Бордо
Облачно понеделник, 5 јуни 2023
22℃
Се чувствува: 22 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 49.6 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 14:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Облачно
12Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
13Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
16Km/h
16Km/h
17Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
8Km/h
17 %18 %14 %10 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %6 %9 %12 %16 %17 %17 %18 %14 %10 %6 %5 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa
56 %53 %52 %50 %49 %51 %53 %54 %62 %69 %76 %80 %83 %86 %88 %89 %91 %88 %85 %82 %74 %66 %59 %57 %55 %53 %52 %50 %49 %52 %55 %58 %64 %70 %76 %80 %80 %84 %88 %90 %91 %92 %89 %86 %84 %80 %76 %73 %70 %67 %63 %62 %61 %60 %63 %65 %67 %73 %78 %84 %86 %
86 %86 %67 %67 %67 %2 %2 %2 %45 %45 %45 %0 %0 %0 %55 %55 %55 %82 %82 %82 %88 %88 %88 %79 %79 %79 %34 %34 %34 %68 %68 %68 %70 %70 %70 %70 %15 %15 %15 %44 %44 %44 %94 %94 %94 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %93 %93 %93 %43 %43 %43 %8 %8 %8 %8 %
Петок
03.07.2020
мин 11
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 15h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
17Km/h
17Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1024 hPa1025 hPa
Влажност53 %49 %54 %76 %
Облачност86 %67 %2 %45 %
Сабота
04.07.2020
мин 14
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 15h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
10Km/h
12Km/h
17Km/h
14Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност86 %91 %82 %59 %53 %49 %58 %76 %
Облачност0 %55 %82 %88 %79 %34 %68 %70 %
Недела
05.07.2020
мин 17
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
9Km/h
10Km/h
15Km/h
17Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %16 %18 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност88 %92 %84 %73 %63 %60 %67 %84 %
Облачност15 %44 %94 %100 %100 %93 %43 %8 %
Понеделник
06.07.2020
мин 12
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
9Km/h
14Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %20 %57 %48 %18 %5 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност91 %86 %83 %66 %52 %49 %58 %72 %
Облачност96 %94 %100 %99 %61 %44 %17 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 13
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
15Km/h
19Km/h
17Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност84 %75 %70 %56 %43 %36 %43 %57 %
Облачност5 %4 %1 %0 %12 %17 %1 %19 %
Петок
03.07.2020
мин 11
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 15h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
17Km/h
17Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1024 hPa1025 hPa
Влажност53 %49 %54 %76 %
Облачност86 %67 %2 %45 %
Сабота
04.07.2020
мин 14
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 21:51 h
Времетраење 15h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
10Km/h
12Km/h
17Km/h
14Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност86 %91 %82 %59 %53 %49 %58 %76 %
Облачност0 %55 %82 %88 %79 %34 %68 %70 %
Недела
05.07.2020
мин 17
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
9Km/h
10Km/h
15Km/h
17Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %16 %18 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност88 %92 %84 %73 %63 %60 %67 %84 %
Облачност15 %44 %94 %100 %100 %93 %43 %8 %
Понеделник
06.07.2020
мин 12
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
9Km/h
14Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %20 %57 %48 %18 %5 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност91 %86 %83 %66 %52 %49 %58 %72 %
Облачност96 %94 %100 %99 %61 %44 %17 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 13
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 21:50 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
15Km/h
19Km/h
17Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност84 %75 %70 %56 %43 %36 %43 %57 %
Облачност5 %4 %1 %0 %12 %17 %1 %19 %
Среда
08.07.2020
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 21:49 h
Времетраење 15h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
12Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %66 %66 %46 %35 %32 %44 %52 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Четврток
09.07.2020
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 21:49 h
Времетраење 15h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %4 %3 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %65 %68 %51 %34 %38 %43 %52 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
10.07.2020
мин 17
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
15Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 21:48 h
Времетраење 15h : 21m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %6 %9 %8 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %65 %68 %55 %42 %41 %48 %85 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Сабота
11.07.2020
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
18Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 21:47 h
Времетраење 15h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %8 %13 %19 %18 %17 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %86 %87 %64 %51 %39 %53 %67 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Недела
12.07.2020
мин 12
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
15Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 21:47 h
Времетраење 15h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %10 %16 %19 %23 %21 %18 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %73 %78 %63 %48 %35 %48 %52 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %