4b240a23
Градско
Ведро/Сончево среда, 13 декември 2017
8℃
Се чувствува: 6 ℃
Изгрејсонце: 06:50
Зајдисонце: 16:02
Времетраење: 552 минути
Фаза на месечината
Влажност: 82.4 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 22:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Умерено облачно
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %6 %12 %18 %24 %33 %43 %53 %43 %33 %22 %15 %8 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1011 hPa1010 hPa1011 hPa1010 hPa
94 %95 %97 %98 %100 %93 %86 %78 %74 %70 %65 %67 %69 %72 %73 %75 %76 %78 %81 %83 %86 %89 %92 %94 %96 %98 %98 %98 %98 %89 %81 %72 %61 %50 %39 %42 %45 %47 %50 %53 %56 %62 %68 %70 %77 %80 %80 %83 %85 %85 %65 %50 %61 %73 %76 %
32 %32 %32 %46 %46 %46 %73 %73 %73 %79 %79 %79 %65 %65 %65 %54 %54 %54 %59 %59 %59 %28 %28 %28 %5 %5 %5 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %45 %45 %45 %80 %80 %80 %100 %100 %100 %4 %4 %4 %4 %6 %6 %22 %40 %78 %40 %13 %15 %79 %
Среда
13.12.2017
мин 3
13 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa
Влажност95 %100 %78 %65 %72 %76 %83 %
Облачност32 %46 %73 %79 %65 %54 %59 %
Четврток
14.12.2017
мин 3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
13Km/h
10Km/h
5Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %22 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност92 %98 %98 %72 %39 %47 %56 %70 %
Облачност28 %5 %3 %1 %45 %80 %100 %4 %
Петок
15.12.2017
мин 6
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
2Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1011 hPa1010 hPa1011 hPa1010 hPa
Влажност83 %85 %85 %65 %50 %61 %73 %76 %
Облачност6 %22 %40 %78 %40 %13 %15 %79 %
Сабота
16.12.2017
мин 4
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
14Km/h
16Km/h
15Km/h
19Km/h
15Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %9 %19 %42 %77 %89 %95 %84 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa
Влажност78 %87 %96 %72 %68 %78 %84 %91 %
Облачност81 %7 %1 %64 %97 %100 %100 %62 %
Недела
17.12.2017
мин -1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %44 %42 %27 %17 %12 %14 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %88 %85 %77 %62 %65 %75 %81 %
Облачност51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %
Среда
13.12.2017
мин 3
13 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa
Влажност95 %100 %78 %65 %72 %76 %83 %
Облачност32 %46 %73 %79 %65 %54 %59 %
Четврток
14.12.2017
мин 3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
13Km/h
10Km/h
5Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %22 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност92 %98 %98 %72 %39 %47 %56 %70 %
Облачност28 %5 %3 %1 %45 %80 %100 %4 %
Петок
15.12.2017
мин 6
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
2Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1011 hPa1010 hPa1011 hPa1010 hPa
Влажност83 %85 %85 %65 %50 %61 %73 %76 %
Облачност6 %22 %40 %78 %40 %13 %15 %79 %
Сабота
16.12.2017
мин 4
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
14Km/h
16Km/h
15Km/h
19Km/h
15Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %9 %19 %42 %77 %89 %95 %84 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa
Влажност78 %87 %96 %72 %68 %78 %84 %91 %
Облачност81 %7 %1 %64 %97 %100 %100 %62 %
Недела
17.12.2017
мин -1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %44 %42 %27 %17 %12 %14 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %88 %85 %77 %62 %65 %75 %81 %
Облачност51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %
Понеделник
18.12.2017
мин -2
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %16 %23 %33 %36 %41 %47 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %87 %88 %69 %63 %72 %81 %79 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Вторник
19.12.2017
мин -4
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %49 %44 %40 %36 %30 %24 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %77 %78 %75 %72 %71 %70 %71 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %
Среда
20.12.2017
мин -4
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %22 %20 %19 %17 %18 %18 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %81 %89 %64 %64 %76 %63 %85 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Четврток
21.12.2017
мин -6
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %25 %27 %29 %31 %30 %30 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %91 %84 %56 %65 %55 %71 %77 %
Облачност51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %
Петок
22.12.2017
мин -3
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 66 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %37 %39 %41 %42 %22 %2 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %91 %98 %63 %67 %59 %68 %75 %
Облачност66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %