Модена
Претежно сончево сабота, 25 септември 2021
29℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 53 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 30 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
14:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
29 ℃
Облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
9Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
39 %45 %52 %58 %54 %50 %46 %50 %54 %58 %61 %65 %69 %69 %69 %70 %65 %61 %57 %47 %36 %26 %27 %28 %29 %25 %21 %16 %12 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.3 mm0.0 mm0.0 mm4.7 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm5.9 mm0.0 mm0.0 mm3.3 mm0.0 mm0.0 mm3.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
7 %59 %59 %59 %41 %41 %41 %8 %8 %8 %66 %66 %66 %41 %41 %41 %9 %9 %9 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
52 %59 %65 %71 %77 %83 %89 %91 %93 %95 %94 %94 %93 %93 %93 %93 %95 %97 %99 %91 %83 %75 %68 %61 %54 %50 %46 %42 %48 %55 %62 %65 %69 %73 %74 %74 %76 %78 %77 %76 %75 %75 %74 %74 %65 %57 %48 %47 %45 %44 %42 %41 %40 %45 %50 %55 %57 %59 %60 %66 %
95 %57 %57 %57 %90 %90 %90 %89 %89 %89 %82 %82 %82 %94 %94 %94 %84 %84 %84 %31 %31 %31 %23 %23 %23 %28 %28 %28 %4 %4 %4 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Петок
03.07.2020
мин 18
30 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 13.9 mm
Веројатност за невреме 59 %
Ветер
9Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 15h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
29 ℃
Облачно
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
3Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %58 %46 %58 %
Количество на дожд0.3 mm4.7 mm3.2 mm1.5 mm
Веројатност за невреме7 %59 %41 %8 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност52 %71 %89 %95 %
Облачност95 %57 %90 %89 %
Сабота
04.07.2020
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 10.5 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
7Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %70 %57 %26 %29 %16 %2 %2 %
Количество на дожд5.9 mm3.3 mm3.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме66 %41 %9 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност93 %93 %99 %75 %54 %42 %62 %73 %
Облачност82 %94 %84 %31 %23 %28 %4 %1 %
Недела
05.07.2020
мин 18
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
6Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност78 %75 %74 %48 %44 %40 %55 %60 %
Облачност1 %0 %0 %0 %0 %4 %1 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 20
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност77 %75 %69 %47 %41 %34 %58 %57 %
Облачност1 %0 %0 %7 %5 %1 %1 %1 %
Вторник
07.07.2020
мин 17
31 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 15h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Облачно со дожд
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
2Km/h
11Km/h
25Km/h
23Km/h
20Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %23 %39 %48 %56 %45 %32 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1017 hPa
Влажност71 %71 %70 %52 %56 %48 %59 %63 %
Облачност1 %1 %6 %44 %97 %95 %53 %41 %
Петок
03.07.2020
мин 18
30 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 13.9 mm
Веројатност за невреме 59 %
Ветер
9Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 15h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
29 ℃
Облачно
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
3Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %58 %46 %58 %
Количество на дожд0.3 mm4.7 mm3.2 mm1.5 mm
Веројатност за невреме7 %59 %41 %8 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност52 %71 %89 %95 %
Облачност95 %57 %90 %89 %
Сабота
04.07.2020
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 10.5 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
7Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %70 %57 %26 %29 %16 %2 %2 %
Количество на дожд5.9 mm3.3 mm3.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме66 %41 %9 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност93 %93 %99 %75 %54 %42 %62 %73 %
Облачност82 %94 %84 %31 %23 %28 %4 %1 %
Недела
05.07.2020
мин 18
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
6Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност78 %75 %74 %48 %44 %40 %55 %60 %
Облачност1 %0 %0 %0 %0 %4 %1 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 20
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност77 %75 %69 %47 %41 %34 %58 %57 %
Облачност1 %0 %0 %7 %5 %1 %1 %1 %
Вторник
07.07.2020
мин 17
31 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 15h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Облачно со дожд
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
2Km/h
11Km/h
25Km/h
23Km/h
20Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %23 %39 %48 %56 %45 %32 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1017 hPa
Влажност71 %71 %70 %52 %56 %48 %59 %63 %
Облачност1 %1 %6 %44 %97 %95 %53 %41 %
Среда
08.07.2020
мин 17
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
3Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %9 %9 %5 %6 %2 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %75 %67 %51 %41 %35 %40 %46 %
Облачност15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Четврток
09.07.2020
мин 19
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 21m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %62 %59 %48 %36 %41 %47 %56 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
10.07.2020
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %66 %67 %52 %36 %41 %46 %53 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
11.07.2020
мин 21
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
5Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %4 %5 %10 %14 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %66 %57 %60 %36 %33 %34 %73 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Недела
12.07.2020
мин 21
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 27 %
Ветер
5Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %5 %7 %10 %16 %22 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност55 %92 %55 %54 %35 %64 %37 %63 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %