4d6d0a38
Лориент
Облачно со дожд среда, 25 април 2018
12℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 07:06
Зајдисонце: 21:16
Времетраење: 850 минути
Фаза на месечината
Влажност: 100 %
Ветер: null km/h
Видливост 5 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 02:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
27 %34 %36 %39 %41 %29 %17 %5 %7 %8 %9 %13 %17 %21 %18 %15 %12 %9 %5 %2 %4 %5 %7 %8 %8 %9 %7 %6 %5 %6 %7 %7 %9 %11 %13 %10 %7 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %4 %19 %62 %97 %86 %78 %60 %47 %
0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.9 mm1.3 mm0.2 mm0.5 mm0.3 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1010 hPa1007 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1008 hPa
90 %91 %89 %87 %84 %77 %69 %61 %58 %54 %50 %53 %55 %57 %59 %61 %62 %67 %72 %76 %78 %79 %81 %82 %83 %85 %85 %86 %87 %77 %68 %58 %58 %57 %56 %53 %50 %47 %51 %55 %60 %66 %72 %79 %77 %77 %73 %73 %80 %79 %65 %69 %72 %83 %
100 %100 %15 %15 %15 %86 %86 %86 %77 %77 %77 %75 %75 %75 %23 %23 %23 %15 %15 %15 %29 %29 %29 %49 %49 %49 %37 %37 %37 %76 %76 %76 %80 %80 %80 %33 %33 %33 %77 %77 %77 %83 %83 %83 %83 %96 %96 %93 %93 %99 %43 %80 %70 %81 %
Среда
25.04.2018
мин 7
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 14h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %34 %41 %5 %9 %21 %12 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност87 %91 %84 %61 %50 %57 %62 %76 %
Облачност100 %100 %15 %86 %77 %75 %23 %15 %
Четврток
26.04.2018
мин 9
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 21:18 h
Времетраење 14h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %9 %5 %7 %13 %5 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa
Влажност81 %85 %87 %58 %56 %47 %60 %79 %
Облачност29 %49 %37 %76 %80 %33 %77 %83 %
Петок
27.04.2018
мин 7
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 7.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 21:19 h
Времетраење 14h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %19 %62 %97 %86 %78 %60 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.9 mm1.3 mm0.2 mm0.5 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1010 hPa1007 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност73 %73 %80 %79 %65 %69 %72 %83 %
Облачност96 %93 %93 %99 %43 %80 %70 %81 %
Сабота
28.04.2018
мин 5
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 14h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %55 %36 %43 %69 %57 %41 %24 %
Количество на дожд0.8 mm1.6 mm0.5 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност86 %90 %91 %60 %52 %55 %76 %82 %
Облачност55 %50 %41 %51 %41 %33 %62 %97 %
Недела
29.04.2018
мин 5
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 3.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 66 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 21:22 h
Времетраење 14h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %7 %2 %18 %57 %67 %55 %28 %
Количество на дожд3.9 mm3.9 mm3.9 mm3.9 mm3.9 mm3.9 mm3.9 mm3.9 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %87 %89 %59 %43 %69 %59 %77 %
Облачност66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %
Среда
25.04.2018
мин 7
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 14h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %34 %41 %5 %9 %21 %12 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност87 %91 %84 %61 %50 %57 %62 %76 %
Облачност100 %100 %15 %86 %77 %75 %23 %15 %
Четврток
26.04.2018
мин 9
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 21:18 h
Времетраење 14h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %9 %5 %7 %13 %5 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa
Влажност81 %85 %87 %58 %56 %47 %60 %79 %
Облачност29 %49 %37 %76 %80 %33 %77 %83 %
Петок
27.04.2018
мин 7
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 7.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 21:19 h
Времетраење 14h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %19 %62 %97 %86 %78 %60 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.9 mm1.3 mm0.2 mm0.5 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1010 hPa1007 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност73 %73 %80 %79 %65 %69 %72 %83 %
Облачност96 %93 %93 %99 %43 %80 %70 %81 %
Сабота
28.04.2018
мин 5
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 21:21 h
Времетраење 14h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %55 %36 %43 %69 %57 %41 %24 %
Количество на дожд0.8 mm1.6 mm0.5 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност86 %90 %91 %60 %52 %55 %76 %82 %
Облачност55 %50 %41 %51 %41 %33 %62 %97 %
Недела
29.04.2018
мин 5
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 3.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 66 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 21:22 h
Времетраење 14h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %7 %2 %18 %57 %67 %55 %28 %
Количество на дожд3.9 mm3.9 mm3.9 mm3.9 mm3.9 mm3.9 mm3.9 mm3.9 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %87 %89 %59 %43 %69 %59 %77 %
Облачност66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %
Понеделник
30.04.2018
мин 6
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 21:23 h
Времетраење 14h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %24 %36 %62 %88 %89 %90 %69 %
Количество на дожд0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %91 %91 %60 %48 %50 %52 %64 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Вторник
01.05.2018
мин 7
14 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 86 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 21:25 h
Времетраење 14h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд48 %46 %44 %58 %73 %77 %82 %71 %
Количество на дожд1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %79 %81 %59 %38 %47 %57 %70 %
Облачност86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %
Среда
02.05.2018
мин 8
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 21:26 h
Времетраење 14h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд60 %55 %51 %62 %73 %69 %65 %58 %
Количество на дожд1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %95 %78 %87 %59 %85 %76 %74 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Четврток
03.05.2018
мин 9
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд51 %51 %52 %57 %63 %59 %56 %55 %
Количество на дожд0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %82 %89 %66 %75 %67 %72 %80 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Петок
04.05.2018
мин 9
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
5Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %28 %2 %29 %56 %52 %47 %39 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %83 %93 %60 %44 %56 %70 %78 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %