Кушадаси
Ведро/Сончево среда, 28 септември 2022
29℃
Се чувствува: 33 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 68.5 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:00
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
8Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
4 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %1 %
1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa
66 %66 %70 %75 %80 %83 %86 %90 %89 %88 %87 %85 %84 %82 %79 %77 %74 %74 %74 %74 %67 %60 %52 %51 %50 %50 %56 %62 %68 %72 %76 %81 %82 %83 %85 %82 %80 %77 %75 %73 %70 %72 %73 %74 %70 %65 %61 %59 %58 %57 %61 %64 %68 %75 %81 %88 %
17 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
04.07.2020
мин 24
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
9Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност87 %82 %74 %74 %52 %50 %68 %81 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 24
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
11Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
7Km/h
11Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %1 %2 %1 %1 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност85 %77 %70 %74 %61 %57 %68 %88 %
Облачност0 %0 %0 %0 %4 %2 %0 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 23
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисок1002 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност87 %83 %79 %73 %68 %68 %79 %99 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 24
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 14h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.57
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %8 %14 %10 %4 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %2 %3 %4 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисок1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност99 %89 %80 %79 %78 %79 %88 %99 %
Облачност0 %6 %0 %0 %1 %4 %2 %2 %
Среда
08.07.2020
мин 25
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
9Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 14h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %11 %17 %25 %13 %12 %11 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %93 %84 %83 %77 %72 %81 %73 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Петок
03.07.2020
мин 24
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
7Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:53 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.43
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %3 %3 %
Атмосферски притисок1006 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност66 %66 %80 %90 %
Облачност17 %3 %1 %1 %
Сабота
04.07.2020
мин 24
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
9Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност87 %82 %74 %74 %52 %50 %68 %81 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 24
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
11Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
7Km/h
11Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %1 %2 %1 %1 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност85 %77 %70 %74 %61 %57 %68 %88 %
Облачност0 %0 %0 %0 %4 %2 %0 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 23
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисок1002 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност87 %83 %79 %73 %68 %68 %79 %99 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 24
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 14h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.57
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %8 %14 %10 %4 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %2 %3 %4 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисок1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност99 %89 %80 %79 %78 %79 %88 %99 %
Облачност0 %6 %0 %0 %1 %4 %2 %2 %
Среда
08.07.2020
мин 25
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
9Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 14h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %11 %17 %25 %13 %12 %11 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %93 %84 %83 %77 %72 %81 %73 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Четврток
09.07.2020
мин 25
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 14h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %5 %5 %5 %5 %5 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %67 %56 %41 %27 %37 %47 %56 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
10.07.2020
мин 23
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 14h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %5 %7 %7 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %59 %51 %43 %35 %28 %35 %65 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
11.07.2020
мин 24
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 28 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %6 %6 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %72 %55 %34 %49 %38 %56 %54 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
12.07.2020
мин 24
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 19 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %3 %4 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност58 %74 %50 %50 %47 %34 %46 %61 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %