39fe08ea
Минхен
Ведро/Сончево среда, 23 август 2017
24℃
Се чувствува: 22 ℃
Изгрејсонце: 06:18
Зајдисонце: 20:13
Времетраење: 835 минути
Фаза на месечината
Влажност: 44 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 45 km
Toчка на роса: 11 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Ведро/Сончево
3Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
6Km/h
9Km/h
4 %4 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %9 %13 %21 %28 %36 %29 %22 %16 %12 %9 %5 %4 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %3 %6 %6 %12 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %6 %6 %6 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %5 %5 %5 %2 %2 %2 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %17 %17 %17 %5 %5 %5 %1 %1 %1 %1 %7 %7 %7 %28 %28 %28 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %4 %4 %6 %4 %
1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
49 %48 %54 %61 %68 %80 %91 %99 %99 %97 %94 %90 %85 %80 %78 %76 %74 %69 %64 %59 %57 %55 %53 %53 %53 %53 %57 %61 %65 %76 %86 %97 %98 %98 %99 %99 %99 %99 %99 %96 %93 %90 %81 %72 %62 %48 %44 %67 %97 %
2 %2 %43 %43 %43 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %70 %70 %70 %72 %72 %72 %21 %21 %21 %17 %17 %17 %43 %43 %43 %69 %69 %69 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %84 %84 %84 %62 %62 %62 %14 %14 %14 %7 %7 %0 %40 %
Четврток
24.08.2017
мин 16
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 41 %
Ветер
14Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
14Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %13 %36 %16 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %5 %2 %6 %6 %17 %5 %1 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност94 %80 %74 %59 %53 %53 %65 %97 %
Облачност0 %70 %72 %21 %17 %43 %69 %97 %
Петок
25.08.2017
мин 18
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 21 %
Ветер
5Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %3 %6 %6 %12 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %28 %0 %5 %4 %4 %6 %4 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност99 %99 %90 %62 %48 %44 %67 %97 %
Облачност97 %84 %62 %14 %7 %7 %0 %40 %
Сабота
26.08.2017
мин 18
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
11Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
11Km/h
11Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %2 %3 %32 %16 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %3 %3 %3 %0 %6 %6 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност86 %80 %72 %53 %36 %38 %60 %77 %
Облачност14 %66 %10 %22 %23 %61 %12 %0 %
Недела
27.08.2017
мин 19
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
6Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 13h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
9Km/h
3Km/h
6Km/h
3Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %12 %13 %24 %49 %39 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.6 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %0 %0 %4 %0 %0 %0 %3 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност94 %94 %82 %50 %32 %42 %58 %84 %
Облачност0 %0 %29 %43 %5 %3 %47 %12 %
Понеделник
28.08.2017
мин 16
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 44 %
Ветер
18Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
10Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %28 %42 %49 %55 %62 %69 %49 %
Количество на дожд2.7 mm2.7 mm2.7 mm2.7 mm2.7 mm2.7 mm2.7 mm2.7 mm
Веројатност за невреме44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %88 %90 %60 %55 %60 %61 %77 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Среда
23.08.2017
мин 15
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
4Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 13h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
1Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %6 %4 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност51 %48 %68 %99 %
Облачност30 %2 %43 %1 %
Четврток
24.08.2017
мин 16
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 41 %
Ветер
14Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
14Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %13 %36 %16 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %5 %2 %6 %6 %17 %5 %1 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност94 %80 %74 %59 %53 %53 %65 %97 %
Облачност0 %70 %72 %21 %17 %43 %69 %97 %
Петок
25.08.2017
мин 18
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 21 %
Ветер
5Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %3 %6 %6 %12 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %28 %0 %5 %4 %4 %6 %4 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност99 %99 %90 %62 %48 %44 %67 %97 %
Облачност97 %84 %62 %14 %7 %7 %0 %40 %
Сабота
26.08.2017
мин 18
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
11Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
11Km/h
11Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %2 %3 %32 %16 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %3 %3 %3 %0 %6 %6 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност86 %80 %72 %53 %36 %38 %60 %77 %
Облачност14 %66 %10 %22 %23 %61 %12 %0 %
Недела
27.08.2017
мин 19
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
6Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 13h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
9Km/h
3Km/h
6Km/h
3Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %12 %13 %24 %49 %39 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.6 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %0 %0 %4 %0 %0 %0 %3 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност94 %94 %82 %50 %32 %42 %58 %84 %
Облачност0 %0 %29 %43 %5 %3 %47 %12 %
Понеделник
28.08.2017
мин 16
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 44 %
Ветер
18Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
10Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %28 %42 %49 %55 %62 %69 %49 %
Количество на дожд2.7 mm2.7 mm2.7 mm2.7 mm2.7 mm2.7 mm2.7 mm2.7 mm
Веројатност за невреме44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %88 %90 %60 %55 %60 %61 %77 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Вторник
29.08.2017
мин 15
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 13h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %23 %17 %22 %26 %21 %15 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %85 %85 %64 %44 %46 %49 %72 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Среда
30.08.2017
мин 15
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 30 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 13h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %10 %10 %17 %25 %24 %23 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %93 %90 %67 %43 %81 %58 %86 %
Облачност30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Четврток
31.08.2017
мин 13
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
7Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 13h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %18 %20 %23 %26 %27 %29 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %93 %79 %77 %42 %72 %61 %70 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
Петок
01.09.2017
мин 12
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
8Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 19:55 h
Времетраење 13h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %22 %23 %24 %26 %14 %2 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %93 %92 %93 %72 %72 %65 %90 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %