958c0e5b
Брауншвајг
Облачно петок, 21 февруари 2020
7℃
Се чувствува: 4 ℃
Изгрејсонце: 07:22
Зајдисонце: 17:41
Времетраење: 619 минути
Фаза на месечината
Влажност: 64.3 %
Ветер: 18 km/h
Видливост 55 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 18:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
20:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
18Km/h
19Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
24Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
21Km/h
23Km/h
25Km/h
26Km/h
27Km/h
27Km/h
26Km/h
25Km/h
24Km/h
22Km/h
20Km/h
23 %21 %19 %13 %7 %1 %2 %2 %2 %3 %5 %6 %7 %8 %9 %27 %45 %63 %51 %38 %25 %45 %65 %85 %89 %92 %96 %92 %88 %88 %85 %80 %76 %72 %76 %81 %86 %88 %91 %93 %95 %97 %99 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %87 %75 %64 %49 %33 %
0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm6.2 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm2.8 mm0.0 mm0.0 mm3.5 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
67 %70 %72 %69 %66 %64 %64 %64 %65 %65 %65 %64 %63 %62 %60 %64 %68 %72 %71 %71 %70 %74 %77 %81 %84 %87 %90 %88 %87 %87 %85 %84 %84 %83 %84 %85 %86 %87 %89 %90 %90 %90 %91 %90 %89 %88 %89 %91 %92 %91 %90 %88 %88 %87 %
99 %98 %98 %98 %85 %85 %85 %33 %33 %33 %96 %96 %96 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %42 %42 %42 %42 %
Сабота
22.02.2020
мин 6
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 6.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 10h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
19Km/h
24Km/h
28Km/h
28Km/h
27Km/h
23Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %6 %9 %63 %25 %85 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност64 %65 %64 %60 %72 %70 %81 %90 %
Облачност85 %33 %96 %88 %88 %100 %100 %100 %
Недела
23.02.2020
мин 2
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 15.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
19Km/h
21Km/h
23Km/h
20Km/h
18Km/h
25Km/h
27Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд85 %72 %86 %93 %99 %98 %98 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1011 hPa1010 hPa1012 hPa1017 hPa
Влажност85 %83 %86 %90 %91 %88 %92 %88 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %42 %
Понеделник
24.02.2020
мин 7
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 80 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
18Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
19Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %11 %9 %13 %32 %68 %76 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1017 hPa1012 hPa1007 hPa1006 hPa
Влажност87 %85 %89 %82 %60 %75 %83 %92 %
Облачност33 %61 %12 %98 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
25.02.2020
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 64 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
20Km/h
18Km/h
20Km/h
23Km/h
25Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %90 %83 %74 %62 %53 %28 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1002 hPa1000 hPa1000 hPa998 hPa997 hPa996 hPa995 hPa
Влажност85 %87 %84 %85 %61 %46 %55 %85 %
Облачност100 %100 %100 %92 %39 %18 %91 %71 %
Среда
26.02.2020
мин -1
5 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
16Km/h
18Km/h
23Km/h
29Km/h
28Km/h
26Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %59 %57 %59 %84 %88 %54 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %85 %88 %85 %79 %73 %83 %93 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Петок
21.02.2020
мин 6
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.93
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
23Km/h
21Km/h
17Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %25 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1024 hPa1023 hPa
Влажност55 %49 %65 %72 %
Облачност95 %96 %99 %98 %
Сабота
22.02.2020
мин 6
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 6.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 10h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
19Km/h
24Km/h
28Km/h
28Km/h
27Km/h
23Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %6 %9 %63 %25 %85 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност64 %65 %64 %60 %72 %70 %81 %90 %
Облачност85 %33 %96 %88 %88 %100 %100 %100 %
Недела
23.02.2020
мин 2
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 15.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
19Km/h
21Km/h
23Km/h
20Km/h
18Km/h
25Km/h
27Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд85 %72 %86 %93 %99 %98 %98 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1011 hPa1010 hPa1012 hPa1017 hPa
Влажност85 %83 %86 %90 %91 %88 %92 %88 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %42 %
Понеделник
24.02.2020
мин 7
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 80 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
18Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
19Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %11 %9 %13 %32 %68 %76 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1017 hPa1012 hPa1007 hPa1006 hPa
Влажност87 %85 %89 %82 %60 %75 %83 %92 %
Облачност33 %61 %12 %98 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
25.02.2020
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 64 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
20Km/h
18Km/h
20Km/h
23Km/h
25Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %90 %83 %74 %62 %53 %28 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1002 hPa1000 hPa1000 hPa998 hPa997 hPa996 hPa995 hPa
Влажност85 %87 %84 %85 %61 %46 %55 %85 %
Облачност100 %100 %100 %92 %39 %18 %91 %71 %
Среда
26.02.2020
мин -1
5 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
16Km/h
18Km/h
23Km/h
29Km/h
28Km/h
26Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %59 %57 %59 %84 %88 %54 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %85 %88 %85 %79 %73 %83 %93 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Четврток
27.02.2020
мин 3
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:52 h
Времетраење 10h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
18Km/h
16Km/h
14Km/h
18Km/h
22Km/h
19Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %43 %48 %56 %64 %66 %69 %62 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %82 %76 %57 %39 %41 %43 %65 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Петок
28.02.2020
мин 5
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:54 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
Ветер
13Km/h
16Km/h
19Km/h
20Km/h
22Km/h
18Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд56 %63 %71 %77 %84 %76 %69 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %85 %84 %84 %84 %80 %77 %83 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Сабота
29.02.2020
мин 2
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:56 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
Ветер
12Km/h
14Km/h
17Km/h
22Km/h
28Km/h
23Km/h
18Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %70 %71 %71 %70 %69 %68 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %75 %83 %72 %79 %97 %84 %71 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
01.03.2020
мин -1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:58 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
22Km/h
23Km/h
24Km/h
26Km/h
28Km/h
24Km/h
19Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд49 %48 %47 %52 %57 %59 %61 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %87 %80 %100 %63 %71 %51 %76 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %