4c840a27
Миравци
Ведро/Сончево среда, 13 декември 2017
6℃
Се чувствува: 6 ℃
Изгрејсонце: 06:47
Зајдисонце: 16:01
Времетраење: 554 минути
Фаза на месечината
Влажност: 94 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 19:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
11Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %7 %12 %17 %22 %21 %20 %18 %13 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
95 %95 %91 %88 %84 %81 %78 %75 %70 %66 %61 %62 %63 %64 %68 %72 %76 %77 %78 %79 %82 %85 %87 %92 %97 %100 %100 %100 %100 %91 %79 %67 %55 %44 %33 %37 %42 %47 %51 %55 %58 %67 %75 %83 %86 %89 %89 %92 %91 %98 %69 %50 %66 %85 %85 %
14 %14 %14 %50 %50 %50 %71 %71 %71 %79 %79 %79 %74 %74 %74 %82 %82 %82 %97 %97 %97 %80 %80 %80 %6 %6 %6 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %4 %4 %4 %32 %32 %32 %92 %92 %92 %6 %6 %6 %6 %1 %1 %1 %5 %0 %9 %20 %8 %49 %
Среда
13.12.2017
мин 1
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa
Влажност96 %95 %84 %75 %61 %64 %76 %79 %
Облачност22 %14 %50 %71 %79 %74 %82 %97 %
Четврток
14.12.2017
мин 0
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %18 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност87 %100 %100 %67 %33 %47 %58 %83 %
Облачност80 %6 %1 %1 %4 %32 %92 %6 %
Петок
15.12.2017
мин 3
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
11Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност92 %91 %98 %69 %50 %66 %85 %85 %
Облачност1 %1 %5 %0 %9 %20 %8 %49 %
Сабота
16.12.2017
мин 4
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %18 %35 %63 %89 %98 %93 %88 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa
Влажност83 %90 %98 %86 %85 %85 %88 %92 %
Облачност74 %90 %66 %95 %100 %100 %100 %79 %
Недела
17.12.2017
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 5.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
8Km/h
13Km/h
15Km/h
14Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %52 %23 %12 %24 %25 %16 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %90 %81 %81 %54 %62 %84 %83 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Среда
13.12.2017
мин 1
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa
Влажност96 %95 %84 %75 %61 %64 %76 %79 %
Облачност22 %14 %50 %71 %79 %74 %82 %97 %
Четврток
14.12.2017
мин 0
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %18 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност87 %100 %100 %67 %33 %47 %58 %83 %
Облачност80 %6 %1 %1 %4 %32 %92 %6 %
Петок
15.12.2017
мин 3
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
11Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност92 %91 %98 %69 %50 %66 %85 %85 %
Облачност1 %1 %5 %0 %9 %20 %8 %49 %
Сабота
16.12.2017
мин 4
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %18 %35 %63 %89 %98 %93 %88 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa
Влажност83 %90 %98 %86 %85 %85 %88 %92 %
Облачност74 %90 %66 %95 %100 %100 %100 %79 %
Недела
17.12.2017
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 5.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
8Km/h
13Km/h
15Km/h
14Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %52 %23 %12 %24 %25 %16 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %90 %81 %81 %54 %62 %84 %83 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Понеделник
18.12.2017
мин -2
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно со снег
6 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %42 %53 %55 %57 %58 %60 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %92 %82 %77 %71 %75 %79 %81 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Вторник
19.12.2017
мин -4
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд49 %45 %41 %41 %41 %39 %37 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %77 %72 %76 %80 %78 %76 %77 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Среда
20.12.2017
мин -5
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 56 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %31 %30 %26 %22 %23 %23 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %85 %92 %50 %51 %70 %69 %79 %
Облачност56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %
Четврток
21.12.2017
мин -6
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %26 %26 %28 %30 %29 %27 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %92 %72 %50 %63 %48 %83 %76 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %
Петок
22.12.2017
мин -6
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
7Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %11 %2 %10 %19 %17 %15 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %94 %83 %56 %52 %57 %75 %79 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %