5f9c0b33
Аугсбург
Ведро/Сончево среда, 23 август 2017
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце: 06:20
Зајдисонце: 20:16
Времетраење: 836 минути
Фаза на месечината
Влажност: 51.1 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 40 km
Toчка на роса: 13 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %9 %16 %24 %30 %36 %43 %34 %25 %16 %12 %8 %4 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %4 %5 %5 %5 %4 %11 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %5 %5 %5 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %6 %6 %6 %73 %73 %73 %55 %55 %55 %51 %51 %51 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %12 %12 %12 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %4 %4 %
1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
51 %50 %53 %56 %59 %74 %89 %99 %99 %100 %100 %99 %92 %84 %83 %82 %81 %77 %73 %69 %68 %67 %66 %64 %62 %61 %65 %69 %73 %85 %97 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %100 %99 %99 %99 %94 %84 %73 %68 %58 %51 %69 %94 %
5 %5 %23 %23 %23 %6 %6 %6 %1 %1 %1 %80 %80 %80 %32 %32 %32 %26 %26 %26 %42 %42 %42 %78 %78 %78 %89 %89 %89 %97 %97 %97 %97 %99 %99 %99 %58 %58 %58 %11 %11 %11 %50 %50 %50 %14 %14 %11 %60 %18 %
Четврток
24.08.2017
мин 14
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 65 %
Ветер
14Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
14Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %24 %43 %16 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %4 %3 %6 %73 %55 %51 %3 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност100 %84 %81 %69 %66 %61 %73 %99 %
Облачност1 %80 %32 %26 %42 %78 %89 %97 %
Петок
25.08.2017
мин 15
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
6Km/h
Облачност 41 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %5 %4 %11 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.5 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %0 %12 %5 %5 %5 %4 %4 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност99 %100 %99 %73 %58 %51 %69 %94 %
Облачност99 %58 %11 %50 %14 %11 %60 %18 %
Сабота
26.08.2017
мин 15
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 17 %
Ветер
13Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
12Km/h
18Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %32 %21 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %4 %4 %2 %0 %6 %4 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност97 %88 %77 %60 %47 %43 %63 %98 %
Облачност35 %40 %0 %2 %9 %42 %2 %4 %
Недела
27.08.2017
мин 16
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
9Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %11 %12 %27 %54 %34 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %0 %4 %0 %0 %4 %4 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност93 %94 %90 %61 %39 %36 %62 %95 %
Облачност0 %0 %45 %49 %46 %74 %54 %66 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 36 %
Ветер
21Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
21Km/h
17Km/h
12Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %31 %45 %47 %53 %60 %67 %44 %
Количество на дожд2.9 mm2.9 mm2.9 mm2.9 mm2.9 mm2.9 mm2.9 mm2.9 mm
Веројатност за невреме36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %90 %94 %74 %72 %59 %64 %93 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Среда
23.08.2017
мин 13
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 20:16 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
3Km/h
3Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %4 %3 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност54 %50 %59 %99 %
Облачност57 %5 %23 %6 %
Четврток
24.08.2017
мин 14
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 65 %
Ветер
14Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
14Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %24 %43 %16 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %4 %3 %6 %73 %55 %51 %3 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност100 %84 %81 %69 %66 %61 %73 %99 %
Облачност1 %80 %32 %26 %42 %78 %89 %97 %
Петок
25.08.2017
мин 15
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
6Km/h
Облачност 41 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %5 %4 %11 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.5 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %0 %12 %5 %5 %5 %4 %4 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност99 %100 %99 %73 %58 %51 %69 %94 %
Облачност99 %58 %11 %50 %14 %11 %60 %18 %
Сабота
26.08.2017
мин 15
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 17 %
Ветер
13Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
12Km/h
18Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %32 %21 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %4 %4 %2 %0 %6 %4 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност97 %88 %77 %60 %47 %43 %63 %98 %
Облачност35 %40 %0 %2 %9 %42 %2 %4 %
Недела
27.08.2017
мин 16
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
9Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %11 %12 %27 %54 %34 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %0 %4 %0 %0 %4 %4 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност93 %94 %90 %61 %39 %36 %62 %95 %
Облачност0 %0 %45 %49 %46 %74 %54 %66 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 36 %
Ветер
21Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
21Km/h
17Km/h
12Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %31 %45 %47 %53 %60 %67 %44 %
Количество на дожд2.9 mm2.9 mm2.9 mm2.9 mm2.9 mm2.9 mm2.9 mm2.9 mm
Веројатност за невреме36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %90 %94 %74 %72 %59 %64 %93 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Вторник
29.08.2017
мин 14
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 13h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %18 %15 %19 %23 %21 %19 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %89 %84 %69 %53 %56 %59 %79 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Среда
30.08.2017
мин 13
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 13h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %12 %20 %28 %28 %27 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %96 %92 %71 %50 %84 %49 %91 %
Облачност29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %
Четврток
31.08.2017
мин 11
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
8Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 13h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %20 %21 %25 %30 %28 %27 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %89 %87 %69 %45 %73 %66 %70 %
Облачност35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Петок
01.09.2017
мин 9
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
9Km/h
Облачност 56 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 19:58 h
Времетраење 13h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %19 %17 %24 %32 %17 %2 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %94 %100 %91 %90 %76 %73 %92 %
Облачност56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %