1b14060f
Лион
Ведро/Сончево понеделник, 21 август 2017
18℃
Се чувствува: 16 ℃
Изгрејсонце: 06:47
Зајдисонце: 20:39
Времетраење: 832 минути
Фаза на месечината
Влажност: 52 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 8 ℃
Измерено во: 00:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19Km/h
19Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa
47 %43 %38 %36 %34 %32 %32 %33 %34 %40 %46 %52 %53 %53 %53 %55 %56 %58 %57 %57 %56 %52 %48 %44 %40 %35 %31 %29 %27 %24 %27 %30 %33 %38 %44 %50 %53 %53 %56 %58 %61 %64 %67 %65 %63 %61 %56 %52 %48 %35 %29 %34 %44 %
38 %38 %38 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %
Недела
20.08.2017
мин 13
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 20:41 h
Времетраење 13h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
20Km/h
19Km/h
14Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност38 %32 %34 %52 %
Облачност38 %0 %0 %0 %
Понеделник
21.08.2017
мин 15
26 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 20:39 h
Времетраење 13h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност53 %58 %56 %44 %31 %24 %33 %50 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 19
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
1Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност58 %67 %61 %48 %35 %29 %34 %44 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %
Среда
23.08.2017
мин 18
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
19Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
6Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност51 %59 %58 %41 %27 %24 %35 %53 %
Облачност37 %20 %10 %0 %0 %65 %78 %68 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
33 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 54 %
Ветер
22Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
12Km/h
21Km/h
22Km/h
24Km/h
22Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %10 %17 %16 %15 %31 %38 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %22 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност70 %82 %92 %83 %52 %26 %38 %47 %
Облачност91 %76 %82 %34 %30 %81 %29 %31 %
Недела
20.08.2017
мин 13
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 20:41 h
Времетраење 13h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
20Km/h
19Km/h
14Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност38 %32 %34 %52 %
Облачност38 %0 %0 %0 %
Понеделник
21.08.2017
мин 15
26 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 20:39 h
Времетраење 13h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност53 %58 %56 %44 %31 %24 %33 %50 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 19
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
1Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност58 %67 %61 %48 %35 %29 %34 %44 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %
Среда
23.08.2017
мин 18
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
19Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
6Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност51 %59 %58 %41 %27 %24 %35 %53 %
Облачност37 %20 %10 %0 %0 %65 %78 %68 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
33 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 54 %
Ветер
22Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
12Km/h
21Km/h
22Km/h
24Km/h
22Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %10 %17 %16 %15 %31 %38 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %22 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност70 %82 %92 %83 %52 %26 %38 %47 %
Облачност91 %76 %82 %34 %30 %81 %29 %31 %
Петок
25.08.2017
мин 21
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Облачно
26 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
15Km/h
10Km/h
17Km/h
27Km/h
26Km/h
19Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %12 %16 %11 %11 %12 %14 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност49 %49 %51 %36 %25 %24 %27 %43 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Сабота
26.08.2017
мин 20
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 48 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 20:30 h
Времетраење 13h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
Ветер
13Km/h
12Km/h
12Km/h
16Km/h
20Km/h
16Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %10 %11 %12 %13 %15 %17 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност49 %49 %50 %37 %25 %24 %23 %34 %
Облачност48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Недела
27.08.2017
мин 19
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 64 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 20:28 h
Времетраење 13h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %18 %22 %23 %23 %30 %36 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност46 %53 %60 %40 %20 %52 %29 %76 %
Облачност64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %
Понеделник
28.08.2017
мин 18
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
11Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 20:26 h
Времетраење 13h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %26 %25 %29 %33 %31 %28 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност51 %91 %57 %69 %27 %46 %34 %53 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Вторник
29.08.2017
мин 17
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
10Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 13h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %15 %14 %17 %21 %12 %2 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %87 %71 %48 %29 %40 %29 %64 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %