4dbe0a2b
Хамбург
Претежно сончево среда, 23 август 2017
21℃
Се чувствува: 19 ℃
Изгрејсонце: 06:12
Зајдисонце: 20:31
Времетраење: 859 минути
Фаза на месечината
Влажност: 56.7 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 45 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
14 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
14 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
10Km/h
6Km/h
8Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %27 %45 %63 %65 %67 %69 %64 %58 %52 %41 %29 %18 %13 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %10 %14 %21 %33 %7 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %25 %25 %25 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
56 %55 %61 %68 %75 %79 %83 %87 %85 %83 %81 %78 %76 %73 %76 %79 %82 %87 %92 %97 %90 %82 %74 %71 %69 %66 %69 %72 %74 %81 %88 %95 %96 %96 %98 %99 %99 %99 %99 %98 %96 %95 %88 %81 %74 %71 %64 %62 %82 %98 %
2 %2 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %75 %75 %75 %79 %79 %79 %94 %94 %94 %99 %99 %99 %70 %70 %70 %60 %60 %60 %79 %79 %79 %19 %19 %19 %19 %72 %72 %72 %76 %76 %76 %71 %71 %71 %78 %78 %78 %91 %91 %93 %2 %42 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 54 %
Ветер
23Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 14h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
15Km/h
13Km/h
17Km/h
23Km/h
23Km/h
15Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %63 %69 %52 %18 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %25 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност81 %73 %82 %97 %74 %66 %74 %95 %
Облачност75 %79 %94 %99 %70 %60 %79 %19 %
Петок
25.08.2017
мин 12
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 14h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
10Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %14 %33 %7 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност99 %99 %95 %74 %64 %62 %82 %98 %
Облачност72 %76 %71 %78 %91 %93 %2 %42 %
Сабота
26.08.2017
мин 13
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 14h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
0Km/h
4Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %40 %49 %45 %42 %20 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.4 mm1.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност98 %95 %85 %79 %77 %82 %91 %98 %
Облачност78 %77 %94 %99 %96 %63 %27 %57 %
Недела
27.08.2017
мин 13
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 20:22 h
Времетраење 14h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
9Km/h
13Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %7 %11 %37 %50 %43 %31 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност99 %100 %94 %73 %57 %57 %79 %89 %
Облачност98 %99 %87 %81 %94 %94 %88 %88 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 32 %
Ветер
21Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 13h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно со дожд
Ветер
11Km/h
10Km/h
15Km/h
15Km/h
21Km/h
18Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %35 %32 %44 %57 %51 %45 %35 %
Количество на дожд3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm
Веројатност за невреме32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %90 %92 %91 %77 %73 %80 %89 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Среда
23.08.2017
мин 12
21 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 14h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa
Влажност60 %55 %75 %87 %
Облачност2 %2 %1 %1 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 54 %
Ветер
23Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 14h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
15Km/h
13Km/h
17Km/h
23Km/h
23Km/h
15Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %63 %69 %52 %18 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %25 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност81 %73 %82 %97 %74 %66 %74 %95 %
Облачност75 %79 %94 %99 %70 %60 %79 %19 %
Петок
25.08.2017
мин 12
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 14h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
10Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %14 %33 %7 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност99 %99 %95 %74 %64 %62 %82 %98 %
Облачност72 %76 %71 %78 %91 %93 %2 %42 %
Сабота
26.08.2017
мин 13
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 14h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
0Km/h
4Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %40 %49 %45 %42 %20 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.4 mm1.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност98 %95 %85 %79 %77 %82 %91 %98 %
Облачност78 %77 %94 %99 %96 %63 %27 %57 %
Недела
27.08.2017
мин 13
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 20:22 h
Времетраење 14h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
9Km/h
13Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %7 %11 %37 %50 %43 %31 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност99 %100 %94 %73 %57 %57 %79 %89 %
Облачност98 %99 %87 %81 %94 %94 %88 %88 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 32 %
Ветер
21Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 13h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно со дожд
Ветер
11Km/h
10Km/h
15Km/h
15Km/h
21Km/h
18Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %35 %32 %44 %57 %51 %45 %35 %
Количество на дожд3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm
Веројатност за невреме32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %90 %92 %91 %77 %73 %80 %89 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Вторник
29.08.2017
мин 12
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 13h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
14Km/h
16Km/h
20Km/h
24Km/h
19Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %28 %30 %41 %53 %52 %52 %42 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %91 %92 %86 %81 %81 %81 %84 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Среда
30.08.2017
мин 11
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 13h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
14Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
16Km/h
12Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %32 %32 %49 %66 %58 %51 %34 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %84 %80 %79 %78 %79 %83 %90 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Четврток
31.08.2017
мин 11
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
15Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
12Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %22 %27 %38 %48 %44 %40 %32 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %93 %93 %92 %82 %71 %75 %100 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Петок
01.09.2017
мин 11
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
15Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
13Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %26 %29 %42 %55 %28 %2 %17 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %94 %88 %76 %73 %49 %71 %91 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %