386c08d6
Бремен
Умерено облачно сабота, 24 јуни 2017
19℃
Се чувствува: 17 ℃
Изгрејсонце: 04:58
Зајдисонце: 21:55
Времетраење: 1017 минути
Фаза на месечината
Влажност: 82.7 %
Ветер: 24 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 16 ℃
Измерено во: 16:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20Km/h
18Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
14Km/h
8Km/h
49 %42 %35 %37 %40 %43 %50 %57 %64 %64 %65 %65 %57 %49 %40 %47 %53 %60 %56 %52 %48 %44 %40 %36 %37 %37 %38 %34 %31 %28 %34 %34 %39 %45 %45 %46 %46 %34 %21 %9 %12 %14 %17 %18 %21 %14 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
79 %82 %86 %88 %89 %91 %93 %96 %99 %99 %99 %99 %97 %96 %94 %89 %83 %77 %73 %69 %65 %68 %71 %74 %77 %79 %81 %81 %81 %81 %84 %84 %87 %90 %90 %89 %88 %83 %78 %73 %66 %59 %52 %50 %48 %42 %51 %75 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %89 %89 %89 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %72 %72 %72 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %63 %63 %63 %63 %95 %95 %95 %25 %25 %25 %15 %15 %15 %100 %100 %100 %96 %96 %88 %71 %21 %
Недела
25.06.2017
мин 15
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
19Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
Ветер
18Km/h
12Km/h
13Km/h
19Km/h
19Km/h
13Km/h
10Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд64 %65 %40 %60 %48 %36 %38 %28 %
Количество на дожд1.1 mm0.7 mm0.1 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност99 %99 %94 %77 %65 %74 %81 %81 %
Облачност89 %98 %98 %72 %100 %99 %100 %63 %
Понеделник
26.06.2017
мин 11
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
14Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %46 %9 %17 %21 %14 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност90 %88 %73 %52 %48 %42 %51 %75 %
Облачност95 %25 %15 %100 %96 %88 %71 %21 %
Вторник
27.06.2017
мин 10
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
8Km/h
7Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %10 %14 %15 %25 %27 %25 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1009 hPa1007 hPa1006 hPa
Влажност93 %98 %73 %51 %50 %46 %56 %63 %
Облачност0 %15 %49 %75 %92 %89 %60 %82 %
Среда
28.06.2017
мин 15
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 34 %
Ветер
19Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
12Km/h
12Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %36 %31 %31 %57 %62 %58 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.2 mm0.8 mm1.2 mm5.1 mm0.7 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %47 %34 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1002 hPa1001 hPa1000 hPa998 hPa997 hPa999 hPa999 hPa
Влажност68 %63 %62 %49 %47 %60 %69 %96 %
Облачност78 %87 %78 %80 %81 %99 %55 %37 %
Четврток
29.06.2017
мин 18
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 14 %
Ветер
25Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 21:54 h
Времетраење 16h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
Ветер
3Km/h
6Km/h
7Km/h
15Km/h
25Km/h
18Km/h
11Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %39 %39 %69 %75 %80 %85 %66 %
Количество на дожд6.7 mm6.7 mm6.7 mm6.7 mm6.7 mm6.7 mm6.7 mm6.7 mm
Веројатност за невреме14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %98 %69 %70 %78 %85 %97 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Сабота
24.06.2017
мин 17
19 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 4.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
22Km/h
22Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд57 %57 %35 %43 %
Количество на дожд0.6 mm0.2 mm0.4 mm1.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa
Влажност78 %75 %86 %91 %
Облачност100 %100 %100 %100 %
Недела
25.06.2017
мин 15
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
19Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
Ветер
18Km/h
12Km/h
13Km/h
19Km/h
19Km/h
13Km/h
10Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд64 %65 %40 %60 %48 %36 %38 %28 %
Количество на дожд1.1 mm0.7 mm0.1 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност99 %99 %94 %77 %65 %74 %81 %81 %
Облачност89 %98 %98 %72 %100 %99 %100 %63 %
Понеделник
26.06.2017
мин 11
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
14Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %46 %9 %17 %21 %14 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност90 %88 %73 %52 %48 %42 %51 %75 %
Облачност95 %25 %15 %100 %96 %88 %71 %21 %
Вторник
27.06.2017
мин 10
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
8Km/h
7Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %10 %14 %15 %25 %27 %25 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1009 hPa1007 hPa1006 hPa
Влажност93 %98 %73 %51 %50 %46 %56 %63 %
Облачност0 %15 %49 %75 %92 %89 %60 %82 %
Среда
28.06.2017
мин 15
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 34 %
Ветер
19Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 21:55 h
Времетраење 16h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
12Km/h
12Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %36 %31 %31 %57 %62 %58 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.2 mm0.8 mm1.2 mm5.1 mm0.7 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %47 %34 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1002 hPa1001 hPa1000 hPa998 hPa997 hPa999 hPa999 hPa
Влажност68 %63 %62 %49 %47 %60 %69 %96 %
Облачност78 %87 %78 %80 %81 %99 %55 %37 %
Четврток
29.06.2017
мин 18
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 14 %
Ветер
25Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 21:54 h
Времетраење 16h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
Ветер
3Km/h
6Km/h
7Km/h
15Km/h
25Km/h
18Km/h
11Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %39 %39 %69 %75 %80 %85 %66 %
Количество на дожд6.7 mm6.7 mm6.7 mm6.7 mm6.7 mm6.7 mm6.7 mm6.7 mm
Веројатност за невреме14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %98 %69 %70 %78 %85 %97 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Петок
30.06.2017
мин 14
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 21:54 h
Времетраење 16h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
13Km/h
15Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
17Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %42 %37 %54 %71 %74 %77 %60 %
Количество на дожд0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %94 %88 %75 %62 %68 %73 %81 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Сабота
01.07.2017
мин 13
19 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 21:54 h
Времетраење 16h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
20Km/h
17Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %41 %38 %60 %82 %82 %82 %67 %
Количество на дожд1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %86 %83 %69 %55 %57 %75 %80 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Недела
02.07.2017
мин 13
18 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
20Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 16h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
14Km/h
16Km/h
17Km/h
19Km/h
20Km/h
18Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %53 %53 %71 %90 %83 %76 %54 %
Количество на дожд1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm1.5 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %81 %72 %79 %59 %67 %56 %70 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Понеделник
03.07.2017
мин 13
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
18Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 21:53 h
Времетраење 16h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
13Km/h
14Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %29 %24 %53 %81 %42 %2 %16 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %92 %82 %59 %65 %53 %82 %82 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %