526c0abd
С.Николе
Облачно недела, 21 јануари 2018
0℃
Се чувствува: 0 ℃
Изгрејсонце: 06:53
Зајдисонце: 16:31
Времетраење: 578 минути
Фаза на месечината
Влажност: 92.2 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 4 km
Toчка на роса: -1 ℃
Измерено во: 10:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
3 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
6Km/h
12Km/h
16Km/h
20Km/h
24Km/h
28Km/h
29Km/h
29Km/h
29Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
29Km/h
30Km/h
31Km/h
30Km/h
29Km/h
28Km/h
27Km/h
25Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
12Km/h
20Km/h
22Km/h
19Km/h
72 %87 %89 %91 %93 %80 %68 %55 %67 %79 %91 %94 %96 %99 %96 %94 %92 %83 %75 %66 %50 %34 %18 %15 %12 %9 %7 %6 %4 %4 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %8 %5 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1022 hPa1025 hPa1028 hPa
100 %100 %100 %92 %85 %87 %88 %90 %95 %99 %100 %98 %91 %85 %84 %84 %83 %80 %77 %75 %75 %74 %74 %72 %70 %69 %66 %64 %62 %64 %67 %69 %74 %78 %83 %85 %87 %87 %89 %86 %89 %58 %50 %46 %54 %75 %
100 %100 %100 %99 %99 %99 %97 %97 %97 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %94 %94 %94 %90 %90 %90 %65 %65 %65 %71 %71 %71 %89 %89 %89 %9 %9 %9 %9 %34 %34 %2 %9 %1 %48 %99 %25 %0 %
Недела
21.01.2018
мин -1
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:31 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
3Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %44 %87 %93 %55 %91 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1009 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност100 %94 %100 %100 %85 %90 %100 %
Облачност83 %100 %100 %100 %99 %97 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин -5
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:33 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно со дожд и снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
28Km/h
29Km/h
28Km/h
31Km/h
28Km/h
24Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд99 %92 %66 %18 %9 %4 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1006 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност85 %83 %75 %74 %69 %62 %69 %83 %
Облачност100 %100 %94 %90 %65 %71 %89 %9 %
Вторник
23.01.2018
мин -5
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:34 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
12Km/h
20Km/h
22Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %8 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1022 hPa1025 hPa1028 hPa
Влажност89 %86 %89 %58 %50 %46 %54 %75 %
Облачност34 %2 %9 %1 %48 %99 %25 %0 %
Среда
24.01.2018
мин -5
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 9h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
17Km/h
14Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1031 hPa1033 hPa1034 hPa1033 hPa1033 hPa1034 hPa1034 hPa
Влажност93 %83 %90 %69 %59 %66 %73 %87 %
Облачност0 %1 %1 %1 %66 %11 %0 %0 %
Четврток
25.01.2018
мин -4
2 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 9h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
1Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %80 %95 %55 %44 %45 %54 %55 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
21.01.2018
мин -1
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:31 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
3Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %44 %87 %93 %55 %91 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1009 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност100 %94 %100 %100 %85 %90 %100 %
Облачност83 %100 %100 %100 %99 %97 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин -5
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:33 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно со дожд и снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
28Km/h
29Km/h
28Km/h
31Km/h
28Km/h
24Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд99 %92 %66 %18 %9 %4 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1006 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност85 %83 %75 %74 %69 %62 %69 %83 %
Облачност100 %100 %94 %90 %65 %71 %89 %9 %
Вторник
23.01.2018
мин -5
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:34 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
12Km/h
20Km/h
22Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %8 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1022 hPa1025 hPa1028 hPa
Влажност89 %86 %89 %58 %50 %46 %54 %75 %
Облачност34 %2 %9 %1 %48 %99 %25 %0 %
Среда
24.01.2018
мин -5
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 9h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
17Km/h
14Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1031 hPa1033 hPa1034 hPa1033 hPa1033 hPa1034 hPa1034 hPa
Влажност93 %83 %90 %69 %59 %66 %73 %87 %
Облачност0 %1 %1 %1 %66 %11 %0 %0 %
Четврток
25.01.2018
мин -4
2 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 9h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
1Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %80 %95 %55 %44 %45 %54 %55 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
26.01.2018
мин -3
4 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:38 h
Времетраење 9h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %49 %56 %38 %39 %50 %60 %62 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Сабота
27.01.2018
мин -2
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %7 %9 %12 %14 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %64 %63 %53 %43 %50 %56 %60 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Недела
28.01.2018
мин -3
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:40 h
Времетраење 9h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %14 %14 %11 %8 %7 %6 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %75 %87 %71 %60 %44 %77 %79 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Понеделник
29.01.2018
мин -3
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %13 %13 %12 %11 %9 %7 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %92 %91 %61 %53 %46 %73 %75 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Вторник
30.01.2018
мин -2
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 9h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.46
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %6 %6 %6 %4 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %89 %100 %65 %55 %52 %66 %73 %
Облачност15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %