Куманово
Умерено облачно сабота, 15 мај 2021
14℃
Се чувствува: 14 ℃
Изгрејсонце: 05:12
Зајдисонце: 19:46
Времетраење: 874 минути
Влажност: 76.8 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 22:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
00:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
7Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
0Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
8Km/h
7 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %7 %9 %11 %13 %11 %8 %6 %5 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %6 %5 %5 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %7 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa
80 %84 %88 %88 %88 %88 %84 %75 %68 %61 %55 %49 %44 %41 %36 %34 %34 %36 %39 %47 %52 %57 %67 %70 %74 %74 %74 %75 %67 %64 %65 %72 %65 %57 %50 %44 %40 %38 %37 %34 %33 %32 %32 %35 %40 %48 %56 %62 %65 %67 %
3 %3 %3 %71 %71 %71 %26 %26 %26 %56 %56 %56 %58 %58 %58 %63 %63 %63 %90 %90 %90 %27 %27 %27 %27 %39 %39 %39 %51 %51 %51 %16 %16 %16 %59 %59 %59 %41 %41 %41 %76 %76 %76 %61 %61 %61 %72 %72 %72 %72 %
Недела
16.05.2021
мин 9
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:11 h
Зајдисонце 19:47 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
4Km/h
3Km/h
0Km/h
2Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %7 %13 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1010 hPa1011 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa
Влажност88 %88 %68 %49 %36 %36 %52 %70 %
Облачност3 %71 %26 %56 %58 %63 %90 %27 %
Понеделник
17.05.2021
мин 13
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 39 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:10 h
Зајдисонце 19:48 h
Времетраење 14h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
5Km/h
15Km/h
12Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %6 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1006 hPa1005 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност75 %65 %57 %40 %34 %32 %48 %65 %
Облачност39 %51 %16 %59 %41 %76 %61 %72 %
Вторник
18.05.2021
мин 10
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:09 h
Зајдисонце 19:49 h
Времетраење 14h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
5Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
3Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %32 %48 %51 %29 %18 %10 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1008 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност67 %80 %68 %53 %38 %37 %53 %66 %
Облачност65 %48 %87 %41 %50 %54 %29 %18 %
Среда
19.05.2021
мин 8
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:08 h
Зајдисонце 19:50 h
Времетраење 14h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
12Km/h
16Km/h
14Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %10 %26 %28 %30 %22 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност80 %79 %58 %36 %28 %45 %68 %74 %
Облачност1 %2 %2 %47 %40 %36 %41 %32 %
Четврток
20.05.2021
мин 10
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:08 h
Зајдисонце 19:51 h
Времетраење 14h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
5Km/h
6Km/h
13Km/h
14Km/h
20Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %9 %14 %24 %21 %14 %6 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %86 %56 %37 %30 %30 %43 %54 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Сабота
15.05.2021
мин 8
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 88 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 19:46 h
Времетраење 14h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %58 %17 %10 %
Количество на дожд1.5 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност63 %51 %68 %79 %
Облачност96 %90 %46 %46 %
Недела
16.05.2021
мин 9
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:11 h
Зајдисонце 19:47 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
4Km/h
3Km/h
0Km/h
2Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %7 %13 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1010 hPa1011 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa
Влажност88 %88 %68 %49 %36 %36 %52 %70 %
Облачност3 %71 %26 %56 %58 %63 %90 %27 %
Понеделник
17.05.2021
мин 13
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 39 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:10 h
Зајдисонце 19:48 h
Времетраење 14h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
5Km/h
15Km/h
12Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %6 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1006 hPa1005 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност75 %65 %57 %40 %34 %32 %48 %65 %
Облачност39 %51 %16 %59 %41 %76 %61 %72 %
Вторник
18.05.2021
мин 10
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:09 h
Зајдисонце 19:49 h
Времетраење 14h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
5Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
3Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %32 %48 %51 %29 %18 %10 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1008 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност67 %80 %68 %53 %38 %37 %53 %66 %
Облачност65 %48 %87 %41 %50 %54 %29 %18 %
Среда
19.05.2021
мин 8
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:08 h
Зајдисонце 19:50 h
Времетраење 14h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
12Km/h
16Km/h
14Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %10 %26 %28 %30 %22 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност80 %79 %58 %36 %28 %45 %68 %74 %
Облачност1 %2 %2 %47 %40 %36 %41 %32 %
Четврток
20.05.2021
мин 10
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:08 h
Зајдисонце 19:51 h
Времетраење 14h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
5Km/h
6Km/h
13Km/h
14Km/h
20Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %9 %14 %24 %21 %14 %6 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %86 %56 %37 %30 %30 %43 %54 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Петок
21.05.2021
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:07 h
Зајдисонце 19:52 h
Времетраење 14h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
8Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %10 %15 %18 %20 %16 %11 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %67 %64 %47 %31 %32 %34 %50 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Сабота
22.05.2021
мин 13
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
4Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:06 h
Зајдисонце 19:53 h
Времетраење 14h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
8Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %10 %8 %10 %11 %10 %10 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %68 %70 %50 %29 %34 %37 %56 %
Облачност51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %
Недела
23.05.2021
мин 11
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:05 h
Зајдисонце 19:54 h
Времетраење 14h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
9Km/h
4Km/h
8Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %10 %10 %9 %15 %20 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %85 %54 %48 %31 %66 %45 %70 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Понеделник
24.05.2021
мин 10
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
8Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 19:55 h
Времетраење 14h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
4Km/h
10Km/h
17Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %19 %19 %22 %24 %23 %22 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %79 %67 %66 %31 %51 %45 %68 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %