f2a41272
Менхенгладбаx
Ведро/Сончево среда, 23 август 2017
26℃
Се чувствува: 24 ℃
Изгрејсонце: 06:32
Зајдисонце: 20:40
Времетраење: 848 минути
Фаза на месечината
Влажност: 41.7 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 14:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %6 %11 %15 %22 %28 %34 %27 %19 %12 %9 %5 %1 %4 %6 %8 %10 %11 %13 %11 %9 %7 %5 %3 %2 %2 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %6 %19 %37 %70 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.6 mm
0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %11 %0 %
1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
54 %53 %57 %60 %63 %69 %75 %81 %85 %89 %93 %92 %91 %90 %92 %93 %94 %86 %77 %69 %65 %61 %58 %55 %53 %50 %52 %53 %55 %66 %77 %89 %89 %89 %90 %91 %93 %96 %98 %97 %97 %96 %86 %77 %67 %63 %53 %55 %72 %96 %
72 %72 %75 %75 %75 %89 %89 %89 %87 %87 %87 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %98 %98 %98 %83 %83 %83 %99 %99 %99 %54 %54 %54 %78 %78 %78 %78 %76 %76 %76 %59 %59 %59 %20 %20 %20 %58 %58 %58 %83 %83 %82 %94 %95 %
Четврток
24.08.2017
мин 10
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 14h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
15Km/h
13Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %12 %1 %8 %13 %7 %2 %1 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност93 %90 %94 %69 %58 %50 %55 %89 %
Облачност87 %75 %75 %98 %83 %99 %54 %78 %
Петок
25.08.2017
мин 16
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
10Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %6 %19 %37 %70 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %11 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност91 %98 %96 %67 %53 %55 %72 %96 %
Облачност76 %59 %20 %58 %83 %82 %94 %95 %
Сабота
26.08.2017
мин 13
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
16Km/h
Облачност 61 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
10Km/h
12Km/h
16Km/h
14Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %38 %20 %20 %45 %24 %9 %8 %
Количество на дожд4.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме14 %1 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност99 %99 %99 %86 %70 %62 %63 %91 %
Облачност95 %68 %68 %53 %89 %45 %39 %27 %
Недела
27.08.2017
мин 15
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
6Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 13h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %21 %21 %30 %29 %35 %37 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.8 mm1.4 mm3.1 mm1.1 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност99 %100 %99 %78 %66 %76 %76 %95 %
Облачност65 %82 %98 %100 %100 %99 %73 %59 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
14Km/h
15Km/h
20Km/h
22Km/h
22Km/h
14Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %25 %16 %23 %30 %30 %29 %22 %
Количество на дожд0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %97 %93 %76 %59 %57 %53 %74 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Среда
23.08.2017
мин 14
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
15Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:40 h
Времетраење 14h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
15Km/h
14Km/h
11Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност55 %53 %63 %81 %
Облачност5 %72 %75 %89 %
Четврток
24.08.2017
мин 10
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 14h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
15Km/h
13Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %12 %1 %8 %13 %7 %2 %1 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност93 %90 %94 %69 %58 %50 %55 %89 %
Облачност87 %75 %75 %98 %83 %99 %54 %78 %
Петок
25.08.2017
мин 16
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
10Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %6 %19 %37 %70 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %11 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност91 %98 %96 %67 %53 %55 %72 %96 %
Облачност76 %59 %20 %58 %83 %82 %94 %95 %
Сабота
26.08.2017
мин 13
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
16Km/h
Облачност 61 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
10Km/h
12Km/h
16Km/h
14Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %38 %20 %20 %45 %24 %9 %8 %
Количество на дожд4.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме14 %1 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност99 %99 %99 %86 %70 %62 %63 %91 %
Облачност95 %68 %68 %53 %89 %45 %39 %27 %
Недела
27.08.2017
мин 15
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
6Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 13h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %21 %21 %30 %29 %35 %37 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.8 mm1.4 mm3.1 mm1.1 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност99 %100 %99 %78 %66 %76 %76 %95 %
Облачност65 %82 %98 %100 %100 %99 %73 %59 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
14Km/h
15Km/h
20Km/h
22Km/h
22Km/h
14Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %25 %16 %23 %30 %30 %29 %22 %
Количество на дожд0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %97 %93 %76 %59 %57 %53 %74 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Вторник
29.08.2017
мин 13
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 47 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
12Km/h
13Km/h
17Km/h
19Km/h
15Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %19 %23 %30 %36 %34 %31 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %82 %86 %76 %66 %65 %63 %77 %
Облачност47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %
Среда
30.08.2017
мин 11
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 13h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %27 %30 %35 %39 %32 %25 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %93 %95 %82 %68 %54 %69 %85 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Четврток
31.08.2017
мин 10
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
12Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %19 %21 %25 %29 %30 %32 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %87 %100 %82 %90 %66 %72 %88 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Петок
01.09.2017
мин 11
23 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
15Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 20:21 h
Времетраење 13h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %31 %33 %41 %49 %25 %2 %18 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %88 %98 %78 %53 %40 %62 %69 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %