4eda0a97
Гингамп
Облачно среда, 28 јуни 2017
18℃
Се чувствува: 16 ℃
Изгрејсонце: 06:12
Зајдисонце: 22:18
Времетраење: 966 минути
Фаза на месечината
Влажност: 73.1 %
Ветер: 17 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 13 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно
18Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
20Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
19Km/h
27 %18 %16 %13 %11 %11 %10 %10 %10 %11 %11 %12 %12 %13 %16 %19 %21 %23 %24 %25 %33 %41 %49 %53 %58 %62 %67 %71 %76 %72 %67 %63 %63 %63 %63 %63 %72 %81 %91 %92 %93 %94 %94 %94 %93 %92 %89 %82 %66 %46 %
0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm2.6 mm0.0 mm0.9 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %7 %7 %7 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1000 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1008 hPa1011 hPa
68 %67 %68 %69 %70 %72 %74 %77 %78 %80 %82 %85 %88 %91 %90 %90 %90 %83 %76 %69 %64 %58 %53 %61 %68 %76 %80 %85 %89 %91 %92 %93 %92 %92 %90 %89 %92 %94 %97 %96 %95 %95 %94 %93 %93 %93 %94 %90 %92 %94 %
69 %69 %60 %60 %60 %81 %81 %81 %75 %75 %75 %82 %82 %82 %94 %94 %94 %89 %89 %89 %92 %92 %92 %80 %80 %80 %87 %87 %87 %100 %100 %100 %100 %93 %93 %93 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %79 %96 %
Четврток
29.06.2017
мин 12
17 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 22:18 h
Времетраење 16h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
13 ℃
Облачно со дожд
Ветер
14Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %13 %21 %25 %49 %62 %76 %63 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.7 mm0.9 mm1.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %7 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa1001 hPa
Влажност82 %91 %90 %69 %53 %76 %89 %93 %
Облачност75 %82 %94 %89 %92 %80 %87 %100 %
Петок
30.06.2017
мин 12
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 25 %
Ветер
16Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 22:18 h
Времетраење 16h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно
Ветер
15Km/h
17Km/h
15Km/h
16Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд63 %91 %94 %93 %89 %82 %66 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm1.6 mm2.6 mm0.9 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1008 hPa1011 hPa
Влажност89 %97 %95 %93 %94 %90 %92 %94 %
Облачност93 %99 %100 %100 %100 %99 %79 %96 %
Сабота
01.07.2017
мин 14
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 83 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 22:18 h
Времетраење 16h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
17Km/h
17Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %38 %33 %43 %23 %11 %12 %4 %
Количество на дожд0.2 mm1.2 mm0.5 mm0.3 mm0.4 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1014 hPa1016 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa
Влажност96 %99 %99 %95 %69 %62 %70 %84 %
Облачност100 %100 %100 %97 %94 %64 %42 %87 %
Недела
02.07.2017
мин 15
18 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 22:17 h
Времетраење 16h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
18Km/h
20Km/h
22Km/h
19Km/h
19Km/h
15Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %6 %12 %23 %21 %13 %7 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност92 %96 %86 %78 %71 %65 %72 %84 %
Облачност92 %100 %100 %96 %8 %2 %2 %6 %
Понеделник
03.07.2017
мин 13
19 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 22:17 h
Времетраење 16h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
13Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
11Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %9 %11 %20 %13 %15 %18 %10 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %95 %88 %77 %68 %64 %74 %89 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Среда
28.06.2017
мин 13
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 22:18 h
Времетраење 16h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
17Km/h
19Km/h
22Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %18 %11 %10 %
Количество на дожд0.4 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa
Влажност71 %67 %70 %77 %
Облачност93 %69 %60 %81 %
Четврток
29.06.2017
мин 12
17 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 22:18 h
Времетраење 16h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
13 ℃
Облачно со дожд
Ветер
14Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %13 %21 %25 %49 %62 %76 %63 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.7 mm0.9 mm1.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %7 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa1001 hPa
Влажност82 %91 %90 %69 %53 %76 %89 %93 %
Облачност75 %82 %94 %89 %92 %80 %87 %100 %
Петок
30.06.2017
мин 12
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 25 %
Ветер
16Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 22:18 h
Времетраење 16h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно
Ветер
15Km/h
17Km/h
15Km/h
16Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд63 %91 %94 %93 %89 %82 %66 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm1.6 mm2.6 mm0.9 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1008 hPa1011 hPa
Влажност89 %97 %95 %93 %94 %90 %92 %94 %
Облачност93 %99 %100 %100 %100 %99 %79 %96 %
Сабота
01.07.2017
мин 14
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 83 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 22:18 h
Времетраење 16h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
17Km/h
17Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %38 %33 %43 %23 %11 %12 %4 %
Количество на дожд0.2 mm1.2 mm0.5 mm0.3 mm0.4 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1014 hPa1016 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa
Влажност96 %99 %99 %95 %69 %62 %70 %84 %
Облачност100 %100 %100 %97 %94 %64 %42 %87 %
Недела
02.07.2017
мин 15
18 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 22:17 h
Времетраење 16h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
18Km/h
20Km/h
22Km/h
19Km/h
19Km/h
15Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %6 %12 %23 %21 %13 %7 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност92 %96 %86 %78 %71 %65 %72 %84 %
Облачност92 %100 %100 %96 %8 %2 %2 %6 %
Понеделник
03.07.2017
мин 13
19 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 22:17 h
Времетраење 16h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
13Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
11Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %9 %11 %20 %13 %15 %18 %10 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %95 %88 %77 %68 %64 %74 %89 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Вторник
04.07.2017
мин 11
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 22:17 h
Времетраење 16h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %8 %17 %25 %22 %19 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %99 %80 %62 %50 %73 %95 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Среда
05.07.2017
мин 14
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 27 %
Ветер
14Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:16 h
Времетраење 15h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %9 %19 %30 %29 %29 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %99 %89 %87 %67 %65 %82 %86 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Четврток
06.07.2017
мин 14
23 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
14Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:16 h
Времетраење 15h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %17 %19 %27 %34 %37 %40 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %91 %93 %68 %57 %57 %65 %87 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Петок
07.07.2017
мин 14
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
15Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 22:15 h
Времетраење 15h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %25 %21 %33 %45 %23 %2 %9 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %96 %94 %75 %76 %58 %76 %93 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %