7c410d1b
Пробиштип
Претежно сончево среда, 13 декември 2017
3℃
Се чувствува: -2 ℃
Изгрејсонце: 06:50
Зајдисонце: 16:00
Времетраење: 550 минути
Фаза на месечината
Влажност: 95.1 %
Ветер: 18 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Умерено облачно
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %6 %11 %17 %22 %34 %46 %58 %52 %46 %39 %27 %15 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %8 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1010 hPa1011 hPa1010 hPa
95 %94 %92 %89 %86 %82 %78 %74 %71 %69 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %68 %69 %70 %73 %76 %79 %83 %88 %92 %92 %91 %91 %89 %87 %85 %78 %71 %64 %66 %67 %69 %67 %66 %65 %69 %74 %79 %82 %85 %85 %88 %91 %83 %68 %55 %62 %70 %73 %
34 %34 %34 %65 %65 %65 %72 %72 %72 %79 %79 %79 %65 %65 %65 %74 %74 %74 %92 %92 %92 %86 %86 %86 %25 %25 %25 %10 %10 %10 %2 %2 %2 %31 %31 %31 %87 %87 %87 %84 %84 %84 %1 %1 %1 %1 %2 %2 %0 %70 %17 %93 %32 %15 %80 %
Среда
13.12.2017
мин 4
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa
Влажност94 %86 %74 %66 %66 %66 %70 %
Облачност34 %65 %72 %79 %65 %74 %92 %
Четврток
14.12.2017
мин 2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 37 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд58 %39 %3 %2 %2 %1 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност79 %92 %91 %85 %64 %69 %65 %79 %
Облачност86 %25 %10 %2 %31 %87 %84 %1 %
Петок
15.12.2017
мин 7
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1010 hPa1011 hPa1010 hPa
Влажност88 %91 %83 %68 %55 %62 %70 %73 %
Облачност2 %0 %70 %17 %93 %32 %15 %80 %
Сабота
16.12.2017
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 7.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
15Km/h
17Km/h
15Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %8 %31 %81 %97 %98 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa
Влажност75 %84 %83 %75 %72 %77 %82 %88 %
Облачност91 %47 %19 %79 %100 %100 %100 %97 %
Недела
17.12.2017
мин -1
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд88 %75 %59 %40 %33 %20 %15 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %98 %95 %88 %66 %70 %82 %84 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Среда
13.12.2017
мин 4
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa
Влажност94 %86 %74 %66 %66 %66 %70 %
Облачност34 %65 %72 %79 %65 %74 %92 %
Четврток
14.12.2017
мин 2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 37 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд58 %39 %3 %2 %2 %1 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност79 %92 %91 %85 %64 %69 %65 %79 %
Облачност86 %25 %10 %2 %31 %87 %84 %1 %
Петок
15.12.2017
мин 7
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1010 hPa1011 hPa1010 hPa
Влажност88 %91 %83 %68 %55 %62 %70 %73 %
Облачност2 %0 %70 %17 %93 %32 %15 %80 %
Сабота
16.12.2017
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 7.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
15Km/h
17Km/h
15Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %8 %31 %81 %97 %98 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa
Влажност75 %84 %83 %75 %72 %77 %82 %88 %
Облачност91 %47 %19 %79 %100 %100 %100 %97 %
Недела
17.12.2017
мин -1
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд88 %75 %59 %40 %33 %20 %15 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %98 %95 %88 %66 %70 %82 %84 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Понеделник
18.12.2017
мин -3
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %15 %29 %27 %40 %47 %54 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %97 %90 %85 %79 %78 %78 %80 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %
Вторник
19.12.2017
мин -6
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %46 %45 %43 %41 %36 %32 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %83 %85 %79 %72 %73 %73 %78 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Среда
20.12.2017
мин -6
2 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %21 %19 %16 %13 %13 %14 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %84 %85 %73 %73 %76 %70 %86 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Четврток
21.12.2017
мин -4
2 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Умерено облачно
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %19 %22 %25 %27 %26 %24 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %86 %77 %67 %71 %62 %81 %78 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %
Петок
22.12.2017
мин -4
2 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Облачно
-4 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %37 %35 %39 %43 %22 %2 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %91 %70 %73 %71 %73 %84 %89 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %