1a5005ce
Елче
сабота, 17 февруари 2018
null℃
Се чувствува: null ℃
Изгрејсонце: 07:51
Зајдисонце: 18:43
Времетраење: 652 минути
Фаза на месечината
Влажност: null %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Toчка на роса: null ℃
Измерено во: null h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
27 %29 %31 %31 %31 %31 %33 %36 %38 %38 %39 %39 %41 %44 %46 %44 %43 %41 %32 %23 %14 %12 %10 %8 %7 %5 %5 %4 %5 %5 %6 %6 %6 %6 %6 %7 %7 %10 %13 %15 %26 %19 %13 %
0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
77 %77 %78 %81 %85 %88 %86 %84 %82 %77 %72 %68 %66 %64 %62 %64 %66 %68 %69 %69 %70 %73 %75 %78 %81 %84 %84 %87 %89 %91 %92 %92 %92 %92 %83 %74 %65 %60 %56 %51 %57 %68 %79 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %100 %100 %100 %91 %91 %91 %78 %78 %78 %78 %57 %57 %57 %77 %77 %77 %89 %89 %89 %97 %97 %97 %98 %98 %79 %25 %55 %
Недела
18.02.2018
мин 8
14 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:50 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %31 %38 %39 %46 %41 %14 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност78 %88 %82 %68 %62 %68 %70 %78 %
Облачност100 %100 %99 %100 %97 %100 %91 %78 %
Понеделник
19.02.2018
мин 7
15 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:48 h
Зајдисонце 18:45 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %6 %7 %15 %26 %19 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност87 %92 %92 %65 %51 %57 %68 %79 %
Облачност57 %77 %89 %97 %98 %79 %25 %55 %
Вторник
20.02.2018
мин 9
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa
Влажност85 %88 %87 %54 %35 %34 %62 %66 %
Облачност44 %51 %5 %13 %0 %6 %74 %26 %
Среда
21.02.2018
мин 5
14 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 68 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 18:47 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
21Km/h
22Km/h
21Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %34 %67 %48 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност53 %54 %57 %49 %43 %49 %59 %72 %
Облачност1 %1 %21 %93 %99 %73 %35 %2 %
Четврток
22.02.2018
мин 4
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 18:48 h
Времетраење 11h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
11Km/h
13Km/h
6Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %21 %18 %21 %44 %51 %37 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %70 %73 %53 %38 %53 %69 %76 %
Облачност36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %
Сабота
17.02.2018
мин 12
20 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
9Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:51 h
Зајдисонце 18:43 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
16:0019:0022:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Облачно
Ветер
13Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност60 %74 %76 %
Облачност58 %62 %100 %
Недела
18.02.2018
мин 8
14 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:50 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %31 %38 %39 %46 %41 %14 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност78 %88 %82 %68 %62 %68 %70 %78 %
Облачност100 %100 %99 %100 %97 %100 %91 %78 %
Понеделник
19.02.2018
мин 7
15 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:48 h
Зајдисонце 18:45 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %6 %7 %15 %26 %19 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност87 %92 %92 %65 %51 %57 %68 %79 %
Облачност57 %77 %89 %97 %98 %79 %25 %55 %
Вторник
20.02.2018
мин 9
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa
Влажност85 %88 %87 %54 %35 %34 %62 %66 %
Облачност44 %51 %5 %13 %0 %6 %74 %26 %
Среда
21.02.2018
мин 5
14 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 68 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 18:47 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
21Km/h
22Km/h
21Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %34 %67 %48 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност53 %54 %57 %49 %43 %49 %59 %72 %
Облачност1 %1 %21 %93 %99 %73 %35 %2 %
Четврток
22.02.2018
мин 4
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 18:48 h
Времетраење 11h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
11Km/h
13Km/h
6Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %21 %18 %21 %44 %51 %37 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %70 %73 %53 %38 %53 %69 %76 %
Облачност36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %
Петок
23.02.2018
мин 4
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 18:49 h
Времетраење 11h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %26 %26 %27 %29 %29 %29 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %85 %85 %66 %47 %59 %71 %77 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Сабота
24.02.2018
мин 4
13 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 18:50 h
Времетраење 11h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %14 %14 %18 %21 %28 %35 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %82 %83 %65 %47 %53 %59 %85 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %
Недела
25.02.2018
мин 7
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
13Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:41 h
Зајдисонце 18:51 h
Времетраење 11h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %21 %21 %18 %15 %18 %21 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %85 %78 %49 %31 %57 %49 %81 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
Понеделник
26.02.2018
мин 7
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:39 h
Зајдисонце 18:52 h
Времетраење 11h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %11 %13 %16 %18 %20 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %86 %60 %68 %36 %60 %56 %78 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %