7f220d6c
Валенсиен
Ведро/Сончево среда, 13 декември 2017
2℃
Се чувствува: -3 ℃
Изгрејсонце: 08:37
Зајдисонце: 16:42
Времетраење: 485 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.1 %
Ветер: 22 km/h
Видливост 11 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетврток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:00
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно
26Km/h
28Km/h
29Km/h
30Km/h
32Km/h
32Km/h
33Km/h
33Km/h
30Km/h
27Km/h
23Km/h
24Km/h
24Km/h
25Km/h
27Km/h
29Km/h
31Km/h
30Km/h
27Km/h
26Km/h
30Km/h
34Km/h
38Km/h
34Km/h
30Km/h
26Km/h
26Km/h
27Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
29Km/h
29Km/h
29Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
26Km/h
24Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
19Km/h
5 %7 %31 %56 %80 %86 %91 %97 %83 %70 %56 %69 %83 %96 %97 %97 %98 %98 %97 %97 %96 %95 %94 %74 %55 %35 %33 %31 %29 %42 %54 %67 %71 %76 %80 %83 %87 %90 %89 %88 %87 %73 %59 %45 %36 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm2.6 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm2.6 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm2.8 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %9 %9 %9 %0 %0 %0 %26 %26 %26 %0 %0 %0 %
1010 hPa1010 hPa1010 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa999 hPa999 hPa999 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa998 hPa998 hPa998 hPa996 hPa996 hPa996 hPa993 hPa993 hPa993 hPa991 hPa991 hPa991 hPa991 hPa991 hPa991 hPa
94 %95 %93 %91 %89 %90 %91 %92 %92 %93 %93 %92 %91 %90 %91 %92 %93 %90 %87 %83 %85 %87 %88 %85 %81 %78 %77 %76 %75 %80 %85 %91 %90 %89 %88 %89 %89 %90 %91 %92 %93 %93 %92 %92 %93 %
18 %18 %18 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %24 %24 %24 %98 %98 %98 %13 %13 %13 %99 %99 %99 %73 %73 %73 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %44 %44 %44 %
Среда
13.12.2017
мин 3
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 10.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:37 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
22Km/h
28Km/h
32Km/h
33Km/h
23Km/h
25Km/h
31Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %80 %97 %56 %96 %98 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1010 hPa1007 hPa1004 hPa1002 hPa999 hPa995 hPa995 hPa
Влажност93 %95 %89 %92 %93 %90 %93 %83 %
Облачност58 %18 %100 %100 %100 %100 %100 %24 %
Четврток
14.12.2017
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 92 %
Количество на дожд 9.8 mm
Веројатност за невреме 17 %
Ветер
29Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:38 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
38Km/h
26Km/h
28Km/h
28Km/h
29Km/h
28Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд94 %35 %29 %67 %80 %90 %87 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %9 %0 %26 %0 %
Атмосферски притисок995 hPa998 hPa999 hPa998 hPa996 hPa993 hPa991 hPa991 hPa
Влажност88 %78 %75 %91 %88 %90 %93 %92 %
Облачност98 %13 %99 %73 %100 %100 %99 %44 %
Петок
15.12.2017
мин -1
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 86 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:39 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
22Km/h
22Km/h
15Km/h
15Km/h
18Km/h
10Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %39 %66 %63 %68 %70 %44 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок992 hPa991 hPa990 hPa992 hPa993 hPa996 hPa1000 hPa1003 hPa
Влажност95 %91 %88 %95 %95 %98 %97 %99 %
Облачност78 %99 %100 %65 %99 %100 %32 %100 %
Сабота
16.12.2017
мин -2
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:39 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
14Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %19 %15 %10 %12 %26 %16 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1007 hPa1008 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност94 %97 %95 %98 %90 %81 %92 %92 %
Облачност95 %55 %15 %25 %54 %6 %4 %95 %
Недела
17.12.2017
мин -1
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:40 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
5Km/h
10Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %10 %7 %14 %8 %23 %18 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %95 %97 %98 %90 %90 %97 %97 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Среда
13.12.2017
мин 3
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 10.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:37 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
22Km/h
28Km/h
32Km/h
33Km/h
23Km/h
25Km/h
31Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %80 %97 %56 %96 %98 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1010 hPa1007 hPa1004 hPa1002 hPa999 hPa995 hPa995 hPa
Влажност93 %95 %89 %92 %93 %90 %93 %83 %
Облачност58 %18 %100 %100 %100 %100 %100 %24 %
Четврток
14.12.2017
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 92 %
Количество на дожд 9.8 mm
Веројатност за невреме 17 %
Ветер
29Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:38 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
38Km/h
26Km/h
28Km/h
28Km/h
29Km/h
28Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд94 %35 %29 %67 %80 %90 %87 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %9 %0 %26 %0 %
Атмосферски притисок995 hPa998 hPa999 hPa998 hPa996 hPa993 hPa991 hPa991 hPa
Влажност88 %78 %75 %91 %88 %90 %93 %92 %
Облачност98 %13 %99 %73 %100 %100 %99 %44 %
Петок
15.12.2017
мин -1
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 86 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:39 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
22Km/h
22Km/h
15Km/h
15Km/h
18Km/h
10Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %39 %66 %63 %68 %70 %44 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок992 hPa991 hPa990 hPa992 hPa993 hPa996 hPa1000 hPa1003 hPa
Влажност95 %91 %88 %95 %95 %98 %97 %99 %
Облачност78 %99 %100 %65 %99 %100 %32 %100 %
Сабота
16.12.2017
мин -2
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:39 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
14Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %19 %15 %10 %12 %26 %16 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1007 hPa1008 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност94 %97 %95 %98 %90 %81 %92 %92 %
Облачност95 %55 %15 %25 %54 %6 %4 %95 %
Недела
17.12.2017
мин -1
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:40 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 8h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
5Km/h
10Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %10 %7 %14 %8 %23 %18 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %95 %97 %98 %90 %90 %97 %97 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Понеделник
18.12.2017
мин 1
4 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 4.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:41 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 8h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
Ветер
14Km/h
17Km/h
22Km/h
19Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %39 %42 %39 %36 %33 %29 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %92 %94 %97 %99 %99 %99 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
19.12.2017
мин 4
6 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:42 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 8h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
12Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %29 %36 %33 %31 %35 %40 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %98 %96 %97 %98 %98 %98 %96 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
20.12.2017
мин 4
7 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:42 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 8h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
16Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %50 %48 %44 %41 %36 %31 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %96 %98 %100 %93 %87 %99 %66 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Четврток
21.12.2017
мин 6
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:43 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 8h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
14Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
18Km/h
16Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %31 %37 %40 %44 %49 %53 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %93 %98 %74 %97 %90 %100 %92 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Петок
22.12.2017
мин 7
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
18Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
Ветер
17Km/h
17Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %27 %2 %28 %53 %52 %52 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %97 %98 %100 %88 %96 %100 %97 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %