83790d82
М.Каменица
Претежно сончево среда, 13 декември 2017
3℃
Се чувствува: -2 ℃
Изгрејсонце: 06:48
Зајдисонце: 15:58
Времетраење: 550 минути
Фаза на месечината
Влажност: 95.1 %
Ветер: 18 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %6 %9 %12 %22 %33 %44 %44 %44 %44 %30 %17 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
100 %99 %95 %91 %87 %83 %80 %76 %72 %69 %65 %66 %67 %68 %68 %68 %68 %68 %69 %70 %75 %80 %85 %87 %89 %92 %91 %90 %89 %86 %82 %79 %73 %68 %62 %64 %65 %67 %64 %62 %59 %63 %67 %71 %76 %82 %82 %88 %96 %89 %72 %61 %57 %68 %76 %
34 %34 %34 %67 %67 %67 %74 %74 %74 %80 %80 %80 %72 %72 %72 %84 %84 %84 %99 %99 %99 %93 %93 %93 %88 %88 %88 %85 %85 %85 %53 %53 %53 %67 %67 %67 %75 %75 %75 %53 %53 %53 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %12 %60 %82 %33 %6 %47 %
Среда
13.12.2017
мин 4
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa
Влажност99 %87 %76 %65 %68 %68 %70 %
Облачност34 %67 %74 %80 %72 %84 %99 %
Четврток
14.12.2017
мин -1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
7Km/h
10Km/h
6Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %44 %4 %2 %2 %1 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност85 %92 %89 %79 %62 %67 %59 %71 %
Облачност93 %88 %85 %53 %67 %75 %53 %0 %
Петок
15.12.2017
мин 5
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност88 %96 %89 %72 %61 %57 %68 %76 %
Облачност1 %1 %12 %60 %82 %33 %6 %47 %
Сабота
16.12.2017
мин 5
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 8.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
2Km/h
4Km/h
5Km/h
15Km/h
13Km/h
8Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %8 %4 %28 %77 %98 %98 %94 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa
Влажност88 %94 %90 %75 %72 %75 %73 %77 %
Облачност85 %47 %15 %83 %100 %100 %100 %99 %
Недела
17.12.2017
мин -2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
9Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
2Km/h
3Km/h
9Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд93 %81 %62 %55 %56 %33 %29 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %98 %93 %87 %72 %70 %74 %78 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Среда
13.12.2017
мин 4
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa
Влажност99 %87 %76 %65 %68 %68 %70 %
Облачност34 %67 %74 %80 %72 %84 %99 %
Четврток
14.12.2017
мин -1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
7Km/h
10Km/h
6Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %44 %4 %2 %2 %1 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност85 %92 %89 %79 %62 %67 %59 %71 %
Облачност93 %88 %85 %53 %67 %75 %53 %0 %
Петок
15.12.2017
мин 5
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност88 %96 %89 %72 %61 %57 %68 %76 %
Облачност1 %1 %12 %60 %82 %33 %6 %47 %
Сабота
16.12.2017
мин 5
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 8.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
2Km/h
4Km/h
5Km/h
15Km/h
13Km/h
8Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %8 %4 %28 %77 %98 %98 %94 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa
Влажност88 %94 %90 %75 %72 %75 %73 %77 %
Облачност85 %47 %15 %83 %100 %100 %100 %99 %
Недела
17.12.2017
мин -2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
9Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
2Km/h
3Km/h
9Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд93 %81 %62 %55 %56 %33 %29 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %98 %93 %87 %72 %70 %74 %78 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Понеделник
18.12.2017
мин -4
3 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %26 %32 %29 %44 %54 %64 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %91 %81 %72 %67 %65 %64 %72 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Вторник
19.12.2017
мин -6
0 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Умерено облачно со снег
-3 ℃
Умерено облачно со снег
-3 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %52 %52 %49 %46 %43 %41 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %79 %78 %74 %70 %69 %67 %76 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Среда
20.12.2017
мин -7
0 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Умерено облачно
-6 ℃
Умерено облачно
-5 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %25 %22 %19 %16 %17 %17 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %84 %82 %66 %66 %74 %67 %85 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %
Четврток
21.12.2017
мин -6
0 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-6 ℃
Умерено облачно
-7 ℃
Умерено облачно
-6 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %19 %21 %23 %25 %24 %24 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %84 %79 %65 %58 %65 %67 %80 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Петок
22.12.2017
мин -6
1 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Облачно
-5 ℃
Облачно
-4 ℃
Облачно
-2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %42 %42 %44 %45 %24 %2 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %88 %79 %70 %53 %72 %86 %91 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %