Скопје
Облачно понеделник, 15 септември 2014
18℃
Се чувствува: 18 ℃
Изгрејсонце: 06:13
Зајдисонце: 18:44
Времетраење: 751 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.9 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 17 ℃
Измерено во: 05:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Претежно сончево
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
32 %33 %34 %35 %36 %34 %32 %30 %26 %23 %20 %19 %18 %17 %20 %24 %27 %29 %31 %33 %34 %35 %35 %37 %38 %40 %39 %39 %39 %37 %35 %33 %36 %39 %43 %40 %38 %36 %28 %19 %11 %10 %10 %8 %7 %11 %24 %62 %64 %51 %38 %9 %
0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm1.6 mm0.1 mm0.0 mm
0 %0 %18 %18 %18 %40 %40 %40 %0 %0 %0 %33 %33 %33 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
99 %99 %99 %92 %86 %78 %70 %63 %66 %69 %72 %78 %83 %89 %89 %89 %89 %89 %90 %91 %93 %94 %96 %96 %97 %97 %89 %80 %72 %64 %56 %48 %53 %59 %64 %68 %73 %78 %80 %83 %85 %86 %86 %88 %89 %93 %89 %69 %51 %71 %89 %93 %
81 %81 %75 %75 %75 %47 %47 %47 %42 %42 %42 %44 %44 %44 %48 %48 %48 %73 %73 %73 %93 %93 %93 %77 %77 %77 %47 %47 %47 %41 %41 %41 %50 %50 %50 %21 %21 %21 %6 %6 %6 %6 %3 %3 %3 %21 %51 %77 %67 %64 %56 %62 %
Понеделник
15.09.2014
мин 15
22 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 3.5 mm
Веројатност за невреме 40 %
Ветер
4Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 12h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %30 %30 %30 %31 %32 %33 %34 %35 %36 %34 %32 %30 %26 %23 %20 %19 %18 %17 %20 %24 %27 %29 %
Количество на дожд0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %18 %18 %18 %40 %40 %40 %0 %0 %0 %33 %33 %33 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %92 %86 %78 %70 %63 %66 %69 %72 %78 %83 %89 %89 %89 %89 %89 %
Облачност25 %83 %83 %83 %81 %81 %81 %75 %75 %75 %47 %47 %47 %42 %42 %42 %44 %44 %44 %48 %48 %48 %48 %
Вторник
16.09.2014
мин 12
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 18:42 h
Времетраење 12h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
00:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %31 %33 %34 %35 %35 %37 %38 %40 %39 %39 %39 %37 %35 %33 %36 %39 %43 %40 %38 %36 %28 %19 %11 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност89 %90 %91 %93 %94 %96 %96 %97 %97 %89 %80 %72 %64 %56 %48 %53 %59 %64 %68 %73 %78 %80 %83 %85 %86 %
Облачност73 %73 %73 %93 %93 %93 %77 %77 %77 %47 %47 %47 %41 %41 %41 %50 %50 %50 %21 %21 %21 %6 %6 %6 %6 %
Среда
17.09.2014
мин 11
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 61 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 18:41 h
Времетраење 12h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.79
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
00:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %8 %7 %11 %24 %62 %64 %51 %38 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm1.6 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност86 %88 %89 %93 %89 %69 %51 %71 %89 %93 %
Облачност3 %3 %3 %21 %51 %77 %67 %64 %56 %62 %
Четврток
18.09.2014
мин 11
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 37 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 18:39 h
Времетраење 12h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.82
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %5 %23 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност91 %90 %91 %71 %53 %59 %70 %86 %
Облачност47 %47 %44 %44 %21 %35 %32 %33 %
Петок
19.09.2014
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 18:37 h
Времетраење 12h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %13 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %81 %87 %69 %49 %54 %64 %83 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Понеделник
15.09.2014
мин 15
22 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 3.5 mm
Веројатност за невреме 40 %
Ветер
4Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 12h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %30 %30 %30 %31 %32 %33 %34 %35 %36 %34 %32 %30 %26 %23 %20 %19 %18 %17 %20 %24 %27 %29 %
Количество на дожд0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %18 %18 %18 %40 %40 %40 %0 %0 %0 %33 %33 %33 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %92 %86 %78 %70 %63 %66 %69 %72 %78 %83 %89 %89 %89 %89 %89 %
Облачност25 %83 %83 %83 %81 %81 %81 %75 %75 %75 %47 %47 %47 %42 %42 %42 %44 %44 %44 %48 %48 %48 %48 %
Вторник
16.09.2014
мин 12
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 18:42 h
Времетраење 12h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
00:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %31 %33 %34 %35 %35 %37 %38 %40 %39 %39 %39 %37 %35 %33 %36 %39 %43 %40 %38 %36 %28 %19 %11 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност89 %90 %91 %93 %94 %96 %96 %97 %97 %89 %80 %72 %64 %56 %48 %53 %59 %64 %68 %73 %78 %80 %83 %85 %86 %
Облачност73 %73 %73 %93 %93 %93 %77 %77 %77 %47 %47 %47 %41 %41 %41 %50 %50 %50 %21 %21 %21 %6 %6 %6 %6 %
Среда
17.09.2014
мин 11
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 61 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 18:41 h
Времетраење 12h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.79
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
00:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %8 %7 %11 %24 %62 %64 %51 %38 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm1.6 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност86 %88 %89 %93 %89 %69 %51 %71 %89 %93 %
Облачност3 %3 %3 %21 %51 %77 %67 %64 %56 %62 %
Четврток
18.09.2014
мин 11
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 37 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 18:39 h
Времетраење 12h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.82
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %5 %23 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност91 %90 %91 %71 %53 %59 %70 %86 %
Облачност47 %47 %44 %44 %21 %35 %32 %33 %
Петок
19.09.2014
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 18:37 h
Времетраење 12h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %13 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %81 %87 %69 %49 %54 %64 %83 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Сабота
20.09.2014
мин 13
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 15 %
Ветер
4Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 18:35 h
Времетраење 12h : 16 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %4 %13 %13 %14 %11 %
Количество на дожд0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm
Веројатност за невреме15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %78 %86 %74 %53 %62 %71 %77 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Недела
21.09.2014
мин 14
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 52 %
Ветер
4Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 18:34 h
Времетраење 12h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %9 %10 %23 %37 %46 %56 %44 %
Количество на дожд1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm
Веројатност за невреме52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %85 %89 %73 %56 %72 %87 %92 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Понеделник
22.09.2014
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 19 %
Ветер
7Km/h
Облачност 68 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 18:32 h
Времетраење 12h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %34 %36 %44 %51 %53 %54 %41 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %92 %87 %70 %44 %60 %64 %66 %
Облачност68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %
Вторник
23.09.2014
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
7Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 18:30 h
Времетраење 12h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.97
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %25 %22 %28 %34 %38 %41 %34 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %85 %82 %44 %52 %45 %69 %90 %
Облачност70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Среда
24.09.2014
мин 15
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 18:28 h
Времетраење 12h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %29 %31 %41 %52 %27 %2 %16 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %99 %75 %60 %62 %81 %85 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %