %70 %70 %68 %69 %99 %98 %99 %96 %48 %
Четврток
17.10.2019
мин 12
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 88 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
05:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %16 %18 %29 %24 %24 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.2 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност73 %72 %61 %76 %75 %81 %84 %
Облачност66 %100 %85 %81 %93 %89 %86 %
Петок
18.10.2019
мин 14
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 18:42 h
Времетраење 10h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %13 %16 %21 %21 %35 %53 %60 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност84 %84 %83 %69 %68 %77 %80 %87 %
Облачност64 %63 %27 %64 %88 %82 %88 %88 %
Сабота
19.10.2019
мин 15
20 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 23.4 mm
Веројатност за невреме 33 %
Ветер
5Km/h
Облачност 90 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:48 h
Зајдисонце 18:40 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.68
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %69 %67 %80 %87 %88 %84 %87 %
Количество на дожд0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.6 mm11.5 mm6.4 mm2.1 mm1.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %10 %32 %35 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност85 %85 %90 %83 %88 %88 %89 %88 %
Облачност70 %68 %69 %99 %98 %99 %96 %48 %
Недела
20.10.2019
мин 15
21 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 15.2 mm
Веројатност за невреме 62 %
Ветер
2Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:50 h
Зајдисонце 18:39 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.71
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд87 %80 %73 %69 %63 %62 %58 %65 %
Количество на дожд3.0 mm2.6 mm2.8 mm1.8 mm3.8 mm0.5 mm0.5 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %34 %0 %54 %62 %58 %55 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност87 %85 %90 %84 %86 %82 %88 %86 %
Облачност99 %100 %75 %100 %100 %88 %85 %89 %
Понеделник
21.10.2019
мин 15
23 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 72 %
Ветер
3Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:51 h
Зајдисонце 18:37 h
Времетраење 10h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.75
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %60 %56 %48 %53 %43 %28 %14 %
Количество на дожд5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm
Веројатност за невреме72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %87 %88 %76 %69 %77 %79 %79 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Четврток
17.10.2019
мин 12
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 88 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
05:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %16 %18 %29 %24 %24 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.2 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност73 %72 %61 %76 %75 %81 %84 %
Облачност66 %100 %85 %81 %93 %89 %86 %
Петок
18.10.2019
мин 14
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 18:42 h
Времетраење 10h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %13 %16 %21 %21 %35 %53 %60 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност84 %84 %83 %69 %68 %77 %80 %87 %
Облачност64 %63 %27 %64 %88 %82 %88 %88 %
Сабота
19.10.2019
мин 15
20 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 23.4 mm
Веројатност за невреме 33 %
Ветер
5Km/h
Облачност 90 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:48 h
Зајдисонце 18:40 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.68
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %69 %67 %80 %87 %88 %84 %87 %
Количество на дожд0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.6 mm11.5 mm6.4 mm2.1 mm1.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %10 %32 %35 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност85 %85 %90 %83 %88 %88 %89 %88 %
Облачност70 %68 %69 %99 %98 %99 %96 %48 %
Недела
20.10.2019
мин 15
21 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 15.2 mm
Веројатност за невреме 62 %
Ветер
2Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:50 h
Зајдисонце 18:39 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.71
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд87 %80 %73 %69 %63 %62 %58 %65 %
Количество на дожд3.0 mm2.6 mm2.8 mm1.8 mm3.8 mm0.5 mm0.5 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %34 %0 %54 %62 %58 %55 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност87 %85 %90 %84 %86 %82 %88 %86 %
Облачност99 %100 %75 %100 %100 %88 %85 %89 %
Понеделник
21.10.2019
мин 15
23 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 72 %
Ветер
3Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:51 h
Зајдисонце 18:37 h
Времетраење 10h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.75
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %60 %56 %48 %53 %43 %28 %14 %
Количество на дожд5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm
Веројатност за невреме72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %87 %88 %76 %69 %77 %79 %79 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Вторник
22.10.2019
мин 17
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
7Km/h
Облачност 68 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:52 h
Зајдисонце 18:36 h
Времетраење 10h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.78
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %13 %11 %16 %16 %17 %19 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %81 %83 %76 %61 %57 %52 %51 %
Облачност68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %
Среда
23.10.2019
мин 16
23 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:54 h
Зајдисонце 18:34 h
Времетраење 10h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.82
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %12 %13 %25 %37 %51 %65 %71 %
Количество на дожд3.8 mm3.8 mm3.8 mm3.8 mm3.8 mm3.8 mm3.8 mm3.8 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност49 %51 %53 %52 %50 %57 %65 %66 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Четврток
24.10.2019
мин 14
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 10.6 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 18:33 h
Времетраење 10h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.86
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %81 %85 %84 %82 %78 %74 %71 %
Количество на дожд10.6 mm10.6 mm10.6 mm10.6 mm10.6 mm10.6 mm10.6 mm10.6 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %65 %64 %77 %58 %65 %65 %77 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Петок
25.10.2019
мин 13
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
4Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 18:31 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.89
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %61 %54 %53 %52 %50 %48 %42 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %87 %82 %80 %70 %64 %70 %68 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Сабота
26.10.2019
мин 16
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
3Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:57 h
Зајдисонце 18:30 h
Времетраење 10h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.93
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %32 %29 %38 %47 %32 %17 %29 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %76 %78 %63 %69 %68 %79 %79 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %