386c08d6
Бремен
Умерено облачно среда, 20 јуни 2018
17℃
Се чувствува: 16 ℃
Изгрејсонце: 04:57
Зајдисонце: 21:54
Времетраење: 1017 минути
Фаза на месечината
Влажност: 76.3 %
Ветер: null km/h
Видливост 30 km
Toчка на роса: 13 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
14 ℃
Облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
3 %3 %2 %2 %3 %3 %4 %13 %22 %30 %31 %32 %33 %23 %12 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %6 %16 %25 %35 %50 %64 %79 %82 %85 %89 %90 %92 %93 %76 %59 %42 %38 %34 %30 %25 %20 %14 %24 %24 %43 %82 %86 %92 %89 %81 %60 %32 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm3.5 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.5 mm1.0 mm1.5 mm2.5 mm0.8 mm0.7 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %16 %6 %0 %0 %
1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa
97 %93 %88 %84 %85 %86 %87 %80 %74 %68 %62 %57 %52 %49 %47 %44 %45 %47 %49 %56 %63 %70 %75 %81 %86 %90 %93 %97 %96 %95 %94 %94 %94 %94 %92 %89 %87 %77 %67 %58 %59 %60 %61 %63 %65 %67 %75 %75 %91 %93 %90 %91 %70 %55 %63 %76 %
4 %21 %21 %21 %52 %52 %52 %91 %91 %91 %90 %90 %90 %62 %62 %62 %31 %31 %31 %2 %2 %2 %7 %7 %7 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %58 %58 %58 %70 %70 %70 %45 %45 %45 %26 %26 %26 %26 %58 %58 %99 %99 %55 %72 %80 %57 %98 %
Среда
20.06.2018
мин 15
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 21:54 h
Времетраење 16h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %4 %30 %33 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност97 %84 %87 %68 %52 %44 %49 %70 %
Облачност4 %21 %52 %91 %90 %62 %31 %2 %
Четврток
21.06.2018
мин 9
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 7.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 21:54 h
Времетраење 16h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %35 %79 %89 %93 %42 %30 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.3 mm3.5 mm0.3 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност86 %97 %94 %94 %87 %58 %61 %67 %
Облачност7 %100 %100 %100 %58 %70 %45 %26 %
Петок
22.06.2018
мин 10
17 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 6.4 mm
Веројатност за невреме 71 %
Ветер
6Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %82 %86 %92 %89 %81 %60 %32 %
Количество на дожд0.1 mm0.5 mm1.0 mm1.5 mm2.5 mm0.8 mm0.7 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %16 %6 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност91 %93 %90 %91 %70 %55 %63 %76 %
Облачност58 %99 %99 %55 %72 %80 %57 %98 %
Сабота
23.06.2018
мин 11
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %15 %14 %66 %61 %60 %29 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.7 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност81 %75 %68 %91 %85 %74 %58 %70 %
Облачност94 %68 %81 %100 %100 %44 %85 %99 %
Недела
24.06.2018
мин 11
18 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %26 %70 %63 %51 %19 %3 %
Количество на дожд0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %80 %76 %79 %68 %63 %70 %88 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Среда
20.06.2018
мин 15
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 21:54 h
Времетраење 16h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %4 %30 %33 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност97 %84 %87 %68 %52 %44 %49 %70 %
Облачност4 %21 %52 %91 %90 %62 %31 %2 %
Четврток
21.06.2018
мин 9
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 7.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 21:54 h
Времетраење 16h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %35 %79 %89 %93 %42 %30 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.3 mm3.5 mm0.3 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност86 %97 %94 %94 %87 %58 %61 %67 %
Облачност7 %100 %100 %100 %58 %70 %45 %26 %
Петок
22.06.2018
мин 10
17 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 6.4 mm
Веројатност за невреме 71 %
Ветер
6Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %82 %86 %92 %89 %81 %60 %32 %
Количество на дожд0.1 mm0.5 mm1.0 mm1.5 mm2.5 mm0.8 mm0.7 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %16 %6 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност91 %93 %90 %91 %70 %55 %63 %76 %
Облачност58 %99 %99 %55 %72 %80 %57 %98 %
Сабота
23.06.2018
мин 11
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %15 %14 %66 %61 %60 %29 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.7 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност81 %75 %68 %91 %85 %74 %58 %70 %
Облачност94 %68 %81 %100 %100 %44 %85 %99 %
Недела
24.06.2018
мин 11
18 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %26 %70 %63 %51 %19 %3 %
Количество на дожд0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %80 %76 %79 %68 %63 %70 %88 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Понеделник
25.06.2018
мин 13
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 56 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Облачно
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %10 %15 %21 %27 %24 %21 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %93 %83 %64 %55 %54 %53 %72 %
Облачност56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %
Вторник
26.06.2018
мин 13
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %9 %12 %14 %11 %9 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %84 %78 %65 %51 %52 %52 %73 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Среда
27.06.2018
мин 14
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
3Km/h
Облачност 33 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %5 %5 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %86 %87 %51 %54 %37 %57 %68 %
Облачност33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %
Четврток
28.06.2018
мин 14
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
4Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %4 %2 %2 %2 %8 %14 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %88 %74 %55 %49 %52 %50 %72 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Петок
29.06.2018
мин 15
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
4Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %5 %2 %12 %22 %20 %19 %13 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %90 %83 %56 %40 %43 %53 %74 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %