9c5d0eff
Лазарополе
Облачно среда, 13 декември 2017
7℃
Се чувствува: 6 ℃
Изгрејсонце: 06:55
Зајдисонце: 16:06
Времетраење: 551 минути
Фаза на месечината
Влажност: 72.6 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 19:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
15Km/h
21Km/h
7 %8 %8 %9 %9 %9 %9 %9 %10 %12 %13 %14 %15 %16 %30 %44 %59 %69 %80 %91 %92 %94 %95 %83 %70 %58 %47 %36 %25 %19 %14 %9 %7 %5 %3 %4 %5 %6 %10 %13 %17 %23 %29 %35 %39 %43 %43 %46 %35 %15 %19 %55 %56 %21 %22 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm4.3 mm0.0 mm0.0 mm3.8 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
89 %89 %85 %80 %76 %72 %68 %63 %63 %62 %62 %63 %64 %65 %71 %77 %82 %85 %87 %90 %89 %89 %88 %90 %91 %93 %88 %83 %78 %74 %70 %66 %62 %58 %54 %56 %58 %61 %67 %73 %80 %81 %83 %85 %85 %85 %85 %85 %90 %81 %71 %65 %66 %81 %79 %
67 %67 %67 %60 %60 %60 %74 %74 %74 %67 %67 %67 %89 %89 %89 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %92 %92 %92 %80 %80 %80 %46 %46 %46 %74 %74 %74 %95 %95 %95 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %87 %79 %72 %80 %
Среда
13.12.2017
мин 5
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 7.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
13Km/h
11Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %9 %9 %13 %16 %59 %91 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност89 %76 %63 %62 %65 %82 %90 %
Облачност67 %60 %74 %67 %89 %100 %100 %
Четврток
14.12.2017
мин 5
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 76 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
8Km/h
11Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
9Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд95 %58 %25 %9 %3 %6 %17 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa
Влажност88 %93 %78 %66 %54 %61 %80 %85 %
Облачност98 %92 %80 %46 %74 %95 %99 %99 %
Петок
15.12.2017
мин 8
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 90 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
13Km/h
15Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
15Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %35 %15 %19 %55 %56 %21 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност85 %90 %81 %71 %65 %66 %81 %79 %
Облачност99 %99 %99 %99 %87 %79 %72 %80 %
Сабота
16.12.2017
мин 3
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 12.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
21Km/h
24Km/h
21Km/h
19Km/h
16Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %45 %80 %96 %98 %98 %98 %93 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност82 %88 %70 %60 %69 %69 %84 %89 %
Облачност97 %42 %84 %95 %100 %100 %100 %100 %
Недела
17.12.2017
мин 0
7 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
6 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд90 %84 %85 %89 %90 %91 %87 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %91 %78 %68 %62 %64 %79 %86 %
Облачност70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Среда
13.12.2017
мин 5
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 7.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
13Km/h
11Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %9 %9 %13 %16 %59 %91 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност89 %76 %63 %62 %65 %82 %90 %
Облачност67 %60 %74 %67 %89 %100 %100 %
Четврток
14.12.2017
мин 5
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 76 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
8Km/h
11Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
9Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд95 %58 %25 %9 %3 %6 %17 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa
Влажност88 %93 %78 %66 %54 %61 %80 %85 %
Облачност98 %92 %80 %46 %74 %95 %99 %99 %
Петок
15.12.2017
мин 8
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 90 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
13Km/h
15Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
15Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %35 %15 %19 %55 %56 %21 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност85 %90 %81 %71 %65 %66 %81 %79 %
Облачност99 %99 %99 %99 %87 %79 %72 %80 %
Сабота
16.12.2017
мин 3
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 12.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
21Km/h
24Km/h
21Km/h
19Km/h
16Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %45 %80 %96 %98 %98 %98 %93 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност82 %88 %70 %60 %69 %69 %84 %89 %
Облачност97 %42 %84 %95 %100 %100 %100 %100 %
Недела
17.12.2017
мин 0
7 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
6 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд90 %84 %85 %89 %90 %91 %87 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %91 %78 %68 %62 %64 %79 %86 %
Облачност70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Понеделник
18.12.2017
мин -5
2 макс
Облачно со снег
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %74 %71 %70 %66 %67 %68 %63 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %92 %79 %68 %60 %68 %77 %79 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Вторник
19.12.2017
мин -6
0 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-4 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд58 %49 %40 %39 %38 %36 %34 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %77 %71 %63 %54 %65 %76 %77 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Среда
20.12.2017
мин -7
0 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Умерено облачно
-5 ℃
Облачно
-5 ℃
Облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %33 %30 %27 %25 %28 %31 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %72 %66 %67 %46 %75 %72 %85 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Четврток
21.12.2017
мин -4
1 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Умерено облачно
-6 ℃
Умерено облачно
-5 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %32 %33 %33 %33 %35 %37 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %89 %72 %57 %54 %45 %75 %68 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Петок
22.12.2017
мин -2
1 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Облачно
-3 ℃
Облачно
-1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %44 %43 %41 %38 %20 %2 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %78 %63 %59 %43 %56 %63 %71 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %