50e80a7d
Д.Капија
Ведро/Сончево среда, 13 декември 2017
8℃
Се чувствува: 6 ℃
Изгрејсонце: 06:48
Зајдисонце: 16:01
Времетраење: 553 минути
Фаза на месечината
Влажност: 82.4 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 22:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
5Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
16Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %8 %11 %17 %23 %29 %25 %22 %18 %13 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
73 %67 %66 %65 %63 %62 %60 %58 %57 %56 %55 %59 %63 %67 %69 %71 %72 %74 %75 %76 %78 %80 %82 %84 %86 %88 %85 %83 %80 %71 %62 %53 %47 %41 %35 %37 %39 %41 %44 %48 %51 %57 %62 %68 %72 %77 %77 %82 %66 %86 %61 %53 %60 %77 %79 %
23 %23 %23 %37 %37 %37 %72 %72 %72 %82 %82 %82 %73 %73 %73 %76 %76 %76 %82 %82 %82 %92 %92 %92 %4 %4 %4 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %10 %10 %10 %57 %57 %57 %100 %100 %100 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %2 %4 %0 %6 %18 %11 %63 %
Среда
13.12.2017
мин 6
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa
Влажност67 %63 %58 %55 %67 %72 %76 %
Облачност23 %37 %72 %82 %73 %76 %82 %
Четврток
14.12.2017
мин 4
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
11Km/h
14Km/h
13Km/h
10Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %18 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност82 %88 %80 %53 %35 %41 %51 %68 %
Облачност92 %4 %1 %2 %10 %57 %100 %0 %
Петок
15.12.2017
мин 8
15 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност82 %66 %86 %61 %53 %60 %77 %79 %
Облачност1 %2 %4 %0 %6 %18 %11 %63 %
Сабота
16.12.2017
мин 6
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
16Km/h
15Km/h
10Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %17 %32 %76 %97 %96 %81 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa
Влажност77 %90 %97 %79 %78 %81 %87 %92 %
Облачност77 %7 %3 %85 %98 %100 %100 %83 %
Недела
17.12.2017
мин 0
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
9Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %51 %37 %20 %29 %16 %14 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %92 %88 %83 %61 %66 %82 %87 %
Облачност29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %
Среда
13.12.2017
мин 6
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa
Влажност67 %63 %58 %55 %67 %72 %76 %
Облачност23 %37 %72 %82 %73 %76 %82 %
Четврток
14.12.2017
мин 4
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
11Km/h
14Km/h
13Km/h
10Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %18 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност82 %88 %80 %53 %35 %41 %51 %68 %
Облачност92 %4 %1 %2 %10 %57 %100 %0 %
Петок
15.12.2017
мин 8
15 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност82 %66 %86 %61 %53 %60 %77 %79 %
Облачност1 %2 %4 %0 %6 %18 %11 %63 %
Сабота
16.12.2017
мин 6
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
16Km/h
15Km/h
10Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %17 %32 %76 %97 %96 %81 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa
Влажност77 %90 %97 %79 %78 %81 %87 %92 %
Облачност77 %7 %3 %85 %98 %100 %100 %83 %
Недела
17.12.2017
мин 0
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
9Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %51 %37 %20 %29 %16 %14 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %92 %88 %83 %61 %66 %82 %87 %
Облачност29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %
Понеделник
18.12.2017
мин -1
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %22 %21 %29 %39 %44 %49 %53 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %96 %90 %78 %72 %77 %82 %85 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Вторник
19.12.2017
мин -3
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд56 %53 %49 %44 %39 %33 %26 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %84 %80 %81 %81 %81 %81 %81 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Среда
20.12.2017
мин -4
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %24 %26 %23 %20 %20 %20 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %88 %95 %56 %63 %73 %70 %82 %
Облачност58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Четврток
21.12.2017
мин -4
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %25 %28 %31 %34 %33 %31 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %93 %79 %53 %69 %51 %78 %78 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Петок
22.12.2017
мин -2
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %40 %40 %41 %42 %22 %2 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %93 %94 %59 %65 %57 %71 %77 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %