0fb0047f
Лил
Облачно среда, 28 јуни 2017
19℃
Се чувствува: 17 ℃
Изгрејсонце: 05:37
Зајдисонце: 22:04
Времетраење: 987 минути
Фаза на месечината
Влажност: 72.8 %
Ветер: 20 km/h
Видливост 19 km
Toчка на роса: 14 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
18Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
20Km/h
22Km/h
19Km/h
17Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
8Km/h
4Km/h
29 %27 %27 %27 %27 %21 %16 %11 %16 %21 %26 %27 %28 %30 %25 %20 %15 %17 %20 %22 %23 %23 %23 %24 %24 %25 %25 %26 %27 %19 %12 %4 %4 %4 %3 %2 %4 %5 %6 %8 %9 %11 %16 %21 %27 %61 %71 %60 %26 %
0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %0 %
996 hPa996 hPa995 hPa995 hPa995 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa995 hPa995 hPa995 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa997 hPa997 hPa997 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa
63 %59 %61 %62 %63 %67 %71 %75 %80 %84 %89 %90 %90 %91 %90 %89 %88 %84 %81 %77 %69 %61 %53 %53 %54 %54 %57 %60 %63 %66 %69 %73 %78 %78 %83 %88 %88 %87 %87 %84 %80 %77 %74 %71 %68 %63 %80 %73 %88 %
77 %77 %88 %88 %88 %76 %76 %76 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %84 %84 %84 %85 %85 %85 %93 %93 %93 %56 %56 %56 %38 %38 %38 %38 %22 %22 %22 %42 %42 %42 %55 %55 %55 %69 %69 %69 %66 %81 %86 %84 %
Четврток
29.06.2017
мин 15
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 88 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 22:04 h
Времетраење 16h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
22Km/h
14Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %30 %15 %22 %23 %25 %27 %4 %
Количество на дожд0.5 mm0.7 mm0.3 mm0.1 mm0.3 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок996 hPa995 hPa996 hPa996 hPa997 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa
Влажност89 %91 %88 %77 %53 %54 %63 %73 %
Облачност99 %100 %98 %84 %85 %93 %56 %38 %
Петок
30.06.2017
мин 14
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
15Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 22:03 h
Времетраење 16h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
6Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %11 %27 %61 %71 %60 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1001 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност88 %87 %77 %68 %63 %80 %73 %88 %
Облачност22 %42 %55 %69 %66 %81 %86 %84 %
Сабота
01.07.2017
мин 13
17 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 10.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 22:03 h
Времетраење 16h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
20Km/h
23Km/h
20Km/h
17Km/h
13Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %55 %82 %89 %86 %68 %41 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.4 mm1.4 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1010 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност87 %93 %92 %96 %95 %86 %72 %86 %
Облачност77 %100 %100 %100 %100 %32 %92 %10 %
Недела
02.07.2017
мин 14
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 22:03 h
Времетраење 16h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
15Km/h
17Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
20Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %13 %18 %36 %38 %43 %26 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност95 %90 %87 %82 %84 %64 %61 %73 %
Облачност49 %87 %79 %100 %59 %92 %86 %27 %
Понеделник
03.07.2017
мин 13
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 22:02 h
Времетраење 16h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
18Km/h
15Km/h
17Km/h
24Km/h
27Km/h
29Km/h
25Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %11 %11 %34 %25 %25 %24 %15 %
Количество на дожд1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %79 %81 %60 %61 %71 %72 %84 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Среда
28.06.2017
мин 18
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 22:04 h
Времетраење 16h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
21Km/h
17Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %27 %27 %11 %
Количество на дожд0.4 mm0.2 mm0.1 mm0.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок997 hPa996 hPa995 hPa996 hPa
Влажност71 %59 %63 %75 %
Облачност100 %77 %88 %76 %
Четврток
29.06.2017
мин 15
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 88 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 22:04 h
Времетраење 16h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
22Km/h
14Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %30 %15 %22 %23 %25 %27 %4 %
Количество на дожд0.5 mm0.7 mm0.3 mm0.1 mm0.3 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок996 hPa995 hPa996 hPa996 hPa997 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa
Влажност89 %91 %88 %77 %53 %54 %63 %73 %
Облачност99 %100 %98 %84 %85 %93 %56 %38 %
Петок
30.06.2017
мин 14
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
15Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 22:03 h
Времетраење 16h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
6Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %11 %27 %61 %71 %60 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1001 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност88 %87 %77 %68 %63 %80 %73 %88 %
Облачност22 %42 %55 %69 %66 %81 %86 %84 %
Сабота
01.07.2017
мин 13
17 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 10.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 22:03 h
Времетраење 16h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
20Km/h
23Km/h
20Km/h
17Km/h
13Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %55 %82 %89 %86 %68 %41 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.4 mm1.4 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1010 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност87 %93 %92 %96 %95 %86 %72 %86 %
Облачност77 %100 %100 %100 %100 %32 %92 %10 %
Недела
02.07.2017
мин 14
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 22:03 h
Времетраење 16h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
15Km/h
17Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
20Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %13 %18 %36 %38 %43 %26 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност95 %90 %87 %82 %84 %64 %61 %73 %
Облачност49 %87 %79 %100 %59 %92 %86 %27 %
Понеделник
03.07.2017
мин 13
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 22:02 h
Времетраење 16h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
18Km/h
15Km/h
17Km/h
24Km/h
27Km/h
29Km/h
25Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %11 %11 %34 %25 %25 %24 %15 %
Количество на дожд1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %79 %81 %60 %61 %71 %72 %84 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Вторник
04.07.2017
мин 13
23 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 22:02 h
Времетраење 16h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %9 %21 %32 %30 %28 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %96 %96 %75 %55 %48 %52 %80 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Среда
05.07.2017
мин 14
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 28 %
Ветер
12Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 22:02 h
Времетраење 16h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %15 %17 %28 %38 %32 %25 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %82 %73 %56 %51 %55 %67 %65 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Четврток
06.07.2017
мин 15
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
14Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 22:01 h
Времетраење 16h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %21 %24 %29 %34 %32 %30 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %86 %79 %69 %74 %40 %64 %68 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Петок
07.07.2017
мин 15
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
15Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 22:00 h
Времетраење 16h : 17 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %29 %32 %41 %51 %26 %2 %15 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %88 %83 %55 %96 %36 %64 %66 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %