4c350a38
Пехчево
Ведро/Сончево среда, 13 декември 2017
-3℃
Се чувствува: -3 ℃
Изгрејсонце: 06:46
Зајдисонце: 15:58
Времетраење: 552 минути
Фаза на месечината
Влажност: 96.7 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: -3 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %13 %22 %31 %32 %33 %35 %24 %14 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
100 %97 %95 %94 %92 %82 %73 %63 %61 %59 %57 %56 %56 %55 %59 %62 %66 %66 %66 %66 %72 %78 %84 %87 %90 %92 %99 %100 %100 %100 %91 %80 %73 %66 %59 %60 %62 %63 %68 %72 %77 %81 %85 %89 %95 %100 %100 %100 %100 %100 %71 %55 %61 %86 %97 %
43 %43 %43 %62 %62 %62 %73 %73 %73 %90 %90 %90 %81 %81 %81 %93 %93 %93 %100 %100 %100 %94 %94 %94 %79 %79 %79 %42 %42 %42 %28 %28 %28 %56 %56 %56 %10 %10 %10 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %0 %4 %1 %58 %10 %2 %28 %
Среда
13.12.2017
мин 0
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa
Влажност97 %92 %63 %57 %55 %66 %66 %
Облачност43 %62 %73 %90 %81 %93 %100 %
Четврток
14.12.2017
мин -3
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
8Km/h
11Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %35 %4 %2 %2 %2 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност84 %92 %100 %80 %59 %63 %77 %89 %
Облачност94 %79 %42 %28 %56 %10 %1 %0 %
Петок
15.12.2017
мин 1
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност100 %100 %100 %71 %55 %61 %86 %97 %
Облачност2 %0 %4 %1 %58 %10 %2 %28 %
Сабота
16.12.2017
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 9.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 86 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
18Km/h
21Km/h
17Km/h
21Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %9 %10 %26 %84 %98 %98 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa
Влажност91 %95 %100 %78 %81 %76 %87 %91 %
Облачност94 %55 %47 %92 %100 %100 %100 %99 %
Недела
17.12.2017
мин -5
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд91 %79 %59 %49 %48 %29 %16 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %96 %100 %93 %79 %69 %97 %100 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Среда
13.12.2017
мин 0
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa
Влажност97 %92 %63 %57 %55 %66 %66 %
Облачност43 %62 %73 %90 %81 %93 %100 %
Четврток
14.12.2017
мин -3
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
8Km/h
11Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %35 %4 %2 %2 %2 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност84 %92 %100 %80 %59 %63 %77 %89 %
Облачност94 %79 %42 %28 %56 %10 %1 %0 %
Петок
15.12.2017
мин 1
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност100 %100 %100 %71 %55 %61 %86 %97 %
Облачност2 %0 %4 %1 %58 %10 %2 %28 %
Сабота
16.12.2017
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 9.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 86 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
18Km/h
21Km/h
17Km/h
21Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %9 %10 %26 %84 %98 %98 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa
Влажност91 %95 %100 %78 %81 %76 %87 %91 %
Облачност94 %55 %47 %92 %100 %100 %100 %99 %
Недела
17.12.2017
мин -5
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд91 %79 %59 %49 %48 %29 %16 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %96 %100 %93 %79 %69 %97 %100 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Понеделник
18.12.2017
мин -8
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
0 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Умерено облачно со снег
-4 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
0Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %38 %35 %35 %50 %56 %62 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %77 %75 %79 %83 %89 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Вторник
19.12.2017
мин -10
0 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Умерено облачно со снег
-5 ℃
Умерено облачно со снег
-7 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Облачно
-1 ℃
Облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
-7 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %55 %55 %50 %45 %42 %40 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %95 %95 %88 %82 %82 %83 %90 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Среда
20.12.2017
мин -10
0 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-7 ℃
Умерено облачно
-7 ℃
Умерено облачно
-9 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %24 %24 %21 %18 %20 %21 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %100 %100 %58 %69 %76 %84 %82 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %
Четврток
21.12.2017
мин -9
0 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-8 ℃
Умерено облачно
-8 ℃
Умерено облачно
-10 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %22 %24 %25 %27 %27 %27 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %83 %98 %52 %68 %58 %95 %79 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Петок
22.12.2017
мин -8
0 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-7 ℃
Облачно
-7 ℃
Умерено облачно
-8 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
-6 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %38 %40 %44 %47 %25 %2 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %99 %100 %57 %51 %61 %82 %86 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %