4f8f0a8b
Монпеље
Облачно понеделник, 15 октомври 2018
18℃
Се чувствува: 16 ℃
Изгрејсонце: 07:58
Зајдисонце: 19:01
Времетраење: 663 минути
Фаза на месечината
Влажност: 87 %
Ветер: null km/h
Видливост 7 km
Toчка на роса: 16 ℃
Измерено во: 18:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
19:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно со дожд
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
86 %83 %83 %83 %82 %79 %75 %71 %68 %66 %63 %60 %57 %53 %56 %60 %63 %68 %73 %79 %73 %68 %62 %57 %52 %47 %48 %48 %49 %45 %45 %41 %37 %35 %34 %32 %34 %36 %38 %39 %40 %41 %35 %35 %47 %69 %
0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm2.8 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm2.7 mm0.0 mm0.0 mm4.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm1.0 mm0.6 mm0.1 mm0.2 mm
51 %51 %40 %40 %40 %17 %17 %17 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
89 %89 %90 %91 %92 %92 %91 %91 %90 %90 %90 %91 %92 %92 %90 %88 %86 %83 %80 %77 %75 %74 %72 %75 %79 %82 %83 %84 %85 %83 %83 %81 %79 %82 %85 %88 %88 %87 %87 %86 %84 %83 %60 %66 %84 %90 %
95 %95 %96 %96 %96 %82 %82 %82 %71 %71 %71 %87 %87 %87 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %80 %80 %80 %90 %90 %90 %98 %98 %98 %98 %96 %96 %96 %94 %94 %94 %99 %99 %99 %87 %87 %87 %100 %88 %74 %99 %
Вторник
16.10.2018
мин 13
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 12.1 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
4Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 11h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд71 %63 %53 %63 %79 %62 %47 %49 %
Количество на дожд1.0 mm0.9 mm0.3 mm2.0 mm2.7 mm4.2 mm0.0 mm0.3 mm
Веројатност за невреме17 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1014 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност91 %90 %92 %86 %77 %72 %82 %85 %
Облачност82 %71 %87 %98 %100 %80 %90 %98 %
Среда
17.10.2018
мин 15
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:58 h
Времетраење 10h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %32 %38 %41 %35 %35 %47 %69 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm1.0 mm0.6 mm0.1 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност79 %88 %87 %83 %60 %66 %84 %90 %
Облачност96 %94 %99 %87 %100 %88 %74 %99 %
Четврток
18.10.2018
мин 14
23 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 18:56 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %66 %58 %50 %46 %26 %21 %14 %
Количество на дожд1.1 mm0.3 mm1.2 mm0.4 mm0.3 mm0.0 mm0.6 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност91 %87 %89 %74 %64 %65 %84 %94 %
Облачност95 %98 %96 %97 %98 %83 %68 %80 %
Петок
19.10.2018
мин 12
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 18:55 h
Времетраење 10h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %6 %6 %8 %10 %8 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност85 %81 %76 %65 %57 %58 %87 %91 %
Облачност77 %73 %64 %56 %32 %22 %0 %28 %
Сабота
20.10.2018
мин 12
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 18:53 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %8 %7 %10 %14 %14 %14 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %88 %87 %68 %54 %61 %82 %84 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
15.10.2018
мин 15
19 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 39.5 mm
Веројатност за невреме 39 %
Ветер
10Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 19:01 h
Времетраење 11h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд92 %91 %83 %82 %
Количество на дожд5.1 mm11.0 mm1.7 mm2.8 mm
Веројатност за невреме17 %8 %51 %40 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност86 %89 %89 %92 %
Облачност99 %96 %95 %96 %
Вторник
16.10.2018
мин 13
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 12.1 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
4Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 11h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд71 %63 %53 %63 %79 %62 %47 %49 %
Количество на дожд1.0 mm0.9 mm0.3 mm2.0 mm2.7 mm4.2 mm0.0 mm0.3 mm
Веројатност за невреме17 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1014 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност91 %90 %92 %86 %77 %72 %82 %85 %
Облачност82 %71 %87 %98 %100 %80 %90 %98 %
Среда
17.10.2018
мин 15
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:58 h
Времетраење 10h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %32 %38 %41 %35 %35 %47 %69 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm1.0 mm0.6 mm0.1 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност79 %88 %87 %83 %60 %66 %84 %90 %
Облачност96 %94 %99 %87 %100 %88 %74 %99 %
Четврток
18.10.2018
мин 14
23 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 18:56 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд72 %66 %58 %50 %46 %26 %21 %14 %
Количество на дожд1.1 mm0.3 mm1.2 mm0.4 mm0.3 mm0.0 mm0.6 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност91 %87 %89 %74 %64 %65 %84 %94 %
Облачност95 %98 %96 %97 %98 %83 %68 %80 %
Петок
19.10.2018
мин 12
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 18:55 h
Времетраење 10h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %6 %6 %8 %10 %8 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност85 %81 %76 %65 %57 %58 %87 %91 %
Облачност77 %73 %64 %56 %32 %22 %0 %28 %
Сабота
20.10.2018
мин 12
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 18:53 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %8 %7 %10 %14 %14 %14 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %88 %87 %68 %54 %61 %82 %84 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
21.10.2018
мин 11
21 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 18:52 h
Времетраење 10h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %13 %13 %13 %13 %14 %15 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %68 %66 %61 %56 %71 %86 %88 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Понеделник
22.10.2018
мин 11
21 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 18:50 h
Времетраење 10h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %19 %19 %17 %15 %16 %17 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %89 %88 %77 %67 %68 %90 %61 %
Облачност14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Вторник
23.10.2018
мин 9
19 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 18:49 h
Времетраење 10h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.46
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %4 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %58 %75 %51 %42 %45 %49 %82 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Среда
24.10.2018
мин 10
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 18:47 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.49
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %8 %6 %4 %3 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност51 %61 %52 %55 %38 %40 %51 %48 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %