378e088f
Бастиа
среда, 13 декември 2017
9℃
Се чувствува: 7 ℃
Изгрејсонце: 07:43
Зајдисонце: 16:48
Времетраење: 545 минути
Фаза на месечината
Влажност: 79.2 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 60 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
5Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
18Km/h
9 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %3 %3 %6 %8 %10 %10 %11 %11 %11 %10 %10 %11 %12 %14 %13 %13 %12 %12 %11 %10 %11 %11 %11 %11 %11 %12 %13 %14 %14 %15 %11 %31 %64 %87 %61 %31 %9 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1005 hPa1004 hPa1002 hPa1000 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa
75 %75 %77 %78 %80 %71 %62 %52 %48 %44 %40 %44 %48 %52 %53 %54 %56 %57 %58 %60 %61 %62 %63 %65 %66 %68 %70 %72 %74 %72 %69 %67 %67 %67 %66 %64 %61 %58 %59 %60 %61 %64 %67 %71 %73 %75 %75 %77 %72 %79 %73 %74 %54 %64 %64 %
23 %23 %23 %23 %23 %23 %26 %26 %26 %2 %2 %2 %45 %45 %45 %17 %17 %17 %52 %52 %52 %29 %29 %29 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %69 %69 %69 %65 %65 %65 %81 %81 %81 %66 %66 %66 %54 %54 %54 %54 %87 %87 %67 %86 %96 %100 %86 %1 %5 %
Среда
13.12.2017
мин 5
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 9h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
12Km/h
17Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %5 %2 %2 %2 %2 %1 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa
Влажност77 %75 %80 %52 %40 %52 %56 %60 %
Облачност46 %23 %23 %26 %2 %45 %17 %52 %
Четврток
14.12.2017
мин 7
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 9h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %11 %10 %14 %12 %10 %11 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa
Влажност63 %68 %74 %67 %66 %58 %61 %71 %
Облачност29 %72 %72 %69 %65 %81 %66 %54 %
Петок
15.12.2017
мин 6
15 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 9h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
3Km/h
5Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %11 %31 %64 %87 %61 %31 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1005 hPa1004 hPa1002 hPa1000 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa
Влажност77 %72 %79 %73 %74 %54 %64 %64 %
Облачност87 %67 %86 %96 %100 %86 %1 %5 %
Сабота
16.12.2017
мин 2
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
13Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 9h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
22Km/h
16Km/h
12Km/h
13Km/h
22Km/h
18Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %12 %13 %21 %26 %27 %34 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1002 hPa1005 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност57 %50 %64 %64 %57 %65 %67 %72 %
Облачност8 %21 %29 %23 %2 %0 %1 %15 %
Недела
17.12.2017
мин 2
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
10Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 9h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
4Km/h
1Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %38 %43 %43 %46 %35 %35 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %74 %79 %66 %48 %47 %41 %51 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Среда
13.12.2017
мин 5
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 9h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
12Km/h
17Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %5 %2 %2 %2 %2 %1 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa
Влажност77 %75 %80 %52 %40 %52 %56 %60 %
Облачност46 %23 %23 %26 %2 %45 %17 %52 %
Четврток
14.12.2017
мин 7
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 9h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %11 %10 %14 %12 %10 %11 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa
Влажност63 %68 %74 %67 %66 %58 %61 %71 %
Облачност29 %72 %72 %69 %65 %81 %66 %54 %
Петок
15.12.2017
мин 6
15 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 9h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
3Km/h
5Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %11 %31 %64 %87 %61 %31 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1005 hPa1004 hPa1002 hPa1000 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa
Влажност77 %72 %79 %73 %74 %54 %64 %64 %
Облачност87 %67 %86 %96 %100 %86 %1 %5 %
Сабота
16.12.2017
мин 2
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
13Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 9h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
22Km/h
16Km/h
12Km/h
13Km/h
22Km/h
18Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %12 %13 %21 %26 %27 %34 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1002 hPa1005 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност57 %50 %64 %64 %57 %65 %67 %72 %
Облачност8 %21 %29 %23 %2 %0 %1 %15 %
Недела
17.12.2017
мин 2
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
10Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 9h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
4Km/h
1Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %38 %43 %43 %46 %35 %35 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %74 %79 %66 %48 %47 %41 %51 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Понеделник
18.12.2017
мин 3
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 9h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %25 %30 %28 %25 %22 %19 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност48 %51 %58 %48 %38 %41 %45 %53 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Вторник
19.12.2017
мин 3
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 22 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 9h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %22 %22 %21 %20 %18 %16 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %58 %55 %48 %41 %43 %45 %52 %
Облачност22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Среда
20.12.2017
мин 4
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:48 h
Зајдисонце 16:50 h
Времетраење 9h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %18 %20 %18 %17 %22 %27 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %58 %56 %52 %48 %61 %60 %65 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Четврток
21.12.2017
мин 4
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:49 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 9h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %18 %19 %17 %15 %12 %10 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност52 %71 %62 %46 %49 %43 %51 %76 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Петок
22.12.2017
мин 9
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
12Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %9 %2 %8 %14 %13 %11 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност51 %41 %66 %70 %52 %68 %73 %78 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %