38dd08ae
Каљари
Ведро/Сончево вторник, 21 август 2018
21℃
Се чувствува: 22 ℃
Изгрејсонце: 06:41
Зајдисонце: 20:11
Времетраење: 810 минути
Фаза на месечината
Влажност: 94 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 20 ℃
Измерено во: 05:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
9 %11 %15 %18 %22 %27 %32 %37 %38 %40 %41 %35 %29 %23 %16 %10 %4 %7 %10 %13 %10 %8 %6 %5 %5 %4 %5 %7 %8 %12 %16 %20 %29 %39 %48 %39 %30 %20 %14 %9 %3 %3 %3 %2 %2 %3 %4 %6 %22 %69 %22 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
5 %5 %7 %7 %7 %10 %10 %10 %86 %86 %86 %9 %9 %9 %10 %10 %10 %9 %9 %9 %8 %8 %8 %7 %7 %7 %8 %8 %8 %65 %65 %65 %62 %62 %62 %8 %8 %8 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %63 %59 %8 %9 %
1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
82 %81 %75 %68 %62 %58 %54 %51 %56 %61 %66 %76 %85 %94 %92 %91 %89 %90 %90 %91 %91 %90 %90 %89 %89 %89 %81 %72 %64 %60 %56 %52 %53 %55 %56 %61 %66 %71 %75 %79 %83 %84 %84 %85 %86 %85 %85 %65 %41 %50 %74 %86 %
75 %75 %79 %79 %79 %78 %78 %78 %77 %77 %77 %74 %74 %74 %70 %70 %70 %67 %67 %67 %52 %52 %52 %51 %51 %51 %63 %63 %63 %42 %42 %42 %18 %18 %18 %5 %5 %5 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %2 %9 %24 %65 %49 %68 %72 %
Вторник
21.08.2018
мин 20
31 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 86 %
Ветер
2Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %11 %22 %37 %41 %23 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %7 %5 %7 %10 %86 %9 %10 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност85 %84 %81 %62 %51 %66 %94 %89 %
Облачност22 %12 %75 %79 %78 %77 %74 %70 %
Среда
22.08.2018
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 65 %
Ветер
2Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %6 %4 %8 %20 %48 %20 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %8 %7 %8 %65 %62 %8 %9 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност91 %90 %89 %64 %52 %56 %71 %83 %
Облачност67 %52 %51 %63 %42 %18 %5 %1 %
Четврток
23.08.2018
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 63 %
Ветер
3Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %6 %22 %69 %22 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %9 %9 %9 %63 %59 %8 %9 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност86 %85 %85 %65 %41 %50 %74 %86 %
Облачност1 %2 %9 %24 %65 %49 %68 %72 %
Петок
24.08.2018
мин 20
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 64 %
Ветер
4Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %3 %2 %24 %66 %9 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %8 %8 %8 %4 %64 %8 %8 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност91 %91 %91 %65 %41 %57 %81 %87 %
Облачност62 %73 %72 %57 %56 %60 %56 %2 %
Сабота
25.08.2018
мин 19
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 13h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %78 %81 %52 %34 %44 %58 %71 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Вторник
21.08.2018
мин 20
31 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 86 %
Ветер
2Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %11 %22 %37 %41 %23 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %7 %5 %7 %10 %86 %9 %10 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност85 %84 %81 %62 %51 %66 %94 %89 %
Облачност22 %12 %75 %79 %78 %77 %74 %70 %
Среда
22.08.2018
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 65 %
Ветер
2Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %6 %4 %8 %20 %48 %20 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %8 %7 %8 %65 %62 %8 %9 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност91 %90 %89 %64 %52 %56 %71 %83 %
Облачност67 %52 %51 %63 %42 %18 %5 %1 %
Четврток
23.08.2018
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 63 %
Ветер
3Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %6 %22 %69 %22 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %9 %9 %9 %63 %59 %8 %9 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност86 %85 %85 %65 %41 %50 %74 %86 %
Облачност1 %2 %9 %24 %65 %49 %68 %72 %
Петок
24.08.2018
мин 20
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 64 %
Ветер
4Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %3 %2 %24 %66 %9 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %8 %8 %8 %4 %64 %8 %8 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност91 %91 %91 %65 %41 %57 %81 %87 %
Облачност62 %73 %72 %57 %56 %60 %56 %2 %
Сабота
25.08.2018
мин 19
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 13h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %78 %81 %52 %34 %44 %58 %71 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Недела
26.08.2018
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
7Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 13h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.5
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %10 %11 %13 %11 %9 %5 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %81 %94 %67 %41 %49 %57 %63 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Понеделник
27.08.2018
мин 17
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 13h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.53
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %4 %5 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %66 %64 %51 %38 %51 %64 %70 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Вторник
28.08.2018
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
3Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 13h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.56
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %8 %8 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %79 %81 %50 %48 %60 %69 %76 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Среда
29.08.2018
мин 19
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
3Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 13h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %10 %11 %11 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %81 %81 %55 %52 %70 %71 %79 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Четврток
30.08.2018
мин 20
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
3Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 19:58 h
Времетраење 13h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.62
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %7 %13 %15 %18 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %89 %83 %75 %50 %69 %82 %83 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %