399f08e9
Тетово
Ведро/Сончево четврток, 18 јануари 2018
9℃
Се чувствува: 7 ℃
Изгрејсонце: 07:00
Зајдисонце: 16:32
Времетраење: 572 минути
Фаза на месечината
Влажност: 41.5 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 15 km
Toчка на роса: -3 ℃
Измерено во: 16:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
19:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0013:0016:0019:0022:00
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
8 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
7 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
0Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
1Km/h
2Km/h
0Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %7 %7 %8 %9 %8 %8 %8 %11 %14 %16 %24 %32 %32 %40 %47 %53 %60 %65 %70 %74 %77 %79 %81 %83 %86 %93 %66 %23 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1007 hPa1008 hPa1011 hPa1012 hPa
66 %68 %69 %70 %70 %69 %68 %67 %67 %66 %68 %69 %71 %68 %65 %62 %63 %64 %65 %71 %76 %82 %83 %84 %84 %84 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %85 %87 %89 %90 %91 %92 %93 %93 %94 %94 %94 %98 %98 %100 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %10 %10 %10 %12 %12 %12 %26 %26 %26 %50 %50 %50 %89 %89 %89 %81 %81 %81 %81 %96 %96 %96 %87 %87 %87 %83 %83 %83 %90 %90 %90 %96 %82 %53 %84 %
Петок
19.01.2018
мин 6
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:34 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
5Km/h
5Km/h
0Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %7 %9 %8 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност68 %66 %71 %62 %65 %82 %84 %83 %
Облачност0 %0 %10 %12 %26 %50 %89 %81 %
Сабота
20.01.2018
мин 5
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
4Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 9h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
1Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
1Km/h
2Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %60 %74 %81 %86 %93 %66 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1007 hPa1008 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност83 %89 %92 %94 %94 %98 %98 %100 %
Облачност96 %87 %83 %90 %96 %82 %53 %84 %
Недела
21.01.2018
мин 2
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 10.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд и снег
6 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
1Km/h
1Km/h
2Km/h
0Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %30 %53 %80 %91 %93 %93 %88 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1002 hPa1000 hPa1001 hPa1004 hPa
Влажност99 %89 %79 %100 %100 %100 %100 %100 %
Облачност97 %98 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин -5
4 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:37 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
4 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
1Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд83 %74 %73 %56 %35 %18 %12 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност99 %86 %75 %81 %70 %64 %75 %74 %
Облачност100 %75 %29 %15 %4 %13 %0 %0 %
Вторник
23.01.2018
мин -5
4 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
2Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %5 %12 %8 %22 %28 %33 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %76 %91 %88 %76 %73 %78 %79 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Четврток
18.01.2018
мин -2
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:32 h
Времетраење 9h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1017 hPa1018 hPa1016 hPa
Влажност48 %60 %66 %70 %
Облачност45 %0 %0 %0 %
Петок
19.01.2018
мин 6
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:34 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
5Km/h
5Km/h
0Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %7 %9 %8 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност68 %66 %71 %62 %65 %82 %84 %83 %
Облачност0 %0 %10 %12 %26 %50 %89 %81 %
Сабота
20.01.2018
мин 5
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
4Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 9h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
1Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
1Km/h
2Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %60 %74 %81 %86 %93 %66 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1007 hPa1008 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност83 %89 %92 %94 %94 %98 %98 %100 %
Облачност96 %87 %83 %90 %96 %82 %53 %84 %
Недела
21.01.2018
мин 2
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 10.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд и снег
6 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
1Km/h
1Km/h
2Km/h
0Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %30 %53 %80 %91 %93 %93 %88 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1002 hPa1000 hPa1001 hPa1004 hPa
Влажност99 %89 %79 %100 %100 %100 %100 %100 %
Облачност97 %98 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин -5
4 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:37 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
4 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
1Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд83 %74 %73 %56 %35 %18 %12 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност99 %86 %75 %81 %70 %64 %75 %74 %
Облачност100 %75 %29 %15 %4 %13 %0 %0 %
Вторник
23.01.2018
мин -5
4 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
2Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %5 %12 %8 %22 %28 %33 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %76 %91 %88 %76 %73 %78 %79 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Среда
24.01.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 16:40 h
Времетраење 9h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %39 %42 %39 %37 %36 %35 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %75 %72 %76 %80 %85 %90 %95 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %
Четврток
25.01.2018
мин -4
4 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %30 %26 %20 %14 %12 %10 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %96 %93 %87 %81 %74 %90 %84 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Петок
26.01.2018
мин -2
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %10 %7 %4 %7 %9 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %84 %61 %74 %67 %87 %61 %90 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
27.01.2018
мин 2
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 9h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %13 %16 %14 %12 %7 %2 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност51 %70 %55 %73 %67 %65 %82 %78 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %