7e4e0d21
Кавадарци
Ведро/Сончево петок, 21 февруари 2020
10℃
Се чувствува: 10 ℃
Изгрејсонце: 06:19
Зајдисонце: 17:12
Времетраење: 653 минути
Фаза на месечината
Влажност: 32.1 %
Ветер: 18 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: -5 ℃
Измерено во: 16:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
20:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
0Km/h
6 %9 %13 %26 %38 %51 %47 %42 %38 %34 %30 %26 %23 %20 %17 %12 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1031 hPa1031 hPa1031 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
52 %51 %50 %56 %63 %70 %70 %71 %71 %70 %68 %67 %65 %62 %60 %58 %55 %53 %47 %42 %36 %40 %44 %48 %54 %60 %65 %70 %74 %74 %78 %83 %88 %93 %90 %88 %86 %76 %66 %55 %50 %44 %38 %39 %40 %41 %45 %49 %52 %53 %54 %54 %57 %59 %
26 %92 %92 %92 %95 %95 %95 %73 %73 %73 %82 %82 %82 %64 %64 %64 %67 %67 %67 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %13 %13 %13 %7 %7 %7 %1 %1 %1 %5 %5 %5 %21 %21 %21 %26 %26 %26 %70 %70 %70 %22 %22 %22 %22 %
Сабота
22.02.2020
мин -1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 17:13 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
5Km/h
15Km/h
18Km/h
14Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд51 %38 %26 %17 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1026 hPa1026 hPa1028 hPa1029 hPa1030 hPa1029 hPa1031 hPa1032 hPa
Влажност70 %71 %67 %60 %53 %36 %48 %65 %
Облачност95 %73 %82 %64 %67 %4 %0 %1 %
Недела
23.02.2020
мин 2
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 17:15 h
Времетраење 10h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
1Km/h
1Km/h
5Km/h
6Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1032 hPa1030 hPa1030 hPa1029 hPa1026 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa
Влажност78 %93 %86 %55 %38 %41 %52 %54 %
Облачност13 %7 %1 %5 %21 %26 %70 %22 %
Понеделник
24.02.2020
мин 0
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
2Km/h
8Km/h
27Km/h
19Km/h
13Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1022 hPa1022 hPa1025 hPa
Влажност62 %70 %78 %53 %44 %40 %62 %60 %
Облачност52 %54 %47 %71 %31 %6 %1 %0 %
Вторник
25.02.2020
мин 4
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 17:17 h
Времетраење 11h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
1Km/h
0Km/h
4Km/h
13Km/h
16Km/h
13Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност66 %74 %79 %63 %44 %41 %67 %77 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %8 %68 %69 %
Среда
26.02.2020
мин 6
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 11h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
0Km/h
4Km/h
8Km/h
14Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %8 %2 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %85 %90 %70 %49 %41 %65 %76 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Петок
21.02.2020
мин 1
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 17:12 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.93
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1022 hPa1025 hPa
Влажност45 %35 %53 %50 %
Облачност37 %0 %26 %92 %
Сабота
22.02.2020
мин -1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 17:13 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
5Km/h
15Km/h
18Km/h
14Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд51 %38 %26 %17 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1026 hPa1026 hPa1028 hPa1029 hPa1030 hPa1029 hPa1031 hPa1032 hPa
Влажност70 %71 %67 %60 %53 %36 %48 %65 %
Облачност95 %73 %82 %64 %67 %4 %0 %1 %
Недела
23.02.2020
мин 2
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 17:15 h
Времетраење 10h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
1Km/h
1Km/h
5Km/h
6Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1032 hPa1030 hPa1030 hPa1029 hPa1026 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa
Влажност78 %93 %86 %55 %38 %41 %52 %54 %
Облачност13 %7 %1 %5 %21 %26 %70 %22 %
Понеделник
24.02.2020
мин 0
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
2Km/h
8Km/h
27Km/h
19Km/h
13Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1022 hPa1022 hPa1025 hPa
Влажност62 %70 %78 %53 %44 %40 %62 %60 %
Облачност52 %54 %47 %71 %31 %6 %1 %0 %
Вторник
25.02.2020
мин 4
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 17:17 h
Времетраење 11h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
1Km/h
0Km/h
4Km/h
13Km/h
16Km/h
13Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност66 %74 %79 %63 %44 %41 %67 %77 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %8 %68 %69 %
Среда
26.02.2020
мин 6
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 11h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
0Km/h
4Km/h
8Km/h
14Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %8 %2 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %85 %90 %70 %49 %41 %65 %76 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
10 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 56 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:10 h
Зајдисонце 17:19 h
Времетраење 11h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
7 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
0Km/h
4Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %31 %44 %58 %72 %68 %64 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %87 %95 %77 %59 %70 %81 %67 %
Облачност56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %
Петок
28.02.2020
мин 1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 11h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %30 %20 %17 %13 %12 %10 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност53 %56 %59 %52 %45 %28 %51 %58 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Сабота
29.02.2020
мин 4
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:07 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 11h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
0Km/h
4Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %7 %6 %8 %10 %8 %6 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %62 %88 %41 %44 %33 %58 %64 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Недела
01.03.2020
мин 3
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:05 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 11h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %9 %10 %9 %8 %9 %10 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %87 %93 %75 %47 %48 %61 %67 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %