3699086d
Струга
Облачно недела, 21 јануари 2018
3℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 06:57
Зајдисонце: 16:39
Времетраење: 582 минути
Фаза на месечината
Влажност: 89.2 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 10:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
6Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
8Km/h
8Km/h
91 %94 %95 %95 %95 %91 %87 %83 %88 %93 %98 %97 %95 %94 %84 %74 %64 %47 %29 %11 %8 %6 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %9 %11 %15 %8 %8 %
0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm8.8 mm0.0 mm0.0 mm4.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1019 hPa1020 hPa1023 hPa1027 hPa
88 %86 %85 %85 %84 %85 %87 %88 %92 %95 %99 %98 %97 %95 %94 %92 %91 %88 %85 %81 %77 %73 %68 %64 %59 %54 %53 %51 %50 %56 %63 %69 %70 %71 %72 %71 %70 %70 %69 %62 %55 %49 %59 %49 %62 %76 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %94 %94 %94 %44 %44 %44 %14 %14 %14 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %17 %17 %17 %0 %0 %0 %0 %68 %68 %89 %61 %92 %59 %31 %47 %16 %
Недела
21.01.2018
мин -1
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 18.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
2Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
3Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %19 %84 %94 %95 %83 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1008 hPa1005 hPa1003 hPa1002 hPa1003 hPa
Влажност92 %88 %91 %86 %84 %88 %99 %
Облачност95 %95 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин -4
4 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд94 %64 %11 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1006 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност95 %91 %81 %68 %54 %50 %69 %72 %
Облачност94 %44 %14 %2 %0 %0 %17 %0 %
Вторник
23.01.2018
мин -6
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 61 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %9 %11 %15 %8 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1019 hPa1020 hPa1023 hPa1027 hPa
Влажност69 %62 %55 %49 %59 %49 %62 %76 %
Облачност68 %89 %61 %92 %59 %31 %47 %16 %
Среда
24.01.2018
мин -5
3 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 9h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
8Km/h
4Km/h
1Km/h
2Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1030 hPa1032 hPa1034 hPa1032 hPa1031 hPa1033 hPa1034 hPa
Влажност86 %91 %89 %73 %56 %46 %60 %69 %
Облачност29 %21 %18 %4 %15 %0 %0 %0 %
Четврток
25.01.2018
мин -3
4 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 9h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %68 %65 %67 %61 %51 %64 %60 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
21.01.2018
мин -1
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 18.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
2Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
3Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %19 %84 %94 %95 %83 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1008 hPa1005 hPa1003 hPa1002 hPa1003 hPa
Влажност92 %88 %91 %86 %84 %88 %99 %
Облачност95 %95 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин -4
4 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд94 %64 %11 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1006 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност95 %91 %81 %68 %54 %50 %69 %72 %
Облачност94 %44 %14 %2 %0 %0 %17 %0 %
Вторник
23.01.2018
мин -6
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 61 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %9 %11 %15 %8 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1019 hPa1020 hPa1023 hPa1027 hPa
Влажност69 %62 %55 %49 %59 %49 %62 %76 %
Облачност68 %89 %61 %92 %59 %31 %47 %16 %
Среда
24.01.2018
мин -5
3 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 9h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
8Km/h
4Km/h
1Km/h
2Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1030 hPa1032 hPa1034 hPa1032 hPa1031 hPa1033 hPa1034 hPa
Влажност86 %91 %89 %73 %56 %46 %60 %69 %
Облачност29 %21 %18 %4 %15 %0 %0 %0 %
Четврток
25.01.2018
мин -3
4 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 9h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %68 %65 %67 %61 %51 %64 %60 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
26.01.2018
мин -1
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:46 h
Времетраење 9h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %68 %62 %51 %49 %61 %73 %77 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Сабота
27.01.2018
мин -1
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:47 h
Времетраење 9h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %10 %16 %23 %26 %29 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %75 %69 %66 %63 %66 %68 %72 %
Облачност51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %
Недела
28.01.2018
мин -1
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 9h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %24 %22 %21 %20 %19 %17 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %75 %74 %76 %64 %42 %83 %86 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Понеделник
29.01.2018
мин -1
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 9h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %16 %16 %16 %15 %12 %10 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %81 %80 %36 %66 %42 %76 %66 %
Облачност36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %
Вторник
30.01.2018
мин -2
9 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:51 h
Времетраење 10h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.46
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %7 %8 %7 %6 %4 %2 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %75 %79 %69 %66 %68 %80 %81 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %