4c280a46
Гранада
Претежно сончево среда, 25 април 2018
21℃
Се чувствува: 19 ℃
Изгрејсонце: 07:27
Зајдисонце: 20:57
Времетраење: 810 минути
Фаза на месечината
Влажност: 49.4 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 10 ℃
Измерено во: 19:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
3 %3 %9 %15 %21 %35 %48 %61 %69 %76 %84 %78 %71 %65 %68 %70 %73 %71 %70 %69 %58 %47 %36 %30 %25 %19 %18 %16 %15 %12 %9 %6 %11 %16 %21 %24 %28 %31 %29 %27 %25 %19 %14 %8 %6 %6 %4 %2 %2 %4 %6 %55 %81 %60 %10 %
0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm2.8 mm0.0 mm0.0 mm2.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm3.6 mm0.6 mm0.0 mm
28 %28 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
74 %77 %77 %78 %79 %80 %80 %81 %79 %76 %74 %68 %62 %56 %60 %63 %66 %68 %70 %72 %73 %74 %76 %79 %83 %86 %89 %91 %93 %86 %79 %71 %67 %63 %60 %57 %55 %53 %55 %57 %59 %63 %67 %71 %73 %73 %75 %77 %83 %89 %79 %63 %60 %63 %70 %
80 %80 %92 %92 %92 %89 %89 %89 %86 %86 %86 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %88 %88 %88 %81 %81 %81 %64 %64 %64 %26 %26 %26 %54 %54 %54 %75 %75 %75 %55 %55 %55 %47 %47 %47 %16 %16 %16 %16 %4 %4 %4 %28 %37 %66 %34 %68 %32 %14 %
Среда
25.04.2018
мин 10
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 19 %
Ветер
3Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:27 h
Зајдисонце 20:57 h
Времетраење 13h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %3 %21 %61 %84 %65 %73 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.5 mm0.0 mm1.2 mm2.0 mm0.3 mm1.9 mm0.8 mm
Веројатност за невреме2 %28 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност68 %77 %79 %81 %74 %56 %66 %72 %
Облачност17 %80 %92 %89 %86 %100 %100 %88 %
Четврток
26.04.2018
мин 10
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 5.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:26 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 13h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %19 %15 %6 %21 %31 %25 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.4 mm2.8 mm2.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност76 %86 %93 %71 %60 %53 %59 %71 %
Облачност81 %64 %26 %54 %75 %55 %47 %16 %
Петок
27.04.2018
мин 10
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:24 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 13h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %6 %55 %81 %60 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm3.6 mm0.6 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност77 %83 %89 %79 %63 %60 %63 %70 %
Облачност4 %28 %37 %66 %34 %68 %32 %14 %
Сабота
28.04.2018
мин 5
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 13h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %3 %13 %22 %21 %9 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност72 %79 %90 %71 %54 %39 %42 %53 %
Облачност30 %64 %48 %25 %52 %44 %7 %16 %
Недела
29.04.2018
мин 3
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 4.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 13h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %36 %37 %48 %70 %74 %60 %30 %
Количество на дожд4.9 mm4.9 mm4.9 mm4.9 mm4.9 mm4.9 mm4.9 mm4.9 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %76 %75 %64 %52 %46 %54 %62 %
Облачност62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Среда
25.04.2018
мин 10
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 19 %
Ветер
3Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:27 h
Зајдисонце 20:57 h
Времетраење 13h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %3 %21 %61 %84 %65 %73 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.5 mm0.0 mm1.2 mm2.0 mm0.3 mm1.9 mm0.8 mm
Веројатност за невреме2 %28 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност68 %77 %79 %81 %74 %56 %66 %72 %
Облачност17 %80 %92 %89 %86 %100 %100 %88 %
Четврток
26.04.2018
мин 10
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 5.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:26 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 13h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %19 %15 %6 %21 %31 %25 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.4 mm2.8 mm2.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност76 %86 %93 %71 %60 %53 %59 %71 %
Облачност81 %64 %26 %54 %75 %55 %47 %16 %
Петок
27.04.2018
мин 10
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:24 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 13h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %6 %55 %81 %60 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm3.6 mm0.6 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност77 %83 %89 %79 %63 %60 %63 %70 %
Облачност4 %28 %37 %66 %34 %68 %32 %14 %
Сабота
28.04.2018
мин 5
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 13h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %3 %13 %22 %21 %9 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност72 %79 %90 %71 %54 %39 %42 %53 %
Облачност30 %64 %48 %25 %52 %44 %7 %16 %
Недела
29.04.2018
мин 3
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 4.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 13h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %36 %37 %48 %70 %74 %60 %30 %
Количество на дожд4.9 mm4.9 mm4.9 mm4.9 mm4.9 mm4.9 mm4.9 mm4.9 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %76 %75 %64 %52 %46 %54 %62 %
Облачност62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Понеделник
30.04.2018
мин 5
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 48 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 13h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %23 %23 %25 %27 %28 %29 %20 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %76 %81 %66 %45 %41 %37 %50 %
Облачност48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Вторник
01.05.2018
мин 6
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %9 %7 %21 %35 %48 %60 %49 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %72 %81 %72 %62 %61 %60 %67 %
Облачност70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Среда
02.05.2018
мин 6
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 13h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %36 %34 %47 %61 %65 %69 %55 %
Количество на дожд0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %82 %90 %58 %45 %66 %38 %80 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Четврток
03.05.2018
мин 6
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 21:05 h
Времетраење 13h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %32 %24 %32 %41 %43 %45 %37 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност57 %85 %80 %62 %46 %66 %41 %82 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Петок
04.05.2018
мин 6
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 13h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %16 %2 %15 %28 %31 %34 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност54 %87 %63 %69 %38 %50 %56 %70 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %