614f0b58
Фрајбург
Облачно четврток, 18 јануари 2018
9℃
Се чувствува: 5 ℃
Изгрејсонце: 08:11
Зајдисонце: 17:06
Времетраење: 535 минути
Фаза на месечината
Влажност: 73.5 %
Ветер: 36 km/h
Видливост 70 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 17:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
19:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
26Km/h
22Km/h
17Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
20Km/h
23Km/h
21Km/h
18Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
5Km/h
10Km/h
8Km/h
91 %88 %85 %82 %81 %81 %80 %75 %70 %66 %64 %62 %60 %50 %41 %31 %30 %29 %28 %35 %42 %49 %65 %80 %95 %85 %76 %66 %55 %45 %45 %34 %41 %47 %53 %61 %69 %77 %83 %88 %94 %96 %97 %99 %98 %97 %85 %
0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm6.2 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm3.0 mm0.0 mm0.0 mm2.5 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1006 hPa1010 hPa
88 %89 %91 %92 %93 %94 %95 %91 %87 %83 %87 %90 %93 %92 %91 %90 %83 %76 %69 %73 %77 %81 %83 %84 %85 %87 %89 %91 %92 %94 %94 %96 %90 %84 %78 %77 %77 %76 %76 %75 %75 %77 %79 %81 %97 %90 %95 %
100 %100 %100 %100 %100 %96 %96 %96 %99 %99 %99 %36 %36 %36 %15 %15 %15 %70 %70 %70 %95 %95 %95 %87 %87 %87 %78 %78 %78 %78 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Петок
19.01.2018
мин 1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 9.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 17:08 h
Времетраење 8h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
19Km/h
13Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
16Km/h
23Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %66 %60 %31 %28 %49 %95 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност95 %83 %93 %90 %69 %81 %85 %91 %
Облачност96 %99 %36 %15 %70 %95 %87 %78 %
Сабота
20.01.2018
мин 0
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 11.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 17:09 h
Времетраење 8h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
18Km/h
20Km/h
16Km/h
12Km/h
5Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %53 %77 %94 %99 %98 %97 %85 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1013 hPa1009 hPa1006 hPa1005 hPa1006 hPa1010 hPa
Влажност96 %78 %76 %75 %81 %97 %90 %95 %
Облачност95 %95 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
21.01.2018
мин 2
5 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 17:11 h
Времетраење 9h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %78 %63 %49 %46 %47 %58 %67 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност94 %90 %89 %82 %61 %72 %83 %93 %
Облачност89 %89 %96 %100 %98 %100 %100 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин 4
10 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 31.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 17:12 h
Времетраење 9h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
1Km/h
4Km/h
16Km/h
25Km/h
27Km/h
25Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %90 %98 %98 %98 %96 %89 %89 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1012 hPa
Влажност92 %89 %93 %97 %89 %94 %87 %93 %
Облачност100 %98 %95 %99 %100 %100 %100 %95 %
Вторник
23.01.2018
мин 3
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 17:14 h
Времетраење 9h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
15Km/h
9Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд81 %61 %59 %46 %44 %43 %43 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %84 %97 %90 %77 %78 %84 %88 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Четврток
18.01.2018
мин 2
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 18.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 17:06 h
Времетраење 8h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
32Km/h
31Km/h
26Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд92 %87 %91 %82 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност80 %88 %88 %92 %
Облачност99 %98 %100 %100 %
Петок
19.01.2018
мин 1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 9.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 17:08 h
Времетраење 8h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
19Km/h
13Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
16Km/h
23Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %66 %60 %31 %28 %49 %95 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност95 %83 %93 %90 %69 %81 %85 %91 %
Облачност96 %99 %36 %15 %70 %95 %87 %78 %
Сабота
20.01.2018
мин 0
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 11.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 17:09 h
Времетраење 8h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
18Km/h
20Km/h
16Km/h
12Km/h
5Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %53 %77 %94 %99 %98 %97 %85 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1013 hPa1009 hPa1006 hPa1005 hPa1006 hPa1010 hPa
Влажност96 %78 %76 %75 %81 %97 %90 %95 %
Облачност95 %95 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
21.01.2018
мин 2
5 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 17:11 h
Времетраење 9h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %78 %63 %49 %46 %47 %58 %67 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност94 %90 %89 %82 %61 %72 %83 %93 %
Облачност89 %89 %96 %100 %98 %100 %100 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин 4
10 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 31.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 17:12 h
Времетраење 9h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
1Km/h
4Km/h
16Km/h
25Km/h
27Km/h
25Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %90 %98 %98 %98 %96 %89 %89 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1012 hPa
Влажност92 %89 %93 %97 %89 %94 %87 %93 %
Облачност100 %98 %95 %99 %100 %100 %100 %95 %
Вторник
23.01.2018
мин 3
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 17:14 h
Времетраење 9h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
15Km/h
9Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд81 %61 %59 %46 %44 %43 %43 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %84 %97 %90 %77 %78 %84 %88 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Среда
24.01.2018
мин 2
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 66 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 17:15 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %26 %22 %18 %14 %9 %5 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %93 %95 %82 %68 %60 %53 %55 %
Облачност66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %
Четврток
25.01.2018
мин 3
14 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 17:17 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %6 %9 %13 %14 %15 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност58 %60 %62 %57 %52 %56 %59 %95 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Петок
26.01.2018
мин 3
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 9h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %27 %33 %39 %45 %46 %48 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %92 %86 %91 %83 %84 %95 %91 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Сабота
27.01.2018
мин 0
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 9h : 17 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %48 %50 %46 %43 %22 %2 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %90 %100 %69 %84 %61 %94 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %