7e3a0d70
Бирмингем
вторник, 25 февруари 2020
4℃
Се чувствува: 1 ℃
Изгрејсонце: 07:03
Зајдисонце: 17:38
Времетраење: 635 минути
Фаза на месечината
Влажност: 82.5 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 50 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 03:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
15Km/h
14Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
19Km/h
22Km/h
24Km/h
24Km/h
23Km/h
23Km/h
20Km/h
18Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
16Km/h
19Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
16Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
6 %8 %10 %12 %14 %16 %22 %28 %34 %44 %55 %65 %66 %66 %67 %53 %39 %25 %21 %13 %11 %9 %7 %7 %7 %7 %9 %11 %13 %22 %30 %39 %35 %32 %28 %20 %13 %5 %5 %4 %4 %8 %12 %16 %29 %42 %56 %60 %64 %68 %60 %53 %45 %41 %36 %32 %30 %28 %27 %19 %12 %5 %4 %3 %2 %3 %5 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa998 hPa998 hPa998 hPa996 hPa996 hPa996 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa997 hPa997 hPa997 hPa997 hPa997 hPa997 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
85 %84 %83 %83 %83 %82 %79 %75 %71 %69 %66 %63 %68 %72 %76 %76 %76 %77 %77 %78 %78 %78 %79 %78 %78 %77 %79 %81 %83 %76 %70 %63 %58 %52 %46 %53 %59 %65 %70 %75 %79 %81 %83 %85 %87 %88 %90 %92 %94 %96 %93 %89 %86 %77 %69 %60 %55 %50 %45 %51 %56 %62 %66 %69 %73 %76 %79 %
24 %24 %47 %47 %47 %52 %52 %52 %78 %78 %78 %100 %100 %100 %89 %89 %89 %65 %65 %73 %73 %73 %80 %80 %80 %66 %66 %66 %83 %83 %83 %36 %36 %36 %9 %9 %9 %45 %45 %45 %97 %97 %97 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %96 %96 %96 %44 %44 %44 %38 %38 %38 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %5 %5 %5 %
Вторник
25.02.2020
мин 1
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
21Km/h
17Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %10 %16 %34 %65 %67 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1000 hPa998 hPa996 hPa995 hPa995 hPa
Влажност85 %83 %82 %71 %63 %76 %77 %
Облачност24 %47 %52 %78 %100 %89 %65 %
Среда
26.02.2020
мин 0
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
Ветер
14Km/h
15Km/h
15Km/h
17Km/h
24Km/h
23Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %7 %7 %13 %39 %28 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок997 hPa997 hPa999 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1005 hPa
Влажност78 %79 %77 %83 %63 %46 %65 %79 %
Облачност73 %80 %66 %83 %36 %9 %45 %97 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
22Km/h
23Km/h
18Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %56 %68 %45 %32 %27 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1001 hPa1000 hPa1001 hPa1003 hPa1005 hPa1008 hPa1011 hPa
Влажност85 %90 %96 %86 %60 %45 %62 %73 %
Облачност99 %99 %96 %44 %38 %3 %1 %5 %
Петок
28.02.2020
мин 6
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
18Km/h
18Km/h
15Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %11 %30 %51 %58 %76 %80 %82 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1005 hPa1001 hPa998 hPa996 hPa
Влажност82 %85 %89 %87 %95 %90 %88 %89 %
Облачност74 %100 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 2
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 5.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
20Km/h
23Km/h
22Km/h
22Km/h
26Km/h
26Km/h
19Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд79 %77 %82 %80 %84 %86 %54 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %89 %89 %85 %92 %78 %69 %60 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Вторник
25.02.2020
мин 1
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
21Km/h
17Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %10 %16 %34 %65 %67 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1000 hPa998 hPa996 hPa995 hPa995 hPa
Влажност85 %83 %82 %71 %63 %76 %77 %
Облачност24 %47 %52 %78 %100 %89 %65 %
Среда
26.02.2020
мин 0
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
Ветер
14Km/h
15Km/h
15Km/h
17Km/h
24Km/h
23Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %7 %7 %13 %39 %28 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок997 hPa997 hPa999 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1005 hPa
Влажност78 %79 %77 %83 %63 %46 %65 %79 %
Облачност73 %80 %66 %83 %36 %9 %45 %97 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
22Km/h
23Km/h
18Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %56 %68 %45 %32 %27 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1001 hPa1000 hPa1001 hPa1003 hPa1005 hPa1008 hPa1011 hPa
Влажност85 %90 %96 %86 %60 %45 %62 %73 %
Облачност99 %99 %96 %44 %38 %3 %1 %5 %
Петок
28.02.2020
мин 6
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
18Km/h
18Km/h
15Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %11 %30 %51 %58 %76 %80 %82 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1005 hPa1001 hPa998 hPa996 hPa
Влажност82 %85 %89 %87 %95 %90 %88 %89 %
Облачност74 %100 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 2
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 5.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
20Km/h
23Km/h
22Km/h
22Km/h
26Km/h
26Km/h
19Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд79 %77 %82 %80 %84 %86 %54 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %89 %89 %85 %92 %78 %69 %60 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Недела
01.03.2020
мин 2
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
15Km/h
15Km/h
13Km/h
15Km/h
21Km/h
16Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %23 %22 %19 %49 %62 %76 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %75 %80 %77 %68 %75 %82 %89 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Понеделник
02.03.2020
мин 1
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 10h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %32 %33 %44 %55 %57 %60 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %97 %98 %90 %81 %76 %71 %86 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Вторник
03.03.2020
мин 1
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 11h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
11Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %33 %32 %41 %51 %56 %61 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %98 %95 %74 %63 %95 %61 %85 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %
Среда
04.03.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 17:53 h
Времетраење 11h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
12Km/h
13Km/h
19Km/h
26Km/h
24Km/h
22Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %38 %39 %47 %56 %65 %74 %63 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %97 %96 %99 %95 %62 %81 %70 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Четврток
05.03.2020
мин 2
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 17:55 h
Времетраење 11h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
22Km/h
19Km/h
17Km/h
20Km/h
23Km/h
19Km/h
16Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд51 %48 %46 %54 %63 %50 %37 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %90 %78 %64 %60 %54 %74 %78 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %