Крушево
понеделник, 8 март 2021
1℃
Се чувствува: -1 ℃
Изгрејсонце: 05:59
Зајдисонце: 17:33
Времетраење: 694 минути
Влажност: 99.3 %
Ветер: 7 km/h
Видливост null km
Измерено во: 19:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
21 %23 %25 %28 %30 %33 %35 %37 %39 %38 %37 %36 %33 %31 %28 %30 %32 %33 %33 %33 %33 %33 %34 %34 %34 %33 %33 %33 %36 %39 %41 %48 %55 %62 %69 %76 %84 %89 %93 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %97 %96 %95 %91 %86 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm2.8 mm0.0 mm0.0 mm2.3 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
90 %91 %91 %92 %93 %92 %94 %96 %95 %86 %83 %79 %74 %73 %74 %72 %73 %73 %74 %84 %81 %84 %87 %85 %86 %88 %88 %90 %91 %92 %93 %93 %95 %94 %92 %90 %84 %86 %86 %82 %77 %77 %83 %92 %98 %99 %98 %91 %88 %87 %85 %
81 %73 %73 %73 %96 %96 %96 %100 %100 %100 %91 %91 %91 %96 %96 %96 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %87 %87 %87 %87 %91 %91 %91 %97 %97 %97 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %85 %85 %85 %91 %91 %91 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %97 %
Вторник
09.03.2021
мин 3
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 11h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
1Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %33 %39 %36 %28 %33 %33 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност91 %92 %95 %79 %74 %73 %81 %85 %
Облачност73 %96 %100 %91 %96 %98 %100 %87 %
Среда
10.03.2021
мин -2
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 14.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 11h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.9
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со снег
Ветер
3Km/h
4Km/h
5Km/h
10Km/h
9Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %41 %62 %84 %98 %98 %98 %95 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност90 %93 %94 %84 %82 %83 %99 %88 %
Облачност91 %97 %100 %99 %85 %91 %100 %97 %
Четврток
11.03.2021
мин -3
9 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 11h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
8Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %53 %20 %6 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1017 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa1023 hPa
Влажност82 %77 %65 %47 %40 %39 %49 %60 %
Облачност98 %83 %25 %2 %7 %0 %0 %4 %
Петок
12.03.2021
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:52 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 11h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.97
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
12Km/h
9Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност70 %78 %74 %37 %33 %44 %65 %78 %
Облачност2 %37 %69 %69 %0 %70 %48 %28 %
Сабота
13.03.2021
мин 2
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 11h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Облачно
14 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
5Km/h
11Km/h
17Km/h
13Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %8 %10 %10 %28 %35 %12 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %92 %86 %54 %55 %61 %82 %94 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Понеделник
08.03.2021
мин 2
13 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 11h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
16:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %20 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност65 %87 %92 %
Облачност74 %70 %81 %
Вторник
09.03.2021
мин 3
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 11h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
1Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %33 %39 %36 %28 %33 %33 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност91 %92 %95 %79 %74 %73 %81 %85 %
Облачност73 %96 %100 %91 %96 %98 %100 %87 %
Среда
10.03.2021
мин -2
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 14.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 11h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.9
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со снег
Ветер
3Km/h
4Km/h
5Km/h
10Km/h
9Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %41 %62 %84 %98 %98 %98 %95 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност90 %93 %94 %84 %82 %83 %99 %88 %
Облачност91 %97 %100 %99 %85 %91 %100 %97 %
Четврток
11.03.2021
мин -3
9 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 11h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
8Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %53 %20 %6 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1017 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa1023 hPa
Влажност82 %77 %65 %47 %40 %39 %49 %60 %
Облачност98 %83 %25 %2 %7 %0 %0 %4 %
Петок
12.03.2021
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:52 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 11h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.97
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
12Km/h
9Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност70 %78 %74 %37 %33 %44 %65 %78 %
Облачност2 %37 %69 %69 %0 %70 %48 %28 %
Сабота
13.03.2021
мин 2
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 11h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Облачно
14 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
5Km/h
11Km/h
17Km/h
13Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %8 %10 %10 %28 %35 %12 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %92 %86 %54 %55 %61 %82 %94 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Недела
14.03.2021
мин 2
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 11h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %6 %10 %14 %12 %10 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %91 %91 %63 %35 %42 %49 %61 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Понеделник
15.03.2021
мин 1
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 11h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %28 %45 %60 %75 %73 %72 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %74 %75 %62 %50 %65 %80 %57 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Вторник
16.03.2021
мин 1
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
13Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 11h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
10Km/h
13Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %44 %42 %47 %51 %46 %41 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %72 %91 %42 %67 %53 %76 %59 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Среда
17.03.2021
мин 2
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
11Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 11h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %37 %38 %47 %56 %54 %52 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %69 %91 %73 %71 %32 %72 %75 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %