65890be3
Богданци
Ведро/Сончево среда, 13 декември 2017
6℃
Се чувствува: 6 ℃
Изгрејсонце: 06:46
Зајдисонце: 16:01
Времетраење: 555 минути
Фаза на месечината
Влажност: 94 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 19:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
10Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %9 %14 %18 %18 %18 %18 %12 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
100 %100 %99 %94 %89 %86 %83 %80 %74 %69 %63 %65 %67 %69 %73 %77 %81 %79 %77 %75 %77 %80 %82 %91 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %89 %76 %62 %48 %34 %42 %50 %58 %60 %61 %63 %70 %77 %83 %88 %93 %93 %97 %100 %100 %69 %42 %64 %86 %87 %
3 %3 %3 %55 %55 %55 %69 %69 %69 %74 %74 %74 %71 %71 %71 %81 %81 %81 %97 %97 %97 %78 %78 %78 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %19 %19 %19 %83 %83 %83 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %0 %0 %0 %6 %17 %11 %39 %
Среда
13.12.2017
мин 1
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa
Влажност100 %89 %80 %63 %69 %81 %75 %
Облачност3 %55 %69 %74 %71 %81 %97 %
Четврток
14.12.2017
мин 0
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %18 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност82 %100 %100 %76 %34 %58 %63 %83 %
Облачност78 %4 %0 %1 %2 %19 %83 %0 %
Петок
15.12.2017
мин 3
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
10Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност97 %100 %100 %69 %42 %64 %86 %87 %
Облачност1 %0 %0 %0 %6 %17 %11 %39 %
Сабота
16.12.2017
мин 4
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %12 %21 %38 %84 %98 %98 %89 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност81 %90 %98 %85 %83 %83 %86 %92 %
Облачност79 %41 %35 %87 %99 %100 %100 %59 %
Недела
17.12.2017
мин 0
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %59 %45 %24 %25 %31 %23 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %87 %80 %82 %50 %58 %80 %81 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
Среда
13.12.2017
мин 1
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa
Влажност100 %89 %80 %63 %69 %81 %75 %
Облачност3 %55 %69 %74 %71 %81 %97 %
Четврток
14.12.2017
мин 0
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %18 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност82 %100 %100 %76 %34 %58 %63 %83 %
Облачност78 %4 %0 %1 %2 %19 %83 %0 %
Петок
15.12.2017
мин 3
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
10Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност97 %100 %100 %69 %42 %64 %86 %87 %
Облачност1 %0 %0 %0 %6 %17 %11 %39 %
Сабота
16.12.2017
мин 4
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %12 %21 %38 %84 %98 %98 %89 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност81 %90 %98 %85 %83 %83 %86 %92 %
Облачност79 %41 %35 %87 %99 %100 %100 %59 %
Недела
17.12.2017
мин 0
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %59 %45 %24 %25 %31 %23 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %87 %80 %82 %50 %58 %80 %81 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
Понеделник
18.12.2017
мин -1
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %20 %23 %29 %37 %42 %47 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %96 %83 %78 %68 %75 %81 %82 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Вторник
19.12.2017
мин -3
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %49 %45 %41 %37 %31 %26 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %76 %69 %73 %77 %75 %74 %72 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Среда
20.12.2017
мин -4
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %22 %21 %21 %20 %19 %18 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %82 %93 %47 %42 %69 %67 %77 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Четврток
21.12.2017
мин -4
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %21 %25 %29 %33 %30 %26 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %90 %69 %47 %57 %47 %84 %73 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %
Петок
22.12.2017
мин -3
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %39 %40 %39 %37 %20 %2 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %95 %79 %55 %42 %55 %77 %79 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %