0f470455
Хул
Ведро/Сончево сабота, 17 февруари 2018
3℃
Се чувствува: 1 ℃
Изгрејсонце: 07:17
Зајдисонце: 17:14
Времетраење: 597 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.8 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 20:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %13 %18 %23 %36 %49 %62 %73 %83 %94 %96 %97 %98 %91 %84 %77 %71 %65 %59 %56 %67 %87 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %97 %95 %93 %91 %88 %86 %88 %90 %91 %91 %91 %91 %91 %90 %89 %91 %93 %94 %95 %96 %97 %97 %98 %99 %100 %100 %100 %100 %99 %100 %
67 %75 %75 %75 %70 %70 %70 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %89 %89 %89 %88 %88 %88 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
18.02.2018
мин 6
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 10h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %8 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa
Влажност100 %100 %100 %99 %93 %86 %91 %91 %
Облачност75 %70 %81 %81 %89 %88 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 4
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 5.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 10h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
12Km/h
13Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %94 %98 %77 %59 %56 %67 %87 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност89 %94 %97 %99 %100 %100 %99 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин 1
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 10h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
20Km/h
18Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд84 %79 %73 %66 %42 %25 %11 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1023 hPa1025 hPa1026 hPa1029 hPa1030 hPa
Влажност99 %95 %91 %89 %77 %71 %82 %94 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %97 %56 %60 %
Среда
21.02.2018
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 10h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
9Km/h
1Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %6 %2 %2 %13 %11 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1031 hPa1031 hPa1031 hPa1032 hPa1032 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa
Влажност100 %93 %92 %84 %67 %67 %86 %98 %
Облачност28 %53 %31 %50 %100 %99 %84 %52 %
Четврток
22.02.2018
мин 0
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
12Km/h
11Km/h
7Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %4 %3 %5 %20 %16 %4 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %93 %96 %86 %67 %64 %82 %96 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Сабота
17.02.2018
мин 0
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 17:14 h
Времетраење 9h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
16:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност87 %95 %100 %
Облачност83 %29 %67 %
Недела
18.02.2018
мин 6
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 10h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %8 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa
Влажност100 %100 %100 %99 %93 %86 %91 %91 %
Облачност75 %70 %81 %81 %89 %88 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 4
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 5.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 10h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
12Km/h
13Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %94 %98 %77 %59 %56 %67 %87 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност89 %94 %97 %99 %100 %100 %99 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин 1
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 10h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
20Km/h
18Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд84 %79 %73 %66 %42 %25 %11 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1023 hPa1025 hPa1026 hPa1029 hPa1030 hPa
Влажност99 %95 %91 %89 %77 %71 %82 %94 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %97 %56 %60 %
Среда
21.02.2018
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 10h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
9Km/h
1Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %6 %2 %2 %13 %11 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1031 hPa1031 hPa1031 hPa1032 hPa1032 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa
Влажност100 %93 %92 %84 %67 %67 %86 %98 %
Облачност28 %53 %31 %50 %100 %99 %84 %52 %
Четврток
22.02.2018
мин 0
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
12Km/h
11Km/h
7Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %4 %3 %5 %20 %16 %4 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %93 %96 %86 %67 %64 %82 %96 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Петок
23.02.2018
мин 0
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
17Km/h
17Km/h
20Km/h
24Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %8 %9 %11 %10 %10 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %92 %92 %80 %68 %79 %90 %95 %
Облачност62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Сабота
24.02.2018
мин 0
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 10h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
17Km/h
16Km/h
18Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %9 %10 %13 %16 %15 %13 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %97 %95 %80 %65 %77 %90 %88 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %
Недела
25.02.2018
мин -1
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 10h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
15Km/h
14Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %14 %17 %18 %19 %19 %19 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %98 %87 %71 %62 %92 %91 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Понеделник
26.02.2018
мин -2
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %18 %15 %17 %20 %23 %26 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %75 %89 %100 %77 %61 %80 %72 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %