db4e1198
Кривогаштани
Претежно сончево четврток, 19 октомври 2017
18℃
Се чувствува: 18 ℃
Изгрејсонце: 06:50
Зајдисонце: 17:48
Времетраење: 658 минути
Фаза на месечината
Влажност: 50.5 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 7 ℃
Измерено во: 11:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
14:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
27 %28 %29 %29 %33 %36 %39 %44 %49 %54 %61 %67 %74 %76 %79 %81 %82 %83 %84 %74 %64 %54 %47 %40 %33 %33 %32 %32 %40 %49 %58 %68 %78 %89 %93 %93 %96 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %87 %71 %55 %30 %31 %70 %95 %
29 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %51 %51 %51 %3 %3 %3 %33 %33 %33 %66 %66 %66 %1 %1 %1 %33 %33 %33 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %41 %47 %
Петок
20.10.2017
мин 6
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност74 %81 %84 %54 %33 %32 %58 %89 %
Облачност0 %51 %3 %33 %66 %1 %33 %0 %
Сабота
21.10.2017
мин 5
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност100 %100 %100 %55 %30 %31 %70 %95 %
Облачност0 %0 %1 %0 %0 %0 %41 %47 %
Недела
22.10.2017
мин 7
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност100 %100 %100 %57 %35 %39 %77 %100 %
Облачност27 %43 %28 %34 %34 %35 %25 %61 %
Понеделник
23.10.2017
мин 3
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
3Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
12Km/h
9Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %9 %38 %60 %76 %79 %75 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.9 mm1.9 mm0.8 mm3.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %12 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност100 %100 %97 %79 %60 %57 %82 %96 %
Облачност68 %71 %100 %95 %92 %55 %63 %93 %
Вторник
24.10.2017
мин 5
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
9Km/h
11Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %63 %59 %62 %66 %59 %52 %43 %
Количество на дожд1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %85 %71 %69 %79 %94 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Четврток
19.10.2017
мин 8
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност27 %29 %39 %54 %
Облачност29 %0 %0 %1 %
Петок
20.10.2017
мин 6
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност74 %81 %84 %54 %33 %32 %58 %89 %
Облачност0 %51 %3 %33 %66 %1 %33 %0 %
Сабота
21.10.2017
мин 5
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност100 %100 %100 %55 %30 %31 %70 %95 %
Облачност0 %0 %1 %0 %0 %0 %41 %47 %
Недела
22.10.2017
мин 7
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност100 %100 %100 %57 %35 %39 %77 %100 %
Облачност27 %43 %28 %34 %34 %35 %25 %61 %
Понеделник
23.10.2017
мин 3
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
3Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
12Km/h
9Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %9 %38 %60 %76 %79 %75 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.9 mm1.9 mm0.8 mm3.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %12 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност100 %100 %97 %79 %60 %57 %82 %96 %
Облачност68 %71 %100 %95 %92 %55 %63 %93 %
Вторник
24.10.2017
мин 5
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
9Km/h
11Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %63 %59 %62 %66 %59 %52 %43 %
Количество на дожд1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %85 %71 %69 %79 %94 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Среда
25.10.2017
мин 4
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %31 %27 %28 %29 %26 %22 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %85 %66 %77 %88 %98 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Четврток
26.10.2017
мин 4
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %12 %9 %8 %7 %6 %5 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %82 %49 %27 %76 %54 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Петок
27.10.2017
мин 5
19 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %5 %5 %4 %3 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %54 %97 %48 %40 %49 %62 %86 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Сабота
28.10.2017
мин 7
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 30 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %5 %6 %4 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %93 %100 %40 %50 %37 %81 %54 %
Облачност30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %