Албена
Ведро/Сончево недела, 24 септември 2023
29℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 38.9 %
Ветер: 14 km/h
Видливост 60 km
Измерено во: 16:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
20:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд
30 ℃
Умерено облачно со дожд
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %10 %13 %15 %18 %20 %15 %9 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
n/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa1019.28 hPa1019.28 hPa1019.28 hPa1019.21 hPa1019.21 hPa1019.21 hPa1019.59 hPa1019.59 hPa1019.59 hPa1019.5 hPa1019.5 hPa1019.5 hPa1018.9 hPa1018.9 hPa1018.9 hPa1018.45 hPa1018.45 hPa1018.45 hPa1018.91 hPa1018.91 hPa1018.91 hPa1019.3 hPa1019.3 hPa1019.3 hPa1019.3 hPa1019.15 hPa1019.15 hPa1019.15 hPa1019.18 hPa1019.18 hPa1019.18 hPa1019.69 hPa1019.69 hPa1019.69 hPa1020.15 hPa1020.15 hPa1020.15 hPa1019.69 hPa1019.69 hPa1019.69 hPa1019.12 hPa1019.12 hPa1019.12 hPa1019.34 hPa1019.34 hPa1019.34 hPa1019.34 hPa1019.34 hPa1019.34 hPa1019.34 hPa
63 %67 %70 %74 %79 %84 %86 %90 %92 %93 %92 %85 %81 %76 %70 %64 %61 %60 %58 %58 %66 %65 %62 %65 %69 %72 %75 %78 %82 %82 %85 %85 %87 %88 %87 %87 %80 %72 %64 %56 %50 %45 %41 %41 %42 %44 %46 %48 %53 %57 %61 %64 %65 %66 %
16 %16 %16 %16 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %25 %25 %25 %14 %14 %14 %14 %
Недела
13.08.2023
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 14h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %13 %20 %4 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019.28 hPa1019.21 hPa1019.59 hPa1019.5 hPa1018.9 hPa1018.45 hPa1018.91 hPa1019.3 hPa
Влажност86 %93 %81 %64 %58 %65 %69 %78 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
14.08.2023
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
8Km/h
9Km/h
17Km/h
20Km/h
19Km/h
16Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019.15 hPa1019.18 hPa1019.69 hPa1020.15 hPa1019.69 hPa1019.12 hPa1019.34 hPa1019.34 hPa
Влажност85 %87 %72 %50 %41 %46 %57 %65 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %4 %25 %14 %
Вторник
15.08.2023
мин 22
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.36 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.97
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
10Km/h
17Km/h
20Km/h
19Km/h
14Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0.28 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018.45 hPa1017.95 hPa1018.15 hPa1018.15 hPa1017.65 hPa1016.73 hPa1016.93 hPa1016.91 hPa
Влажност67 %72 %71 %49 %39 %42 %54 %69 %
Облачност19 %16 %64 %2 %51 %60 %16 %20 %
Среда
16.08.2023
мин 21
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.06 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %11 %19 %6 %3 %
Количество на дожд0 mm0.02 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016.48 hPa1016.29 hPa1016.55 hPa1016.51 hPa1016.05 hPa1015.62 hPa1016.05 hPa1016 hPa
Влажност75 %82 %76 %53 %41 %46 %66 %82 %
Облачност12 %53 %56 %29 %7 %17 %28 %21 %
Четврток
17.08.2023
мин 19
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 15 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
11Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %8 %12 %32 %31 %12 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %90 %83 %59 %45 %44 %59 %74 %
Облачност15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Сабота
12.08.2023
мин 17
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 20:16 h
Времетраење 14h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
17Km/h
14Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност45 %48 %63 %74 %
Облачност16 %16 %16 %16 %
Недела
13.08.2023
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 14h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %13 %20 %4 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019.28 hPa1019.21 hPa1019.59 hPa1019.5 hPa1018.9 hPa1018.45 hPa1018.91 hPa1019.3 hPa
Влажност86 %93 %81 %64 %58 %65 %69 %78 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
14.08.2023
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
8Km/h
9Km/h
17Km/h
20Km/h
19Km/h
16Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019.15 hPa1019.18 hPa1019.69 hPa1020.15 hPa1019.69 hPa1019.12 hPa1019.34 hPa1019.34 hPa
Влажност85 %87 %72 %50 %41 %46 %57 %65 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %4 %25 %14 %
Вторник
15.08.2023
мин 22
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.36 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.97
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
10Km/h
17Km/h
20Km/h
19Km/h
14Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0.28 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018.45 hPa1017.95 hPa1018.15 hPa1018.15 hPa1017.65 hPa1016.73 hPa1016.93 hPa1016.91 hPa
Влажност67 %72 %71 %49 %39 %42 %54 %69 %
Облачност19 %16 %64 %2 %51 %60 %16 %20 %
Среда
16.08.2023
мин 21
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.06 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %11 %19 %6 %3 %
Количество на дожд0 mm0.02 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016.48 hPa1016.29 hPa1016.55 hPa1016.51 hPa1016.05 hPa1015.62 hPa1016.05 hPa1016 hPa
Влажност75 %82 %76 %53 %41 %46 %66 %82 %
Облачност12 %53 %56 %29 %7 %17 %28 %21 %
Четврток
17.08.2023
мин 19
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 15 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
11Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %8 %12 %32 %31 %12 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %90 %83 %59 %45 %44 %59 %74 %
Облачност15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Петок
18.08.2023
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %7 %23 %40 %39 %39 %22 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %89 %85 %69 %53 %55 %57 %74 %
Облачност40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %
Сабота
19.08.2023
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 13h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %3 %12 %22 %17 %12 %8 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %87 %84 %65 %47 %50 %53 %66 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Недела
20.08.2023
мин 16
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 13h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %6 %12 %18 %21 %24 %14 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %99 %71 %48 %39 %34 %38 %59 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Понеделник
21.08.2023
мин 16
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 1.45 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
13Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %3 %14 %24 %25 %26 %16 %
Количество на дожд1.45 mm1.45 mm1.45 mm1.45 mm1.45 mm1.45 mm1.45 mm1.45 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %92 %70 %63 %37 %39 %49 %68 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %