Бергамо
Претежно сончево понеделник, 5 јуни 2023
27℃
Се чувствува: 28 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 54.3 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 14:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
25 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
37 %46 %49 %52 %55 %54 %54 %53 %46 %39 %32 %31 %30 %30 %27 %24 %21 %18 %15 %12 %14 %16 %18 %23 %28 %33 %26 %19 %12 %8 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %9 %13 %17 %15 %13 %10 %8 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm3.0 mm0.0 mm0.0 mm2.9 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
30 %30 %51 %51 %51 %8 %8 %8 %7 %7 %7 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
68 %68 %67 %66 %65 %66 %67 %68 %73 %79 %84 %85 %85 %86 %84 %83 %82 %80 %78 %75 %69 %64 %58 %57 %56 %55 %54 %53 %52 %54 %56 %58 %66 %74 %81 %82 %82 %82 %83 %84 %85 %86 %81 %76 %71 %68 %64 %60 %59 %57 %55 %54 %53 %52 %54 %55 %57 %65 %73 %81 %81 %
56 %56 %85 %85 %85 %76 %76 %76 %85 %85 %85 %53 %53 %53 %43 %43 %43 %50 %50 %50 %52 %52 %52 %38 %38 %38 %29 %29 %29 %45 %45 %45 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %9 %9 %9 %24 %24 %24 %12 %12 %12 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
04.07.2020
мин 18
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
9Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 15h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %21 %12 %18 %33 %12 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност86 %82 %75 %58 %55 %52 %58 %81 %
Облачност53 %43 %50 %52 %38 %29 %45 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 19
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 15h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
3Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %17 %10 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност83 %86 %71 %60 %55 %52 %57 %81 %
Облачност0 %0 %0 %9 %24 %12 %2 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 21
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
8Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
3Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %19 %14 %11 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност80 %85 %72 %57 %53 %51 %56 %75 %
Облачност0 %3 %4 %6 %32 %11 %13 %19 %
Вторник
07.07.2020
мин 17
24 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 14.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %51 %54 %78 %77 %66 %44 %18 %
Количество на дожд0.2 mm0.4 mm1.7 mm8.2 mm2.3 mm1.3 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1018 hPa
Влажност74 %80 %74 %76 %70 %73 %69 %87 %
Облачност84 %72 %97 %98 %100 %97 %94 %98 %
Среда
08.07.2020
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
4Km/h
2Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %13 %12 %9 %8 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %91 %68 %54 %49 %48 %49 %76 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Петок
03.07.2020
мин 17
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 11.0 mm
Веројатност за невреме 51 %
Ветер
8Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 15h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
10Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %55 %53 %32 %
Количество на дожд3.0 mm2.9 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме30 %51 %8 %7 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност68 %65 %68 %84 %
Облачност56 %85 %76 %85 %
Сабота
04.07.2020
мин 18
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
9Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 15h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %21 %12 %18 %33 %12 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност86 %82 %75 %58 %55 %52 %58 %81 %
Облачност53 %43 %50 %52 %38 %29 %45 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 19
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 15h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
3Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %17 %10 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност83 %86 %71 %60 %55 %52 %57 %81 %
Облачност0 %0 %0 %9 %24 %12 %2 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 21
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
8Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
3Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %19 %14 %11 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност80 %85 %72 %57 %53 %51 %56 %75 %
Облачност0 %3 %4 %6 %32 %11 %13 %19 %
Вторник
07.07.2020
мин 17
24 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 14.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %51 %54 %78 %77 %66 %44 %18 %
Количество на дожд0.2 mm0.4 mm1.7 mm8.2 mm2.3 mm1.3 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1018 hPa
Влажност74 %80 %74 %76 %70 %73 %69 %87 %
Облачност84 %72 %97 %98 %100 %97 %94 %98 %
Среда
08.07.2020
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
4Km/h
2Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %13 %12 %9 %8 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %91 %68 %54 %49 %48 %49 %76 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Четврток
09.07.2020
мин 19
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %5 %6 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %75 %70 %60 %50 %50 %51 %65 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Петок
10.07.2020
мин 19
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
8Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 15h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %8 %14 %13 %12 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %76 %72 %60 %48 %62 %51 %67 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Сабота
11.07.2020
мин 19
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 31 %
Ветер
8Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %11 %12 %17 %23 %25 %27 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %80 %76 %63 %53 %51 %58 %82 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Недела
12.07.2020
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 26 %
Ветер
9Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %12 %13 %22 %31 %35 %40 %35 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %82 %70 %67 %54 %55 %58 %74 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %