7b800caa
Франкфурт
Ведро/Сончево среда, 23 август 2017
25℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце: 06:25
Зајдисонце: 20:29
Времетраење: 844 минути
Фаза на месечината
Влажност: 42.1 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 30 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
9Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %5 %6 %7 %14 %6 %25 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %7 %7 %7 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %6 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
46 %46 %52 %57 %62 %68 %73 %78 %77 %76 %76 %79 %82 %85 %85 %86 %86 %80 %73 %66 %61 %55 %50 %50 %50 %50 %55 %59 %63 %69 %76 %83 %85 %85 %87 %88 %89 %89 %90 %87 %85 %82 %75 %68 %62 %58 %50 %53 %65 %86 %
4 %4 %68 %68 %68 %73 %73 %73 %74 %74 %74 %79 %79 %79 %68 %68 %68 %82 %82 %82 %76 %76 %76 %92 %92 %92 %40 %40 %40 %1 %1 %1 %1 %29 %29 %29 %68 %68 %68 %43 %43 %43 %46 %46 %46 %75 %75 %89 %73 %39 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
12Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %7 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност76 %85 %86 %66 %50 %50 %63 %83 %
Облачност74 %79 %68 %82 %76 %92 %40 %1 %
Петок
25.08.2017
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
8Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %7 %14 %6 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %6 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност88 %90 %82 %62 %50 %53 %65 %86 %
Облачност29 %68 %43 %46 %75 %89 %73 %39 %
Сабота
26.08.2017
мин 16
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 29 %
Ветер
21Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
9Km/h
13Km/h
21Km/h
16Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %13 %8 %10 %23 %33 %18 %10 %
Количество на дожд5.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.7 mm0.1 mm
Веројатност за невреме49 %3 %5 %6 %7 %6 %60 %7 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност90 %95 %88 %66 %45 %54 %65 %97 %
Облачност2 %1 %7 %60 %69 %74 %75 %54 %
Недела
27.08.2017
мин 16
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 9.1 mm
Веројатност за невреме 74 %
Ветер
7Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
2Km/h
7Km/h
5Km/h
2Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %7 %10 %22 %23 %27 %26 %31 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.8 mm2.8 mm1.6 mm
Веројатност за невреме3 %5 %6 %5 %5 %56 %8 %3 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност97 %99 %94 %74 %80 %90 %88 %99 %
Облачност61 %33 %49 %75 %85 %88 %70 %86 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
10Km/h
16Km/h
22Km/h
21Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %27 %24 %28 %33 %27 %22 %13 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %99 %79 %50 %47 %52 %79 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Среда
23.08.2017
мин 14
26 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 14h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност46 %46 %62 %78 %
Облачност53 %4 %68 %73 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
12Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %7 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност76 %85 %86 %66 %50 %50 %63 %83 %
Облачност74 %79 %68 %82 %76 %92 %40 %1 %
Петок
25.08.2017
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
8Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %7 %14 %6 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %6 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност88 %90 %82 %62 %50 %53 %65 %86 %
Облачност29 %68 %43 %46 %75 %89 %73 %39 %
Сабота
26.08.2017
мин 16
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 29 %
Ветер
21Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
9Km/h
13Km/h
21Km/h
16Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %13 %8 %10 %23 %33 %18 %10 %
Количество на дожд5.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.7 mm0.1 mm
Веројатност за невреме49 %3 %5 %6 %7 %6 %60 %7 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност90 %95 %88 %66 %45 %54 %65 %97 %
Облачност2 %1 %7 %60 %69 %74 %75 %54 %
Недела
27.08.2017
мин 16
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 9.1 mm
Веројатност за невреме 74 %
Ветер
7Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
2Km/h
7Km/h
5Km/h
2Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %7 %10 %22 %23 %27 %26 %31 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.8 mm2.8 mm1.6 mm
Веројатност за невреме3 %5 %6 %5 %5 %56 %8 %3 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност97 %99 %94 %74 %80 %90 %88 %99 %
Облачност61 %33 %49 %75 %85 %88 %70 %86 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
10Km/h
16Km/h
22Km/h
21Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %27 %24 %28 %33 %27 %22 %13 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %99 %79 %50 %47 %52 %79 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Вторник
29.08.2017
мин 14
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 27 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:16 h
Времетраење 13h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
12Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %11 %18 %20 %22 %23 %24 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %79 %74 %67 %61 %61 %62 %78 %
Облачност27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %
Среда
30.08.2017
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %12 %12 %21 %29 %26 %23 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %93 %92 %72 %53 %80 %63 %88 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %
Четврток
31.08.2017
мин 9
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
9Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %19 %19 %23 %27 %25 %23 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %82 %100 %67 %84 %87 %86 %84 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Петок
01.09.2017
мин 12
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
12Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %27 %29 %32 %36 %19 %2 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %81 %92 %69 %48 %40 %62 %58 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %